A Veszprém kettős győzelemmel jutott a négyes döntőbe

2019.05.04. 17:21
A Telekom Veszprém hazai pályán 29–25-re legyőzte a Flensburgot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, így összesítésben tíz góllal volt jobb a német csapatnál, és készülhet a kölni négyes döntőre.
Nagy László lövi át a flensburgi falat (Fotó: Koncz György) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

TELEKOM VESZPRÉM–SG FLENSBURG (német) 29–25 (17–13)
Veszprém, 5200
néző. Vezette: Pichon, Reveret (franciák)
VESZPRÉM: Sterbik – GAJIC 6 (5), NAGY L. 2, Lékai 2, BLAGOTINSEK 1, Ilics 1, Manaszkov 1. Csere: MIKLER (kapus), TERZIC, NILSSON 5, Mahé 4, Mackovsek 1, Tönnesen, Strlek 1, Marguc 2, Nenadics 3. Edző: David Davis
FLENSBURG: Bergerud – Steinhauser 1, Karlsson, Glandorf 1, Hald 4, Johannessen 1, WANNE 7 (2). Csere: Buric (kapus), LAUGE 4, Röd 1, Golla 1, Jeppsson 3, Svan 2. Edző: Maik Machulla
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Az eredmény alakulása: 6. perc: 0–5. 9. p.: 1–5. 10. p.: 3–7. 16. p.: 6–8. 20. p.: 9–9. 22. p.: 9–11. 25. p.: 12–12. 27. p.: 14–12. 38. p.: 19–17. 46. p.: 24–19. 50. p.: 26–20
David Davis:
– Az első időkérésnél, nulla ötnél igyekeztem megnyugtatni a srácokat, hiszen kiválóan edzettek a héten, tudták, mit várok tőlük. Ebből az elején semmit nem láttam viszont. Ezt követően minden tekintetben javult a játékunk, és mindennel elégedett lehettem. Kemény csata volt, amelyben kettős győzelemmel kijutottunk Kölnbe. Most csak ez a lényeg.
Maik Machulla: – Azért jöttünk, hogy megpróbáljunk hét góllal nyerni. Kiválóan kezdtünk, azonban a Veszprém kihasználva a hibáinkat felzárkózott. Ekkor védekezést változtattunk, ezzel némi kockázatot vállalva, de sajnos újabb könnyű gólokat kaptunk. A második félidőben sem adtuk fel, küzdöttünk becsülettel. Sorozatban negyedszer jutottunk el a negyeddöntőig, és az utóbbi három évben mindig az a csapat nyerte a BL-t, amely minket búcsúztatott. Remélem, az idén is így lesz, így előre gratulálhatok a Veszprémnek.
Továbbjutott:
a Veszprém, két győzelemmel, 57–47-es összesítéssel

A veszprémiek a 28–22-es idegenbeli győzelmük után fogadkoztak: úgy állnak hozzá a visszavágóhoz, mintha nem lennének jelentős előnyben. Nos, a 6. percben ezt már nem volt olyan nehéz elképzelniük, mivel 5–0-ra vezetett a Flensburg. Az egyik kapuban Torbjörn Bergerud mindent védett, a másikban Sterbik Árpád viszont semmit.

A 9. percben sikerült először mattolni a norvég kapust, és ezzel átszakadt a gát. A Veszprém fokozatosan jött fel a rémálomszerű kezdés után, így a vendégek hamar elkezdtek hét a hat ellen támadni. David Davis emiatt már a 22. percben kihasználta a második időkérését is, s jól tette, mert ezt követően még inkább elkapta a fonalat a csapata.

Andreas Nilsson tarthatatlan volt beállóban, Dragan Gajic hibátlanul értékesítette a hétmétereseket, Dejan Manaszkov támadásban és védekezésben is remekelt. Az üres kapus gólok mellett Mikler Roland védései is kellett ahhoz, hogy a szünetben 17–13-at mutasson az eredményjelző.

A második félidőt a Flensburg kezdte jobban, ám nem annyival, mint az elsőt, és a Veszprém is hamarabb kapta el a ritmust. A vendégek felhagytak az üres kapus támadásaikkal, de így sem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz. Sőt, az 50. percben Gasper Marguc találatával már 26–20 volt a bakonyi csapatnak, amely összesítésben tíz góllal bizonyult jobbnak a Bundesliga címvédőjénél és jelenlegi éllovasánál. Egy év kihagyás után tehát újra a Veszprémmel rendezik meg a kölni négyes döntőt.

A MÁSIK SZOMBATI MÉRKŐZÉSEN
Barcelona (spanyol)–Nantes (francia) 29–26
(17–14)
Továbbjutott: a Barcelona, kettős győzelemmel, 61–51-es összesítéssel

VASÁRNAP
17.00: Paris Saint-Germain (francia)–Kielce (lengyel)(Tv: Sport1)
19.00:
Mol-Pick Szeged–Vardar Szkopje (északmacedón) (Tv:Sport1)– élőben az NSO-n!

AZ ELSŐ MÉRKŐZÉSEK EREDMÉNYEI
Nantes (francia)–Barcelona (spanyol)25–32
Kielce (lengyel)–Paris Saint-Germain (francia)34–24
Flensburg (német)–Veszprém22–28
Vardar Szkopje (északmacedón)–Szeged31–23

2. FÉLIDŐ
60. perc: Mahé
a kapus lábai között talál be. Összesítésben tíz góllal volt jobb a Veszprém, amely utazhat a kölni négyes döntőre. 29–25
59. perc:
Marguc lövését Bergerud hárítja. Glandorf lövésébe csak beleérni tud Mikler. 28–25
58. perc:
Svan ziccerét Mikler védi.
57. perc: Jeppsson
belelendült, megint elsül a keze. Nilsson válaszol rá Ilics bejátszásából. 28–24
56. perc:
Ilics átlövését Bergerud védi, Nilsson ziccerét nem tudja. 27–23
55. perc:
Mahét leblokkolják. Jeppsson megint belövi. 26–23
54. perc: Jeppsson
a bal alsóba lő. 26–22
53. perc:
Nilssonnal szemben is nyer egy csatát Bergerud.
52. perc:
A Johannessen által kiharcolt hetest Wanne behúzza Mikler füle mellett. 26–21
51. perc:
Golla befordul, Mikler véd. Nenadics lövését most védi Bergerud, félig az arcával, de jól van a kapus.
50. perc: Marguc növeli a veszprémi előnyt. 26–20
49. perc:
A betörő Mahét állítják meg keményen, de Rödnek fáj jobban. Mahé könyökével találkozott az orra, betámogatják az öltözőbe. Nenadics átlövése megint jó. Mikler ziccert véd. 25–20
48. perc:
Nilsson befordul, Bergerud véd, visszapattan a labda a Veszprémhez.
47. perc:
Terzic megkapja a második kétpercesét. Röd ugrik be ziccerben, gól. 24–20
46. perc:
Passzívnál sem lőnek a vendégek, Nilsson és Marguc is megindul, a svéd egyedül megoldja. 24–19
45. perc:
Lauge Schmidt lövését Mikler fölé tolja. Nilsson vonalra lép, így hiába dobja be.
44. perc:
Labdát veszít a Veszprém, Svan mellé cunderezik. Strlek is kihagy egy helyzetet.
43. perc: Nenadics
megint megtalálja a rést a vendégfalon és a kapus mellett. Szabálytalanul zár Hald Jensen. Nilsson visszatér a pályára. 23–19
42. perc:
Lauge Schmidt bejátszásából Hald Jensen eredményes ismét. Tönnesen átlövését védi honfitársa, Bergerud. Marad a Veszprémnél a labda. 22–19
41. perc: Hald Jensen
talál be. Strlek pattintva tekeri el Bergerud mellett a labdát. Időt kér a Flensburg. 22–18
40. perc:
Rödön védekezik jól Terzic, a norvég lövése mellé megy. Lékait leblokkolják, Wanne indul egyedül, de fölé lő. Marguc sokkal jobban céloz. 21–17
39. perc: Nagy
átlövésből szerzi meg a 900. gólját veszprémi színekben. 20–17
38. perc:
Strlek passza rossz Nagynak. Jól védekezik a Veszprém, Johannessent sikerült leblokkolni.
37. perc:
Nilsson nem tudja elkapni a labdát, indul a Flensburg, Svan belövi. Nilsson lesántikál a pályáról. 19–17
36. perc:
Lauge Schmidt középre tartó lövését Mikler könnyen védi.
35. perc: Lékai test mellől lő köténygólt Bergerudnak. 19–16
34. perc: Nenadics
pattintott lövése meglepi Bergerudot. Lauge Schmidt könnyen jut át a veszprémi védőfalon és jól lő. 18–16
33. perc:
Passzívig támad a Veszprém.
32. perc: Nenadics fejbe lövi Bergerudot, indul a Flensburg, de Hald Jensen lábára pattan a labda. Blagotinsek ziccert ront, Wanne indul, és ő nem hibázik. 17–15
31. perc: Svan
állt be a jobb szélre a vendégeknél, és rögtön góllal mutatkozik be. 17–14

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Terzicet kiállítják. Manaszkov megint labdát szerez. Mackovsek lövését védi Bergerud, vége a félidőnek.
29. perc:
Manaszkov most az üres kapura ível a védősarkából labdaszerzés után, és bár a kapufát találja el, a kipattanót Mahé bevetődve beüti a kapuba. 17–13
28. perc:
Tönnesen lő, Bergerud véd, de hetes. Gajic most sem hibázik. Jeppsson átlövését Mikler védi. Ilics az üres kapuba ível. 16–13
27. perc:
Manaszkov labdát lop, de nem lövi el üres kapura. Megteszi ezt Blagotinsek, méghozzá pontosan. Flensburgi időkérés. Gajic kilép labdát szerezni, de nem jár sikerrel, Wanne így jó helyzetben ugorhat be a szélről. 14–13
26. perc:
Steinhauser ellövi a hosszú felső mellett, Manaszkov betör két ember között, hétméteres. Gajic behúzza a hetesre beálló Buric feje fölött. 13–12
25. perc:
Tönnesen lövését védi Bergerud, de Manaszkov kb. három métert bevetődve bepaskolja a labdát. 12–12
24. perc: Mahé
talpról beveri, Lauge Schmidt gólja sem csúnya. 11–12
23. perc:
Tönnesen bejátssza Nilssonnak, hétméteres. Gajic bemutatja az ejtést, aztán láb közötti lövéssel mattolja Bergerudot. Steinhausernek teszik fel kínaira, de Mikler résen van. 10–11
22. perc: Wanne a rövidre belövi a szélről, jön a második hazai időkérés. 9–11
21. perc:
Nilsson ziccerben kapufát lő. Wanne belefut Mahéba, de nincs belemenés.
20. perc:
Mackovsek lövése után Bergerudról Nilssonhoz pattan a labda, gól. Glandorf betör, de mellé lő. Mahé belemenése után Golla fejez be góllal egy flensburgi lerohanást. 9–10
19. perc: Mahé
betör, gól. Wanne a szélről nagy szögből ugrik be, de a kapufát találja el. 8–9
18. perc:
Hét a hat ellen támad a Flensburg, Glandorf hetest harcol ki, amelyet Wanne vált gólra. 7–9
17. perc:
Karlsson és Nilsson birkózása után a flensburgi svéd fájlalja a kezét. Mahé felteszi a beugró Mackovseknek, a labda pedig becsorog. 7–8
16. perc: Gajic
most egy Nilsson által kiharcolt hetest értékesít. Jeppsson ugorhat be jó helyzetben, de a kapufát találja el. 6–8
15. perc:
Lauge Schmidt lövését Mikler védi, majd marad a kapuban a veszprémi kiállítás letelte után is.
14. perc:
Lékait sáncolják 5 méteren, jár a büntető. Gajic a lövőcsel után a jobb alsóba küldi a labdát. 5–8
13. perc:
Blagotinsek mutatja, hogy nem csinált semmi durvaságot, de ez nem igaz, kiáll két percre. Kijátsszák a jobb szélre Steinhausernek, aki bevágja Sterbik mellett. 4–8
12. perc: Nilsson
talál be Lékai bejátszása után. 4–7
11. perc:
Lékai remek védekezéssel labdát szerez, amit aztán felfutás közben elhagy. Lauge Schmidt kezéből is kipattan a labda.
10. perc: Lauge Schmidt
betörés után pattint a kapuba, Gajic a szélről válaszol. 3–7
9. perc: Nagy
átlövése jó, de Lauge Schmidttől gyorsan jön a válasz. Aztán Lékaitól is, és Glandorfot még ki is állítják. 2–6
8. perc:
Hosszan támad a Flensburg, lövés nélkül, végül elveszik tőlük a labdát a francia játékvezetők.
7. perc:
Ilics lövését is hárítja Bergerud.
6. perc: Wanne
előbb a bal szélről eredményes, majd miután Lékai lövését Bergerud védi, Wanne indításból is betalál. David Davis időt kér. 0–5
5. perc:
Nagy átlövését Bergerud védi.
4. perc:
Labdaszerzés után indul a Flensburg, de Lékai visszaér, és visszaszerzi a labdát. Bergerud véd, Hald Jensen a másik oldalon megszerzi a második gólját. 0–3
3. perc:
Blagotinsek szabálytalan zárása miatt elveszik a labdát, Johannessen lendületből átlő, gól.
0–2
2. perc:
Nagy László átlövését is lábbal hárítja a Flensburg norvég kapusa. Lauge Schmidt hát mögötti bejátszását Hald Jensen váltja gólra, Sterbik lábai alatt talált be. 0–1
1. perc:
A Veszprém támad először. Manaszkov befut a szélről, kapja a labdát ziccerben, de Bergerud lábbal véd.