Kicsit döcögött a gépezet, de biztosan nyert a Veszprém

2016.10.01. 17:23
Dragan Gajic repül a Schaffhausen kapuja felé (Fotó: Veres Viktor)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában a Veszprém a Császár Gáborral a soraiban felálló svájci Schaffhausen ellen kezdte meg a szereplését hazai pályán a Flensburg elleni idegenbeli döntetlen után. Az esélyek egyértelműen a magyar csapat mellett szóltak, ennek ellenére a lelkes svájciak sokáig nem hagyták magukat lerázni, de aztán a Veszprém biztosan nyert.

FÉRFI KÉZILABDA BL,
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–KADETTEN SCHAFFHAUSEN (svájci) 32–28 (16–15)
Veszprém, 5000
néző. V: Harabagiu, Stanescu (románok)
VESZPRÉM: Alilovic – GAJIC 6, Nagy L. 3, Pálmarsson 3, A. Nilsson 3, M. ILICS 7 (3), Ugalde 3. Csere: Schuch, Ancsin 1, Terzic, Sulic 4, Kopljar 2. Edző: Xavier Sabaté
SCHAFFHAUSEN: Marinovic – Tominec 3, Szyba 3, Bliznac, Graubner, Császár 2, LINIGER 6 (3). Csere: Pendic 1, MAROS 7, Koch 3, Brännberger 3, Delhees. Edző: Lars Walther
Az eredmény alakulása: 10. perc: 5–3. 12. p.: 6–6. 18. p.: 11–8. 39. p.: 22–18. 45. p.: 25–23
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3 ill. 3/3
Xavier Sabaté:
– Jól játszott az ellenfél, hosszú támadásokat vezetett, így nem tudtunk gyorsan indulni. A védekezésünk nem volt a legjobb az első félidőben, de a támadással elégedett voltam. A második félidőben jobban védekeztünk, Dragan Gajic tudott gyorsan indulni, többször, mint az elsőben. Az utóbbi hetekben a sérülések miatt néhány pozícióban gondjaink voltak, így fordulhatott elő, hogy Sulic a végén balszélsőként játszott. Minden csapatnak meg kell küzdenie a sérülésekkel. A cél a két pont volt, amit megszereztünk. Egyre nagyobb az önbizalmunk, reméljük, hamarosan visszatérhetnek a sérültek is.
Lars Walther: – A célunk az volt, hogy jó meccset játsszunk, sikerült elérnünk. A taktikánk jól működött, hosszú támadásokat vezettünk és gyors szélsőjátékból igyekeztünk gólokat szerezni. Büszke vagyok a csapatomra, helytálltunk a Veszprém ellen, csarnokában kiváló játékkal elfogadható eredményt értünk el. A taktikai elképzeléseinket szinte százszázalékosan megvalósítottuk.

Barcelona (spanyol)–Kiel (német) 26–25 (10–13)

Első hazai meccsére készült a Veszprém a Bajnokok Ligája idei kiírásában. A Flensburg elleni döntetlen után a győzelem volt az elvárható cél a svájci Schaffhausen ellen.

Góllal kezdett a Veszprém, és benne az egyik új szerzemény, Gajic, aki főleg az első félidőben nyújtott jó teljesítményt. A svájciak azonban nem tágítottak, Császár jó átadásaival tapadtak a Veszprémre, és egészen a 14. percig nem is tudott egy gólnál nagyobb előnyre szert tenni az „Építők” (8–6).

A 15. percben három góllal vezetett a Veszprém, ekkor úgy tűnt, hogy el lehet lépni a Schaffhausentől, de egy jó ütemben kikért időkérés után visszakapaszkodtak a vendégek. Rengeteg volt a gól, mert a veszprémi védekezés nem tudta megállítani a svájciakat. A kapuban Alilovic alig találkozott a labdával, de ez ritkán volt az ő bűne.

A félidő utolsó percéig egy-két góllal vezetett a Veszprém, és bár úgy tűnt, döntetlennel vonulnak pihenőre a csapatok, Sulic az utolsó másodpercben vezetést szerzett (16–15).

A második félidőt kettős emberhátrányban kezdte a hazai csapat, de így sem engedte a Veszprém, hogy átvegye a vezetést a Schaffhausen, sőt jó játékkal alig nyolc perc alatt már négygólos előnyre tett szert (22–18).

Innen már nem volt visszaút a svájciaknak, mert bár a 46. percre még egy gólra feljöttek, ettől kezdve már a Veszprémé volt a meccs, és elsősorban Ilics vezérletével már öt góllal is vezettek a hazaiak az 56. percben (31–26).

Alilovic több nagy helyzetet is megfogott, feljavult a védekezés, és végül a vártnál talán kisebb különbséggel, négy góllal, de mégis biztosan nyert a magyar csapat. Az biztos, hogy láttunk már jobb meccset is Veszprémben, és az is, hogy legközelebb, Plockban ennél jobb teljesítményre lesz szükség, de a hazaiak biztos győzelméhez nem fért kétség (32–28).

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a Veszprém végül biztosan nyert. 32–28
60. perc:
Időn túli hetes, és Brännbergert kiállították. A hetest Ilics belőtte. 32–28
60. perc:
Labdát vesztett a Veszprém, Linger ziccerből szépített. 31–28
60. perc:
Szép átadás után Brännberger talált be Alilovic lába között. 31–27
59. perc: Veszprémi időkérés.
58. perc: ÓRIÁSI VÉDÉS! Koch
lövése a kapufáról kijött, éppen Brännberger kezébe, aki a jobb fölsőt vette célba, de Alilovic óriási bravúrral odaért!
57. perc:
Gyenge veszprémi lövés után támadhatott a Schaffhausen, Sulic volt nagyon szigorú, kiküldték két percre.
57. perc:
A svájci akció eredménytelen volt, ezt már alighanem behúzza a Veszprém…
56. perc: Pálmarsson
adott kiváló labdát Nilssonnak, aki beállóból belőtte, ráadásul Bliznacot kiküldték két percre. 31–26
55. perc: Maros
úgy érzi, hogy lőnie kell, de ezúttal nem sikerült betalálnia.
54. perc: Nagy
sokáig pihent, de most támadásban valami szédületes gólt ragasztott a bal fölsőbe. 30–26
54. perc: Maros
tűnt fel a jobb szélen, és lehetetlen szögből is belőtte... 29–26
53. perc: A Schaffhausen időt kért.
53. perc:
Labdát szereztek a svájciak, Tominec fölé lőtt, de szabaddobást kapott.
52. perc:
Passzív volt a svájci támadás, majd Pendic szaladt el a bal szélen, hogy aztán a kapufára lőjön...
52. perc: Nilsson
kiharcolta, Ilics pedig belőtte a hetest. 29–25
51. perc:
De nem annyira, hogy ne tudjanak labdát szerezni, amelyet aztán Brännberger küldött a kapuba. 28–25
51. perc:
Belemenés Marosnál, hullámvölgyben a svájciak.
50. perc: Nagy László
végre betalált! 28–24
49. perc: Sulic
labdát szerzett, kapkodnak a svájciak.
48. perc: Császár
lőtt alulról, de rosszul, Terzic a saját hatosáról akart gólt lőni, de a labda a jobb kapufáról pattant ki.
47. perc:
Labdát szerzett a Veszprém, majd gyors indítás végén Sulic használta ki a ziccerét. 27–24
46. perc: Kopljar
tört előre erőszakosan, és belőtte. 26–24
46. perc: Maros
nagyon él, bevetődve lőtt gólt. 25–24
45. perc: Ilics
lövését lesáncolták, de a svájciak labdát vesztettek, így az elöl ragadt Ilics ziccerből lőhetett gólt. 25–23
45. perc:
Már csak egy gól a hazai előny. Ezúttal Maros talált be védővel a nyakán. 24–23
44. perc: Pálmarsson
lövése a lécről ment ki.
43. perc:
A veszprémi támadás hiábavaló volt, Brännberger pedig beállóból szépített. 24–22
43. perc:
Potyognak a gólok. Ezúttal Lingerről feledkeztek meg a veszprémiek, ő pedig belőtte. 24–21
42. perc: Sulic
kapott szép átadást, befordult, és belőtte. 24–20
41. perc:
A hetest Linger a kapu bal oldalába pattintotta. 23–20
41. perc:
Hetest kaptak a svájciak, Terzicet pedig két percre kiállították.
41. perc:
Labdát vesztett a Schaffhausen, de a távoli Pálmarsson-próbálkozás mellé ment.
40. perc:
A hetest Ilics lőtte a bal alsóba. 23–19
40. perc:
Heteshez jutott a Veszprém, ráadásul Kochot kiküldték két percre.
39. perc: Császár lövése kijött a kapufáról, Tominec reagált a leggyorsabban, elkapta és bevágta. 22–19
39. perc: Időt kért a Schaffhausen.
38. perc:
Újabb rossz vendégtámadás után Gajic kapta a jobb szélen, és megint biztosan belőtte. 22–18
38. perc:
A Schaffhausen támadása rossz volt, Ilics óriási átlövésgóllal növelte az előnyt. 21–18
37. perc:
Megint Sulic került helyzetbe, ezúttal azonban a beálló végül begyötörte. 20–18
37. perc: Koch
viszont a magáét belőtte. 19–18
36. perc:
Svájci labdavesztés után Sulic hatalmas ziccerben hibázott.
35. perc: Maros lövését védte Alilovic, aztán a Veszprém is rontott, Sulic ejtése gyenge volt.
35. perc: Pálmarsson
nagy gólt vágott átlövésből. 19–17
34. perc: Maros
óriási átlövésgóljával kapaszkodik a Schaffhausen. 18–17
33. perc: Ugalde
ejtett nagyszerű gólt a bal szélről. 18–16
33. perc:
Belemenés a svájciaknál, letelt a kettős emberelőny, sőt, egy percig a veszprémiek játszhatnak emberelőnyben.
32. perc:
Bejött Kopljar, és mindjárt gólt is lőtt, 7 méterről, átlövésből. 17–16
32. perc:
Ez jól jött, Graubnert kiküldték két percre.
31. perc: Szyba
nagyon gyorsan betört, és máris gólt szerzett. 16–16
31. perc: Elkezdődött a második félidő, kettős emberhátrányban a Veszprém
.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, egy góllal vezet a Veszprém. 16–15
30. perc: Nagy László
30. perc:
Úgy tűnt, elveszti a labdát a Veszprém, de visszaszereztük, és Sulic az utolsó másodpercben újra vezetést szerzett. 16–15
30. perc: Ilics
kihagyta a helyzetét, Pendic gyorsan indult, belőtte a ziccert, a vele szabálytalankodó Ancsint pedig kiállították. 15–15
29. perc: Császár
nagy labdáját Linger a bal szélről csavarta a kapuba. 15–14
29. perc:
Emberhátrányból sikerült gólt lőni, Ancsin lövése talált utat a kapus lába között a kapuba. 15–13
28. perc: Linger
megint nem sokat vacakolt, belőtte. 14–13
27. perc: Szyba
kapott labdát a jobb szélen, bevetődött, Ugaldénál szabálytalanságot láttak, hetes.
27. perc: Nagy
csapott oda, kiküldték két percre.
26. perc: Ilics
lőtt egy óriási gólt, mielőtt a svájciak nagyon belelendültek volna. 14–12
26. perc:
A hetest Linger belőtte. 13–12
25. perc: Koch
került helyzetbe a hatosnál, de rálépett a vonalra. Viszont mégis kapott egy hetest, mert visszahúzták.
24. perc: Belemenés a svájciaknál, létszámfölényben támadhatott a Veszprém, Gajic pedig nagyon biztos kezű volt a jobb szélről… 13–11
23. perc: Kicsit esetleges támadás után Nagy fordult le gyönyörűen a védőjéről, és belőtte. 12–11
23. perc: Veszprémi időkérés.
23. perc: Pálmarsson
elrontotta a helyzetét, gyorsan indultak a svájciak, Tominec pedig egyenlített. 11–11
22. perc: Szyba
góljával egyre feljött a Schaffhausen. 11–10
21. perc:
Emberhátrányba került a Veszprém Ilics kiállítása miatt.
21. perc: Gajic
kapta megint a labdát, de ezúttal belemenéssel próbált helyzetbe kerülni.
20. perc: Császár
nagy lövését kifogta Alilovic.
19. perc: Maros
lövését Alilovic védte, Ilics próbálkozását a kapufa hárította.
18. perc: Ilicsnek
alakították ki zárással a helyzetet, a szerb pedig biztosan lőtte be. 11–9
17. perc: Koch
jól mutatta magát beállóban, belőtte. 10–9
17. perc:
Tökéletes helyzetkialakítás tökéletes befejezéssel. Ez Gajic. 10–8
16. perc:
Hasznos volt a szó, mert Szyba került helyzetbe, és kilőtte a jobb fölsőt. 9–7
16. perc: Svájci időkérés.
15. perc: Terzic
került helyzetbe a másik oldalon, de hibázott. Maradt a labda a Veszprémnél, Ilics Nilssont találta meg, aki elvetődve lőtt a hálóba. 9–6
15. perc: Szyba
maradt egyedül a jobb oldalon, de Alilovic eszén nem tudott túljárni.
14. perc: Császár
lövését ezúttal védte Alilovic, a gyors indítás végén pedig Ugalde pattintott a hálóba. 8–6
13. perc: Pálmarsson
ment át a védelmen, mint kés a vajon, és gól lett a jutalma. 7–6
12. perc:
Tapad a Schaffhausen. Ezúttal Maros lőtt Alilovic lába között a kapuba. 6–6
12. perc: Pálmarsson
hozta játékba a bal oldalon Ugaldét, aki remekül kihasználta a helyzetét. 6–5
11. perc: Császár
kapta a labdát középen, és kissé elhajolva óriási gólt ragasztott a léc segítségével a kapuba. 5–5
10. perc: Pálmarssonról
elfeledkeztek, ezért belőhette első gólját. 5–4
10. perc:
Itt az egyenlítés, Kochra nem figyeltek, ő pedig belőtte. 4–4
9. perc:
Eladta a labdát a Schaffhausen, Gajic gyorsan indult, és a kapu jobb oldalába pörgetett. 4–3
9. perc: Nagy László
viszont sietett, védett a kapus.
9. perc:
Hosszasan támadhatott a svájci csapat, végül csak bemutatták a passzívot.
7. perc: Nilsson
kapott szép átadást beállóban, befordult, és belőtte! 3–3
6. perc: Császár
óriási csellel becsapta Gajicot, majd a kapu jobb oldalába lőtt. 2–3
5. perc:
Gyorsan egyenlített a Veszprém, Gajic volt megint éber, és a kapus lába között szerezte újabb gólját. 2–2
5. perc:
Sokáig támadhatott a svájci csapat, végül Maros szerzett gólt átlövésből. 1–2
4. perc: Pálmarsson
vállalkozott lövésre, de Marinovic védett.
3. perc:
Maradt a labda a Schaffhausennél, majd Szybára játszották ki a figurát, de a lengyel lövését Alilovic biztosan védte.
2. perc:
Kontrát fújtak a Veszprémnél, aztán Szyba lövését védte Alilovic.
2. perc:
Nem hagyta magát a svájci csapat, Tominec kapta ziccerben, és be is vágta. 1–1
1. perc:
A labda a jobb szélre került ki, ahol Gajic szépen felkanyarodott, és a jobb alsóba lőtt. 1–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Veszprém tiszta pirosban, a Schaffhausen tiszta feketében játszik.