Fantasztikus! A Szeged legyőzte a Zagrebet Horvátországban!

2016.10.01. 19:49
A Szeged remek győzelmet aratott, fontos két pontot szerzett
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában a Mol-Pick Szeged 26–24-re legyőzte a PPD Zagrebet Horvátországban. A magyar csapat története első sikerét aratta a zágrábiak vendégeként.

FÉRFI KÉZILABDA BL,
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
RK PPD ZAGREB
MOL-PICK SZEGED 24–26(12–12)
Zágráb, 6000
néző.V:Licis, Sondors (lettek)
ZAGREB:Stevanovic – Z. HORVAT6 (2), Sebetic3, J. Valcic, VORI4, Mandalinic5, D. MARKOVICS5. Csere:Skok, Markoski (kapusok), Miklavcic, Kontrec, Jotic1, T. Valcic, Susnja, Sprem, Edző:Veselin Vujovic
SZEGED:SEGO – SOSTARIC6 (2), Balogh Zs.1, Skube, Bánhidi2, GORBOK6, KÄLLMAN5. Csere:Sierra (kapus), A. Blazevic, Thiagus Petrus, Obranovic4, Buntic2, Bodó R., Gaber. Edző:Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc:1–3.15. p.:5–5.23. p.:10–7.27. p.:10–10.38. p.:13–15.44. p.:17–17.51. p.:20–20.54. p.:22–22.58. p.:23–25
Kiállítások:8, ill. 14 perc
Hétméteresek:2/2, ill. 3/2
Veselin Vujovic:– A Szeged jól játszott, mi pedig az utolsó öt percig meccsben voltunk, de a rutintalanságunk miatt kikaptunk. Nincs könnyű dolgunk ezzel a megfiatalított csapattal, de jó látni, hogy a fiataljaink szépen fejlődnek. Fogunk még jobban is játszani.
Juan Carlos Pastor: –Nagyon fontos győzelmet arattunk, kiegyensúlyozott a BL-mezőny, így minden ilyen siker sokat számít. Tudjuk, mennyire nehéz Zágrábban győzni, már csak ezért is nagy fegyvertény ez a győzelem. Végig jól védekeztünk, az utolsó öt percben pedig sikerült ellépnünk az ellenféltől.

Jól kezdte a találkozót a Szeged, a Tisza-partiak a 6. percben már két góllal vezettek, ám a horvátok hamar magukra találtak. Carlos Pastor legénysége agresszívan védekezett és jó támadásokat vezetett. Érdekesség, hogy mindkét félnek meggyűlt a baja az emberelőnyökkel, hiszen a Zagreb és a Szeged sem muzsikált jól fórban az első játékrészben.

A 23. percben már három góllal is vezettek a hazaiak, ám a félidőben 12–12 volt az állás. A második játékrészben ismét a Szeged szerezte meg a vezetést, majd fej fej mellett haladtak a csapatok, hol a Zagreb, hol a magyar együttes vezetett.

A csapatok könyörtelenül kihasználták az ellenfél hibáit, a végén a Szeged koncentrált jobban, Marin Sego parádés védéseket mutatott be, így a Tisza-partiak megérdemelten nyerték meg a találkozót.

Szoros meccs volt, a hazaiaknál Zlatko Horvat és Stipe Mandalinic emelkedett ki a mezőnyből, míg a Szegednél többen is nagyon jó teljesítményt nyújtottak. Igazi csapatmunka volt. A magyar együttes a német bajnokkal döntetlent játszott a múlt héten, most a horvát bajnokot verte meg idegenben. Jövő héten a Kielcét fogadja.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Obranovic belőtte! 24–26!MEGVAAAAN!VÉGE!NYERT A SZEGED ZÁGRÁBBAN!
59. perc:
Segooooooo! Hát ezt is kivédte! Időt kér Pastor! Nagyon közel vagyunk!
58. perc:
Időt kér Vujovics. Sostaric góóóóól, 23–25! Gyors horvát gól aztán, 24–25!
57. perc:
Elveszik tőlünk a labdát, a horvátok támadhatnak. Megszerezzük, lerohanás, Källman góljával vezetünk! 23–14!
56. perc:
Gorbok talpról lőtt mellé, hetes a Zagrebnek. Horvat belövi, 23–23!
55. perc:
Pastor is időt kér.
55. perc: Balogh
talpról! Gyönyörű! 22–23! Aztán megszerezzük a labdát! Mi támadunk!
54. perc:
Vujovics időt kér. Gabert küldik ki két percre, emberhátrányban vagyunk. Markovics egyenlít, 22–22!
53. perc: Källman
jó labdát kapott középen, belőtte, 21–22!
52. perc: Obranovic
góljával 20–21! Egyből jön a válasz, 21–21!
51. perc: Mandalinic
átlövésből eredményes, 20–20! Buntic két percre leül.
50. perc:
Óriási kínai figura! 19–20 ide!
49. perc:
Sebetic fölé lőtte, mi támadhattunk, kihagytuk. Hetest kapnak a horvátok. Kétgólos hibák ezek. Horvat belőtte a hetest! 19–19!
48. perc: Sostaric
nem hibázik, gól! 18–19! Jól védekezünk.
47. perc: Sego! Hát mit védett megint! Aztán mi jöhetünk hetessel!
46. perc: Mandalinic
szép lövésével ismét egyenlő, 18–18!
45. perc:
Skok véd, jöhetnek a horvátok, Sego is véd! Buntic megszerzi a vezetést, begurul a kapus lábai között, 17–18!
44. perc: 17–17
, megint egál!
43. perc:
Egyenlítenek a horvátok, Mandalinic talál be. Vori már a vezetést is megszerzi, megint nem volt nálunk kapus az emberhátrány miatt. 17–16!
42. perc: Rodríguez
kap két percet. A negyedik kiállításunk.
41. perc: Sego! Óriási védés! Eladtuk a labdát, jött a lerohanás, de a szegedi kapus parádésan védett! Közben kiegészültünk.
40. perc: Gyors gólváltás, 15–16, nálunk nem volt kapus.
39. perc: Sebetic
talál be átlövésből, 14–15! majd Thiagus Petrus kap két percet.
38. perc:
Belemenés a hazaiaknál, Gorbok megint! Szép támadás után kettővel vezetünk! 13–15!
37. perc: Markoszki
kap kétperces kiállítás, Gorbok parádés gólt lő, talpról, 13–14!
36. perc: Nálunk van a labda, agresszívan védekeznek a hazaiak.
35. perc:
Lépéshiba miatt érvénytelen a zágrábi gól, majd Vori egalizál, 13–13!
34. perc: Jól védekezik a Szeged, Sego szépet véd, de övék a kipattanó.
33. perc:
Gaber harcol ki egy hetes, ismét vezethetünk. Sostaric belövi, 12–13!
32. perc: Valcic próbálkozott, de jó a blokk!
31. perc: elkezdődött a második félidő. A horvátoké az első támadás. Thiagus Petrus labdát szerzett, de Skok remekül védett.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Jotic szerezte meg a vezetést tíz másodperccel a félidő vége előtt, 12–11, de Obranovic a középkezdés után még egalizálni tudott. Gyönyörű! 12–12! FÉLIDŐ!
30. perc:
Sebetic mellé lőtte a labdát, egyenlítünk! Gorbok, 11–11!
29. perc: Horvat
megszerzi negyedik gólját, ismét vezet a Zagreb, 11–10!
28. perc: Obranovicot
küldik ki két percre. Megint emberhátrányban vagyunk.
27. perc: Källman
egyenlít, 10–10! Egy labdaszerzés után rohantuk le a horvátokat.
26. perc: Megvan a labda, az egyenlítésért támadunk! Közben kiegészülünk. Rossz a bejátszás a beállónak, jöhet a Zagreb.
25. perc:
Jól védekezik a Zagreb, de Obranovic gól lő, 10–9!
24. perc: Thiagus Petrus
kap két percet, emberhátrányban vagyunk.
23. perc: Horvat
lerohanásból talált be, 10–7, először három gól a különbség. Bánhidi aztán beállóból, 10–8!
22. perc: Sebetic átlövése száll fölé.
21. perc:
Időt kért a Zagreb edzője is.
21. perc:
Bánhidi harcol ki egy hetest. Balogh lövését kivédte a kapus.
20. perc: Markovics
lerohanásból lő gólt, 9–7 oda, időt kér Carlos Pastor.
19. perc: Vori
szedett össze egy labdát, majd lőtte be, 8–7!
18. perc:
Mandalinic ezúttal fölé lövi, Gorbok viszont nem hibázik, 7–7!
17. perc:
Horvát labdaszerzés, Markovics végigviszi, 7–6, először vezet a Zagreb.
16. perc: Bánhidi!
Szép gól beállóból, és két perces kiállítás Sebeticnek. 5–6!Horvat hamar egyenlít a jobb szélről. 6–6!
15. perc:
Gorbok lövését védte a kapus, Mandalinic egyenlít, 5–5!
14. perc: Markovics!
A szélről jönnek fel egy gólra a horvátok, 4–5!
13. perc:
Jól védekezik a Szeged, passzív a zágrábi támadás. Blazevic kap két percet.
12. perc: Horvat lövése mellé megy, mi támadhatunk. Sostaric lövését védi a kapus.
11. perc: Gorbok
eredményes átlövésből, ismét kettővel vezetünk, 3–5!
10. perc: Kivédekeztük a hazai támadást.
9. perc:
Sego véd, mi támadhatunk. Sostaric nem hibázik, vezetünk, 3–4!
8. perc:
Bánhidi kapott sárga lapot, Sebetic megint eredményes volt, 3–3!
7. perc: Horvatnál belemenést fújtak, Skube a kapufára dobta a labdát.
6. perc: Källman!
Szép megindulás, már 1–3! Sebetic hamar válaszolt, 2–3!
5. perc: Sostaris
góljával ismét nálunk az előny, 1–2!
4. perc: Vori újra a pályán, jól védekezik a Szeged, Markovics találta el a kapufát.
3. perc: Horvat
egyenlített! Szép átlövés volt, 1–1!