Férfi kézi Eb: a dánok a végén átrohantak az oroszokon

2016.01.16. 22:09
A férfi kézilabda Európa-bajnokság D-csoportjának 1. fordulójában Dánia remek hajrát bemutatva 31–25-re legyőzte Oroszországot, így az első kör után vezeti a négyest, jobb gólkülönbséggel a Montenegrót legyőző magyar nemzeti csapat előtt.

A dán–orosz találkozó kiegyenlített küzdelmet hozott, az első félidőben többnyire az északiak futottak az eredmény után, időről időre utolérve ellenfelüket. A második félidő elején aztán Dánia 17–14-re elhúzott, az északi öröm rövid életűnek bizonyult azonban, mert Dmitrij Zsitnyikov gólja után 19–19-et mutatott az eredményjelző.dán–orosz találkozó kiegyenlített küzdelmet hozott, az első félidőben többnyire az északiak futottak az eredmény után, időről időre utolérve ellenfelüket. A második félidő elején aztán Dánia 17–14-re elhúzott, az északi öröm rövid életűnek bizonyult azonban, mert Dmitrij Zsitnyikov gólja után 19–19-et mutatott az eredményjelző.

A döntés 24–23 után jött el: Hans Lindberg, Anders Eggert, majd kétszer Rasmus Lauge Schmidt talált az orosz kapuba, a dánok átszaladtak ellenfelükön, akik nem találtak a lerohanásokra ellenszert. Dánia végül 31–25-ös vereséget mért az oroszokra, így jobb gólkülönbségének köszönhetően a D-csoport élére állt.

A meccs legeredményesebbje az orosz Szergej Selmenko lett 5 találattal, a dánok elosztották egymás között a góllövés terhét, tizenkét játékosuk talált be, a legtöbbször Mads Mensah Larsen, Mikkel Hansen és Michael Damgaard Nielsen (4-4).