A Veszprém egy félidő alatt eldöntötte a Vardar elleni párharcot

2021.04.01. 18:45
Marguc (24) nyolc gólt vállalt a 41-ből (Fotó: Délmagyarország/Karnok Csaba, archív)
A Telekom Veszprém a Vardar Szkopje otthonába látogatott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén és megsemmisítő, 41–27-es győzelmet aratott, vagyis gyakorlatilag formalitássá tette a visszavágót.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ
1. MÉRKŐZÉS

VARDAR SZKOPJE (ézakmacedón)–TELEKOM VESZPRÉM 27–41 (11–21)
Szkopje, zárt kapus mérkőzés. V.: Pavicsevics, Raznatovics (montenegróiak).
VARDAR: Risztovszki – Georgievszki 3, CUPIC 8 (2), Gadza 1, Sztoilov 3, Dissinger 1, Gyibirov 1. Csere: Cantegrel (kapus), Kalaras 2, Jotic 4, Walczak 3, Dimitrovszki 1, Vekic, Taleszki, Sevaljevics. Edző: Sztevcse Alusevszki
VESZPRÉM: CORRALES – GASPER MARGUC 8 (6), JAHJA 7, BLAGOTINSEK, Borozan 4, Nilsson 2, Strlek 1. Csere: Cupara (kapus), Lékai 2, MANASZKOV 4, Tönnesen 3, Nenadics 3, Moraes 3, Markussen 2, Siskarjov 2, Ligetvári. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása: 6. perc: 1–3. 11. p.: 3–6. 17. p.: 4–9. 22. p.: 7–14. 25. p: 7–16. 28. p.: 9–19. 34. p.: 13–25. 42. p.: 19–29. 25. p.: 20–29. 53. p.: 21–37. 57. p.: 25–40.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/6
Sztevcse Alusevszki
: – Szeretnék gratulálni a Veszprémnek, de még van egy összecsapás előttünk. A meccsről: nem kezdtünk jól, és az ellenfél hamar elhúzott, sorban lőtte a gólokat. Ez óriási vereség számunkra, és mindenkinek csalódás. Ki kell elemeznünk a találkozót, hogy a visszavágón sokkal jobban játszhassunk.
David Davis: – A lehető legjobban felkészültünk a mai találkozóra. Optimista voltam, mégis teljesen más meccset vártam. Elégedett vagyok a csapattal, mindenki komolyan vette a dolgát. Jól kezdtünk, és nem fogyott el ez a kezdeti lendület. Gratulálok a csapatomnak, nemcsak ehhez a mérkőzéshez, hanem az egész héthez, kiválóan dolgoztak. Szeretnénk elérni a final fourt, ezért minden további összecsapáson így szeretnénk játszani.

Noha a papírforma a veszprémiek győzelmét ígérte Szkopjéban, azért a kétszeres BL-győztes Vardar ellen sosem árt óvatosnak lenni – de az északmacedónok ezúttal fogatlan oroszlánnak bizonyultak.

Lékai Mátéék semmit nem bíztak a véletlenre, már az első percektől fogva összeszedettebben, pontosabban kézilabdáztak, és rendkívül hatékony védekezéssel igyekeztek elejét venni a hazai támadásoknak, ha pedig mégis lövéshez jutottak a vendéglátók, akkor ott volt a kapuban Rodrigo Corrales, aki védések egész sorával tette hozzá a magáét a remek veszprémi teljesítményhez.

David Davis csapatából eleinte Gasper Marguc szállította a gólokat, majd az első félidő második felében jött Omar Jahja és a tízgólos különbséget már az egyiptomi kiválóság vezetésével lépte át a Veszprém.

A 21–11-es magyar vezetés előrevetítette, hogy ha csak őrült fordulat nem áll be, elkerülhetetlen lesz a veszprémiek sikere – márpedig a kedvetlenül játszó szkopjeiekben ezúttal nemhogy a csodás feltámadáshoz, még a felzárkózáshoz sem volt meg az erő.

A hajrára fordulva már 16 gól is volt a különbség a két fél között, s közel állt a Veszprém ahhoz, hogy megdöntse idei BL-gólrekordját, ám végül „csak" beállította a Kiel ellen dobott 41 találatot, s 14 góllal győzött, gyakorlatilag formalitássá téve a visszavágót.

A Veszprém még soha nem nyert ekkora különbséggel, és nem szerzett ennyi gólt a BL egyenes kieséses szakaszában. A Vardar még soha nem kapott ennyi gólt hazai pályán a BL-ben, és otthon most először kapott ki ilyen nagy különbséggel.

Köszönjük a figyelmet, hamarosan jövünk az összefoglalóval.

60. perc: Majd egy veszprémi lépés és egy fölé lőtt szkopjei kísérlet után vége a mérkőzésnek!

59. perc: Jotic belelendült a végén, egymás után szórja a gólokat, 27–41.

58. perc: Nenadics góljára Walczak válaszol, 26–41.

57. perc: Jotic lövését Corrales védi, de a kipattanó visszakerül hozzá, 15 a különbség.

56. perc: Tönnesen jegyzi a 40. veszprémi találatot, 24–40..

55. perc: Jotics Ligetvári mellől, majd Dimitrioski is betalál, 24–39.

54. perc: Siskajrov szép ejtése után Tönnesen emberrel együtt is betör és belövi, 22–39.

53. perc: Jotic góljával kozmetikáz a Szkopje, amire Manaszkov válaszol 22–37.

52. perc: Moraes a második félidőben nem lőtt gólt – eddig... 21–36.

51. perc: Határozott vendégvédekezés után Walczak lövése ziccerből a lécet találja el, 21–35.

50. perc: Cupic fölé lő jobbról, Siskajrovnak is van már gólja, 21–35.

49. perc: Corrales védi Gyibirov próbálkozását a szélről, Borozan ziccere pedig jó, 21–34.

48. perc: Manaszkov a saját hatosánál szerez labdát, és beíveli az üres kapuba, 21–33.

47. perc: Cupic gólja után Nenadics lövi a 32. veszprémi gólt, talpról, védhetetlenül, 21–32.

46. perc: Manaszkov beállóból! 20–30! Tönnesen is betalál, neki eddig nem volt gólja gólja, 20–31!

45. perc: Sztoilov ziccerből, Corrales véd! Aztán a macedón töri meg a hosszú gólcsendet, 20–29.

44. perc: Jahja első rossz lövése után Cupic adja el,két perce nincs gól.

43. perc: Cupic harcol ki hetest, de nem lesz nyolcgólos, Corralesbe lő a vonalról.

42. perc: Georgievszki góljával zárkózik a Vardar, Marguc hetesből állítja vissza a különbséget, 19–29.

41. perc: Lékai hibája után támadhat a Vardar, Sztoilov váltja gólra az akciót egy kipattanó után. 18–28.

40. perc: Gyibirov rossz lövése után Borozan eredményes, majd megint Gyibirov próbálkozik a szélről, most már jó, 17–28.

39. perc: Nilsson töri meg a veszprémi gólcsendet, 16–27.

38. perc: Nenadics lépéshibája után Corrales véd ziccert.

37. perc: Kalaras gyorsan kétszer is eredményes indításból, megint csak tíz közte, 16–26.

36. perc: Jahja meglövi a hetedik gólját is, Cupic szépít, 14–26.

35. perc: Corrales véd egyet, Manaszkov meg a szélről felkanyarodva könnyű ziccerből eredményes, 13–25.

34. perc: Borozan Lékai jó zárása után a kilencesről, 13–24.

33. perc: Cupic szépít, Manaszkov elkapkodja, Walczak góljával visszajön tízre a Vardar.13–23.

32. perc: Jó védekezés, gyors indítás, Marguc-gól, 11–23.

31. perc: Nilsson harcolt ki hetes Jahja jó passza után, Marguc meg menetrend szerint belőtte, 11–22.

31. perc: A Veszprém kezdte a második félidőt.

30. perc: Cupic csapta Moraest majd lőtt nagy gólt, majd Markussen bombája kötött ki a hazai kapuban, végül Jahja állítja be a félidei eredményt. 11–21.

29. perc: Walczak szerzi a tizedik hazai gólt beállóból. 10–19. Egy rossz veszprémi támadást egy rossz szkopjei követ.

28. perc: Cupicra jön ki most jól egy szkopjei figura, 9–18. Moraes harcolt ki hetest, Marguc belőtte, 9–19.

27. perc: Jahja ötödik gólja után hetest harcol ki, plusz Saveljevics kap még egy kétpercest is. Marguc hetesével megvan a tízgólos különbség, 8–18.

26. perc: Hazai hetes, jön Cupara a veszprémi kapuba, de Cupic hetese jó, megtörte az ötperces gólcsendet, 8–16.

25. perc: Ismét Corrales véd – könnyedén –, majd Nenadics remek labdája után Moraes beállóból növeli kilencre a veszprémi előnyt, 7–16.

24. perc: Corrales megint remekül véd, a kipattanóból Marguc lódul meg, de a lécre bombázza a ziccert.

23. perc: Megint Jahja talál be, 8 közte. 7–15.

22. perc: Újabb hazai időkérés.

22. perc: Sztoilov rossz lövése után Moraes ejtése jó, 7–14.

21. perc: Sztoilov góljára megint Jahja válaszol, 7–13.

20. perc: Gadza átlövésére Jahja újabb gólja a válasz: egy remek csel után cunderezett jobbról, 6–12.

18. perc: Újabb remek veszprémi védekezés után Jahja robog a kipattanóval ziccerig, ott a tizedik gól! Cupic gyorsan szépít, mire Markussen állítja vissza a közte hatot, 5–11!

17. perc: Corrales véd megint remekül, egy megpattanó lövést üt ki, majd Marguc növeli ötre az előnyt, 4–9.

16. perc: Hazai időkérés.

15. perc: Corrales védése után jöhet a Veszprém, Nenadics végül góllal fejezi be az akciót, 4–8.

14. perc: Lékai lövése rossz, de már lejárt a kettős hátrány.

13. perc: Marguc állítja vissza a háromgólos különbséget, 4–7.

12. perc: Megint kettős hátrányba kerül a Veszprém, előbb Borozan, majd Jahja kap két percet, utóbbi szabálytalansága után ráadásul hetes is a Vardarnak, Cupic bevágja, 4–6

10. perc: Összekavarodtak a vendég védők, ezt kihasználja a Vardar, de a következő támadásból azonnal gólt lőtt a Veszprém. 3–6

9. perc: Corrales óriásit véd, majd Lékai eredményes, már három közte. 2–5

8. perc: Óriási hazai lövés, de szerencséje van a Veszprémnek, a kapufáról kijön a labda.

7. perc: Jól védekezik a Veszprém, de Georgievszki szépít. Ez sem állítja meg a magyarokat, néhány pillanaton belül ismét visszaáll a kétgólos különbség. 2–4

6. perc: Lékai is villan, két góllal megy a magyar csapat. 1–3

5. perc: hétmétereshez jut a Veszprém! Éppen Marguc beejti, de azonnal ön a válasz a Vardartól. 1–2

4. perc: Próbálkoznak a hazaiak, jön a lövés is, de jó a blokk.

3. perc: Gyors ellentámadás, ott is a veszprémi gól! 0–1

2. perc: Kétperces támadás után nagy helyzetbe került a Veszprém, de a kapufáról kijött a labda.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.