Kétség sem férhetett a Veszprém győzelméhez a Plock ellen

ILKU MIKLÓSILKU MIKLÓS
2017.02.25. 16:52
Nagy László megszerezte 100. gólját a szezonban (Fotó: MTI/Bodnár Boglárka)
A Telekom Veszprém 31–25-re legyőzte a Wisla Plockot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 12. fordulójában. Nagy László megszerezte 100. gólját a szezonban, Momir Ilics ismét elkapta a fonalat.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 12. FORDULÓ

TELEKOM VESZPRÉM–ORLEN WISLA PLOCK (lengyel) 31–25 (18–14)
Veszprém, 5000 néző. V: Mazeika, Gatelis (litvánok)
VESZPRÉM: Alilovic – Gajic 2, NAGY L. 6, NILSSON 5, LÉKAI 4, ILICS 7, Iváncsik G. 1. Csere: MIKLER (kapus), Gulyás, Schuch, UGALDE 5, Marguc 1, Ch. Rodríguez, Terzic, Blagotinsek, Ligetvári. Edző: Xavier Sabaté
PLOCK: Corrales – Ghionea 1, IVIC 4 (1), M. Gebala 1, Pusica 2, ZSITNYIKOV 4, Mihic 1. Csere: Morawski (kapus), Daszek 3, Duarte 1, Racotea, Wisniewski 2, Rocha 1, Piechowski, T. Gebala 3, Tarabochia 2. Edző: Piotr Przybecki
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 11. p.: 6–4. 27. p.: 17–12. 38. p.: 18–16. 27–22
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: –, ill. 2/1
Xavier Sabaté:
– Csapatom remek teljesítménnyel nyert. A Barcelona elleni vereség után jól és motiváltan játszott, ezért a Kielt is sikerült megverni idegenben. A Plockban Dmitrij Zsitnyikov kiemelkedő tudású játékos, akinek megállítása volt a fő feladatunk védekezésben. A belső embereink kiválóan teljesítettek, ezzel segítették Mikler Rolandot, aki szintén remekül játszott. Sok gyors indításos gólt tudtunk szerezni a jó védekezésnek köszönhetően. Látható, hogy a kevesebb utazás és mérkőzés jót tesz, többet tudnak pihenni a kulcsjátékosaink, például Nagy és Ilics.
Piotr Przybecki: – Az első félidőben nem volt jó a védekezésünk, a Veszprém pedig nagyon erős hazai pályán, 18 gólt kaptunk a szünetig. A második félidőben javultunk, de ez nem volt elég a nyeréshez.

A Kiel elleni győzelem után felfokozott hangulatban várhatta a Wisla Plock elleni mérkőzést a Telekom Veszprém, amely több játékosát volt kénytelen nélkülözni. Ivan Sliskovic, Aron Pálmarsson és Renato Sulic sem volt bevethető a lengyel együttes ellen, amellyel ősszel döntetlent játszott (28–28) idegenben a magyar csapat.

Az első percekben Andreas Nilsson és Nagy László góljaival menetelt a Veszprém, állandósította is két-három gólos előnyét. A Plock azonban a félidő derekán felzárkózott, Xavi Sabaté pedig jó érzékkel cserélt kapust. Az Alilovicot váltó Mikler Roland védést védésre halmozott, az első tíz lövésből hatot megfogott, s erre támaszkodva meg tudott lépni a támadásban is hatékony Veszprém. Momir Ilics négy gólig jutott az első félidőben, Dragan Gajic szintén megszórta a Wislát a hajrában, így a szünetben néggyel vezetett a magyar bajnok. (18–14)

A fordulás után öt percig egyik fél sem tudott gólt dobni, a csöndet Gebala törte meg: a 212 cm-es óriás két védővel a nyakán lőtt a hálóba. Sőt, Zsitnyikov révén feljött kettőre a Plock, de nem sokáig örülhetett a lengyel csapat. Nagy László megszerezte 100. gólját a szezonban, majd Nilsson és Ilics is bevette a lengyel kaput, így gyorsan visszaállt a négygólos különbség. A félidő derekán bőkezűen osztogatták a litván játékvezetők a két perceket, jutott belőle többek között Blagotinseknek és Terzicnek is.

A játék képe azonban nem változott, továbbra is a vendégek szaladtak az eredmény után. Az 52. perc környékén azonban megtorpantak, ezt kihasználva mindkét veszprémi szélső betalált, Ugalde és Marguc is. Innen már nem volt visszaút a Plocknak, amely a becsületéért küzdött az utolsó minutumokban. Nilsson góljára az idén nyáron Szegedre igazoló Zsitnyikov felelt a végén, a Veszprém így hatgólos győzelmet aratott és újabb lépést tett a harmadik hely megszerzése felé. (31–25)

A hátralévő két fordulóban a Császár Gábort foglalkoztató Schaffhausennel és a közvetlen rivális Flensburggal találkozik a Veszprém – előbbivel idegenben, utóbbival odahaza.

2. FÉLIDŐ

60. perc: MÉG EGY! Lékai bejátszását Nilsson váltja gólra, szépen pattint a hálóba. Zsitnyikov szerzi a meccs utolsó találatát. VÉGE!31–25
59. perc: Mikler még bemutat egy védést a végére. Pályára lép Ligetvári Patrik is a végén.
58. perc: Időt kér Sabaté. GÓÓL! Lékai talpról lő középen, épp Corrales mellett kerül a hálóba a labda. 30–24
57. perc: MÁR HAT! Nagy László hatodik gólja hatgólos előnyt jelent a hazaiaknak. Tarabochia talpról lövi ki a bal alsót, szép találat.29–24
56. perc: Nagy László remekül védekezik Iviccsel szemben, aki ellen belemenést fújnak. Négy perc marad hátra, ötgólos előnyben a Veszprém.
55. perc: GÓÓL! Passzívnál Ilics találja meg Ugaldét, aki befut középre a szélről és a hálóba pattint Corrales lábai között. 28–23
54. perc: Hosszasan támad a Veszprém, nem találja a lövőhelyzetet.
53. perc: Piechowski egy kapufás góllal válaszol. Nilssontól elveszik a labdát, a kontrából azonban Wisniewski nem tud gólt szerezni, mellé vágja a ziccert.27–23
52. perc: NAGY ROHANÁSNAK GÓL A VÉGE! Ilics sáncolt lövése után Ugalde pofozza be a kipattanót, majd jó védekezés után Marguc is meglövi a maga gólját lerohanásból. 27–22
51. perc: GÓÓÓL! Ilics és Nagy László összjátékából utóbbi lő gólt. Ráadásul ki is egészül a Veszprém. Wisniewski rálép a vonalra, fordulhat a házigazda.25–22
50. perc: Feljön kettőre a Plock, Daszek a jobb szélről a hosszú felsőbe lő. Nagy birkózás középen, Nilsson és Nagy László is a földön, de nincs kiállítás a Plocknál.24–22
49. perc: KIÁLLÍTÁS! Gebala iramodik meg harcosan, Blagotinsek a nyakánál ragadja meg, amiért két percet kap, a Plock hetest. Ivic bevarrja, a bal alsóba helyez. Emberhátrányban vészkapussal támad a Veszprém. Bravúr Corralestől, lábbal kirúgja Lékai lövését.24–21
48. perc: Ilics egyébként 899 gólnál jár a Veszprém színeiben. Gulyás lövését hárítja Corrales most.
47. perc: HOHÓÓÓÓ! Ilics azt a formáját idézi, amikor BL-gólkirály volt, középről a két kapufa találkozásához bombáz, védhetetlen rakéta. Wisniewski egy cunderrel csapja be Miklert.24–20
46. perc: Ezért követelték Lékait: a válogatott játékos egyből góllal hálálja meg a bizalmat, középről pattint a jobb alsóba Pusica mellett. 23–19
45. perc: Kiszenvedi az újabb gólt a Plock, ismét Gebala eredményes. 22–19
44. perc: NINCS BENN! Szép bejátszás és „elkapás” NFL-nyelven szólva, Racotea ziccerét fantasztikus reflexmozdulattal tolja fölé Mikler. JÓ AZ ÖREG A HÁZNÁL! Iliccsel most nem bírnak a lengyelek, sorra lövi a gólokat a 36. életévében járó átlövő. 22–18
43. perc: Remek figura, Chema, Ilics, majd Ugalde a labda útja, a spanyol szélső ejtése a kapu tetején landol sajnos. Gebala talál be a túloldalon egy indulócsel után, megint kettő közte. Időt kér Sabaté. A közönség Lékait követeli, aki jön is a pályára. GÓÓÓL! Ilics veszi be a kaput rögtön az időkérés után.21–18
42. perc: Chema nagyon átlátszó passzát Zsitnyikov le is szedi, majd kiugratja Daszeket, aki gólra váltja a ziccert. 20–17
41. perc: Zsitnyikov kitempózza a sáncot, de kapufát lő, a kipattanót Ilics szedi össze.
40. perc: Gebala ellen ítélnek belemenést, Nilsson védekezik kiválóan. MICSODA JÁTÉK! Ilics parádésan teszi oda test mellett Nilssonnak, aki szinte begurítja a hálóba Corrales mellett. 20–16
39. perc: OTT VAN! Nagy László elemi erővel bombáz a kapu jobb oldalába, megtörik a jég. Nagy Lászlónak ez a 100. gólja a szezonban. 19–16
38. perc: EZ KELLETT! Zsitnyikov blokkolt lövése a kapufáról Mikler kezébe pattan. A Veszprém még gól nélkül ebben a félidőben... Chema bejátszását lehalásszák. GÓL! Zsitnyikov eredményes a lerohanásból, feljön kettőre a Plock. 18–16
37. perc: Corrales ismét túljár Nagy László eszén, ezúttal egy szemet gyönyörködtető spárgával hárít.
36. perc: Nagy László lövését kitolja Corrales, de oldalt megy ki a labda, marad a Veszprémnél. Nagy László lő passzívnál talpról, Corrales kitornázza. Gebala fölé trafál a túloldalon.
35. perc: Gebala tör be két védő között harcosan és Mikler lába mellé helyez a 212 cm-es játékos. 18–15
34. perc: MÉG EGY KIÁLLÍTÁS! Terzic megkapja második büntetését a találkozón, ezúttal ütésért.
33. perc: KÉT PERC! Öt az öt ellen, Racotea egy ipponnal viszi a földre Chemát, ezt csak judóban szabad, kézilabdában kevésbé. Gulyás bejátszása rossz Nilssonnak, fordulhat a Plock.
32. perc: Ilicsnek nincs szerencséje, Chemától kap jó zárást, de kapufát lő. Ivic újabb hibája támadásban, kaput sem talál. Edzője nem fogja megdicsérni.
31. perc: FOLYTATÁS! A Plock kezd. KIÁLLÍTÁS! Nagy László kap két percet, Gebala harcolja ki, ráadásul hetes. KIMARAD! Technikai hiba, Ivic a sípszó után is lepattintja a labdát, ezt pedig a szabályok szerint nem lehet, így a Veszprémé a labda.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Ilics már félig a földön fekve, estében lő, Morawski azonban nem tud védeni, pedig még középre is jön a labda. Mikler kezében landol Duarte lövése, a kapus gyorsan kiugratja Gajicot, de a szlovén szélső ezúttal a kapusba lövi a ziccert. SZÜNET! 18–14
29. perc: Itt van sorozatban a második lengyel gól, Daszek a szerzője. Ez már kezd bosszantó lenni, újabb elveszített labda a Veszprémtől támadásban, Blagotinsek kap rossz bejátszást. Duarte legalább ellépi a túloldalon.17–14
28. perc: Hiba támadásban, a hórihorgas Blagotinsek lábára pattan a labda, fordulhat a Plock.Wisniewski talál be a túloldalon, ezúttal be tudja lőni a rövid alsóba. Időt kér a Veszprém. Lékai kapufát lő, nincs szerencsénk.17–13
27. perc: Újabb remek védekezés a Veszprémtől, megint Gajic a gyors lerohanással, ez is gól! 10/6! Mikler újabb lövést hatástalanít, 60 százalékkal véd eddig, elképesztő.17–12
26. perc: MA NEM! Ivic újabb lövéssel próbálkozik, de Mikler ezt is védi, megint lábbal. A gyors kontrából Gajic eredményes, a ziccert kíméletlenül vágja a jobb ficakba. Nilsson közben megsérül, le kell ülnie. Reméljük, nincs nagy baj.16–12
25. perc: Faultgyanús szituáció, amiből Zsitnyikov iramodik meg és a bal felsőbe emel Mikler mellett. GÓL! Egyből reagál a Veszprém, Ilics lövi át a falat. 15–12
24. perc: Nagy László betjászása pontatlan. MIKLEEEEER! Wisniewski kerül ziccerbe villámgyorsan a túloldalon a kontra végén, de a magyar kapus lábfejjel hárítja a rövidbe tartó löketet.
23. perc: Időt kér a Plock. Épp az időkérés közben szabálytalankodik Terzic, az egyik játékvezető két percet mutat, a másik kérdő tekintettel néz. A zsűri dönt – helybenhagyják a kiállítást. EZ IGEN! Miklertsemmi sem téveszt meg, Ivic ziccerét hárítja fantasztikus bravúrral.
22. perc: GÓÓL! Ilics teszi le a szélre Gajicnak, aki ziccerből a bal alsóba rakétáz. Három közte. 14–11
21. perc: Lékai ismét nagyon harcos támadásban, gól a jutalma. VÉDÉS! Mikler nagyon jól száll be a mérkőzésbe, fontos hárítás tőle ismét.13–11
20. perc: Tiago Rocha hozza fel egy gólra a Plockot, még bő egy percig emberelőnyben a lengyelek. KÉT PERC! Öt az öt ellen a mezőnyben, Ivic üt oda Nagy Lászlónak, „jutalma” egy kiállítás.12–11
19. perc: HOPPÁ! Nagy László egy gyönyörű figura végén Ugaldénak teszi fel a kínait, aki simán lő az üres kapuba. KIÁLLÍTÁS! Schuch most túl kemény, két percet kap.12–10
18. perc: Ilics ismét hatalmas gólt ragaszt. Egyből jön a válasz, a villámgyors Ivic talál be a túloldalon. 11–10
17. perc: VÉDÉS! Mikler Roland váltja Alilovicot, de milyen jól! Rögtön egy bravúr. Ugalde ellen ítélnek támadásban, a kontrából Mihic eredményes. 10–9
16. perc: Szép figura a Plocktól, Ghionea lő gólt a jobb szélről a hosszú alsóba. Nagy László Mihiccsel a nyakán, a kapunak háttal lő a hálóba, klasszis teljesítmény.10–8
15. perc: Kapus nélkül támadásban a magyar bajnok. KÉT PERC! Pusica iménti gólja után védekezésben nem remekel, felborítja Nilssont, amiért kiállítják. Ráadásul már másodszor a mérkőzésen, így vigyáznia kell, ha visszaáll. GÓÓL! Lékai nagyon harcosan jut túl védőjén és lő a kapu bal oldalába. 9–7
14. perc: Ivic most könnyedén átjut a veszprémi falon és a bal oldali kapufa segítségével a hálóba talál. NA DE! Ne olyan gyorsan kérem, Ugalde Ivic helyén elfut és válaszul lő egy gólt. KIÁLLÍTÁS! Nagy László kap két percet vitatható körülmények között. Gyorsan kihasználja a fórt a Plock, Pusica középről a jobb alsóba bombáz.8–7
13. perc: AZ IGEN! Ilics lő óriási gólt, ahogy azt tőle megszokhattuk. 7–5
12. perc: Keményen védekezik a Veszprém, nem könnyű áthatolni a Sulic, Terzic, Blagotinsek, Nagy László alkotta falon. Nem is sikerül, Alilovichoz kerül a labda, aki gyorsan indítaná Iváncsikot, azonban pontatlan a passz. Duarte viszont gólt szerez, Iváncsik Gergő pedig combját fájlalva megy le a pályáról. 6–5
11. perc: GÓÓL! Nilsson harmadik találata a mérkőzésen, ezúttal Ilicstől kap jó zárást és bejátszást. 6–4
10. perc: Labdát szerez a Veszprém védekezésben. Tiago Rocha kap sárgát.
9. perc: Mihic mellé trafál ziccerben, Alilovic jól takarja be a kaput előtte. Lékai lövése sem jó a túloldalon.
8. perc: Duarte veszíti el a labdát, a kontrából Nagy László játssza meg a középre befutó Iváncsik Gergőt, aki nem is rontja el a ziccert. Ismét a hazaiaknál az előny. 5–4
7. perc: Bődületes gólt lő Zsitnyikov, középről ugrik nagyon magasra és kipókhálózza a bal felsőt. Egyből jön a válasz a túloldalon, Nagy László talál be. 4–4
6. perc: GÓÓL! Nilsson másodszor eredményes, Nagy László passza után a bal alsóba helyez. Vészkapussal rohamoz a Plock.3–3
5. perc: Egyenlít a Plock, Pusica a bal oldalról pattint a rövidbe. Nagy bejátszását nem tudja összeszedni Nilsson. Gyorsan indul belőle a lengyel együttes, Zsitnyikov eredményes. KIÁLLÍTÁS! Pusica üt oda Lékai arcára, csakis két perc lehet.2–3
4. perc: Ilics játssza be nagyszerűen Nilssonnak, akinek ziccerét lábbal hárítja Corrales.
3. perc: Schuch Timuzsin kap sárgát védekezésben. Ivic szerzi a Plock első találatát. 2–1
2. perc: Lékai passzát lehalásszák, de marad a labda a Veszprémnél. OTT A MÁSODIK! Nagy László középről lövi át a falat, a kapus lábai között pattan a hálóba a labda. 2–0
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A pirosban játszó Veszprém támad először, méghozzá a Gajic, Nagy László, Lékai, Ilics, Iváncsik, Nilsson összeállításban. A Plock fehér felsőben és kék nadrágban. GÓL! Megvan a vezetés, Nilsson nyitja a gólok sorát. Ivic lövését blokkolja Nilsson, majd Alilovic hárít.1–0

A Veszprémnél továbbra sem bevethető Aron Pálmarsson és Ivan Sliskovic, de nincs ott a keretben Ancsin Gábor és Renato Sulic sem.

Ha már Flensburg: a német BL-győztes csapat edzője, Ljubomir Vranjes a nyártól a Telekom Veszprémet irányítja, Xavi Sabatét váltva a kispadon. Ahogy a magyar válogatottnál is.

Ha már PSG: a Veszprém a csoportban a harmadik helynél előrébb már nem végezhet, még akkor sem, ha a francia gárda a hátralévő összes mérkőzését elveszíti, a magyar bajnok pedig mindet megnyeri. A harmadik pozícióért is óriási a tolongás, ugyanis a Flensburg és a THW Kiel is arra pályázik. Minden hátralévő mérkőzés kulcsfontosságú.

Ősszel Lengyelországban megosztoztak a pontokon a csapatok, 28–28-as végeredménnyel zárult az összecsapás. Momir Ilics eldönthette volna a meccset, ám az utolsó percben a hetesét hárította Rodrigo Corrales. A lengyelek kiváló kapusa nyártól a PSG-nél folytatja egyébként.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Veszprém–Wisla Plock mérkőzés élő tudósításában. Tartsanak velünk az előttünk álló bő másfél órában!