A Veszprém négygólos hátrányt szedett össze Franciaországban

2021.05.13. 20:36
A Nantes minden tekintetben a Veszprém fölé magasodott Franciaországban (Fotó: EHF Champions League/Twitter)
A Telekom Veszprém hullámzó játékkal négygólos vereséget szenvedett a Nantes otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

HBC NANTES (francia)–TELEKOM VESZPRÉM 32–28 (16–12)

Nantes, zárt kapuk mögött. V: Nacsevszki, Nikolov (északmacedónok)
NANTES:
E. NIELSEN – Balaguer 4, Gurbindo, MINNE 2, PECHMALBEC 4, CAVALCANTI 3, RIVERA 6 (4)
Csere:
Cupara (kapus), GASPER MARGUC 8 (4), Markussen, Ligetvári, Moraes 1, NENADICS 6, Maqueda
Edző:
David Davis
Az eredmény alakulása.
5. perc: 3–5. 10. p.: 5–7. 15. p.: 7–9. 18. p.: 10–10. 20. p.: 11–10. 25. p.: 13–11. 34. p.: 19–12. 38. p.: 21–14. 43. p.: 24–19. 46. p.: 25–21. 48. p.: 26–23. 50. p.: 28–23. 53. p.: 30–24
Kiállítások:
10, ill. 4 perc
Hétméteresek:
4/4, ill. 4/4

A KORÁBBI MÉRKŐZÉSEN
Aalborg (dán)–SG Flensburg-Handewitt (német) 26–21 (13–10)

Több mint egy hónapos szünet után lépett újra pályára a BL-ben a Telekom Veszprém, amely a Nantes-hoz utazott a negyeddöntő első mérkőzésére. Habár előzetesen nem ígérkezett könnyűnek a francia csapat két vállra fektetése, David Davis csapatának egyértelműen a négyes döntőbe jutás lebegett a szeme előtt.

Nem is indult rosszul az első felvonás: Gasper Marguc góljával egyből magához ragadta az előnyt a Veszprém, kifejezetten erős helyzetkihasználással és jó védekezéssel kezdett Franciaországban. Ehhez a kapuban kezdőként lehetőséget kapó Rodrigo Corrales jó néhány védést hozzátett, így a 11. percre már háromgólos vezetést épített ki a vendégegyüttes.

Azonban körülbelül negyedóra elteltével fordult a kocka. A veszprémi támadásokat a kezdeti határozottság helyett technikai hibák és kapkodás jellemezte, eközben hátul sem zárt úgy a fal, mint a mérkőzés elején. Egy szűk tízperces góltalansági szériába is beleszaladt a Veszprém, így jó kezdés után négygólos hátránnyal zárta az első harminc percet.

A második félidő eleje sem a tervek szerint alakult a bakonyiak számára, hiszen kezdésként rögtön három gólt kaptak, és nem igazán találták az ellenszert ellenfelük taktikus kézilabdájára. A 41. percben még hét gól volt a különbség, ám az ezt követő időszakban magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a magyarok. A nyitott védekezést is kipróbálták, és Gasper Marguc, Petar Nenadics és legfőképpen Rodrigo Corrales játékának köszönhetően hét minutum alatt három gólra csökkentették hátrányukat. Itt azonban fordítás helyett megint a Nantes érezhette inkább nyeregben magát – gyorsan megduplázta az előnyt, a végén kettős emberhátrányának is köszönhetően négyre faragta hátrányát a magyar csapat.

Összességében hullámzóan teljesített a nehéz mérkőzést megvívó Veszprém, amely nem könnyű, de nem is reménytelen helyzetből várja az egy hét múlva esedékes visszavágót.32–28

60. perc: nem fér bele Marguc gólja a végén, 32–28 A VÉGE!

60. perc: Entrerríos még kikéri az idejét.

60. perc:
Nilsson talál be, 32–28.

59. perc: Briet le is ül két percre mezrángatás miatt.

58. perc:
Pechmalbec dobja meg a harminckettediket, Nenadics válaszol. 32–27.

58. perc:
szép összjáték után Moraes talál be, 31–26.

57. perc: veszprémi időkérés.

57. perc:
Cavalcanti ül le két percre, miután odapakol Borozannak.

57. perc:
Ovnicek lövését Corrales hárítja.

57. perc:
Nenadics passza után Nilsson talál be, 31–25.

55. perc:
Lazarov átlövésével 31–24.

54. perc:
eladja a labdát elöl a Veszprém, de Corrales Cavalcanti ziccerét is védi!

53. perc: mindeközben Jahja pakol oda egyet hátulról Ovniceknek, leül két percre az egyiptomi.

53. perc:
Ovnicek dob gólt bevetődve, 30–24.

52. perc:
Marguc talál be hetesből ismét, 29–24.

52. perc:
Damatrin-Bertrand megint helyzetben, most Corrales sem tud segíteni. 29–23.

51. perc:
megint Damatrin-Bertrand rohan el, de MEGINT VÉD CORRALES!

50. perc:
Damatrin-Bertrand húzza be a gyorsindítást, 28–23.

49. perc:
újra megvan a labda, de Maqueda lövését kitolja Nielsen. Damatrin-Bertrand büntet a veszprémi kapu előtt. 27–23.

48. perc: Nenadics betalál, 26–23!

47. perc:
Nenadics passzából Nilsson válaszol. 26–22.

47. perc:
Ovnicek megint megtalálja az utat a kapuhoz, 26–21.

46. perc: Balaguer ziccerét is védi Corrales! Nenadics büntet is elöl, 25–21.

46. perc:
Marguc hetesére Dumoulin érkezik, nem tud védeni. 25–20.

45. perc:
Pechmalbec ziccerét Corrales védi! Nem rajta múlik, az biztos.

44. perc:
Ovnicek gyors testcsele lekövethetetlen, 25–19.

44. perc: hazai időkérés.

44. perc:
Mahé megy végig gyorsan, 24–19.

43. perc:
Corrales újabb védést mutat be. A Veszprém közben védekezési formációt vált, Borozan kezdi meg a zavarórepülést öt plusz egyben.

42. perc:
Pechmalbec góljára Mahé válaszol, 24–18.

41. perc:
Nenadics talál utat, 23–17.

41. perc:
Balaguer tüzel, ott a huszonharmadik. 23–16.

40. perc:
emberelőnybe is kerül a Veszprém, Cavalcanti osztott ki nagy pofont.

40. perc:
Nenadics teszi oda a labdát Nilssonnak, 22–16.

40. perc:
Rivera dobhat hetest, be is dobja. 22–15.

38. perc:
Borozan menti a menthetőt, 21–15.

38. perc:
Cavalcanti indít el egy rakétát, 21–14.

37. perc:
Pechmalbec talál be, 20–14.

37. perc:
Marguc húzza be a szélről, 19–14.

36. perc: CORRALES!
Megint ziccer, megint bravúr a spanyol kapustól!

35. perc:
Cavalcanti ziccerét Corrales bravúrral hárítja.

34. perc:
Pechmalbec két percre le is ül.

34. perc:
végre valami! Jahja passzából Nilsson talál be. 19–13.

33. perc: jön is az első veszprémi időkérés.

33. perc:
Cavalcanti és Rivera is betalál, 19–12.

32. perc:
francia hetes, Rivera lövi, Cupara jön a kapuba, de nem tud védeni. 17–12.

31. perc: FOLYTATJUK!
Rögtön két Nielsen-védéssel, de szerencsére Corrales is válaszol egy hárítással.

30. perc: Briet időntúli szabaddobása kapu fölé megy, VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! 16–12 a szünetben.

29. perc:
vélhetően ez volt a terv, Balaguer dobja be a szélről. 16–12.

28. perc: időt kér Alberto Entrerríos.

28. perc: Nielsen véd nagyot, már nem először. Marad a három gól közte.

28. perc: Ovnicek betalál a túloldalon, 15–12.

27. perc:
Marguc bevágja, 14–12.

27. perc: Lazarov üt oda a szélről befutó Mahénak, hetes és két perc.

27. perc:
Lazarov püföli be távolról, 14–11.

25. perc:
Corrales beleér, de Rivera hetese is becsorog. 13–11.

25. perc:
Lékai harcol ki hetest, Marguc használja ki – szűk tízperces veszprémi góltalansági szériának szakad vége. 12–11.

23. perc:
Corrales mutat be fontos védést, így nincs meg a három gól oda.

22. perc:
Lazarov talál be lerohanásból, 12–10.

20. perc:
Minne megtalálja az utat a labdának, vezet a Nantes, 11–10.

18. perc:
megint francia gól, megint Monar. 10–10.

17. perc: Corrales védése és egy elkapkodott veszprémi támadás után Monar talál be, 9–10.

16. perc:
Nenadics megint lő, Lazarov válaszol. 8
–10.

15. perc:
Rivera talál be hetesből, 7–9.

15. perc:
Mahé megy le két percre.

15. perc:
Nenadics átlövése becsorog, 6–9.

14. perc:
Rivera talál be a szélről, 6–8.

12. perc: Corrales megint!
Ezúttal Balaguer lerohanásból leadott lövését tolta kapu fölé.

11. perc:
Lékai passzából a középre futó Marguc talál be, 5–8.

11. perc:
Corrales két védést is bemutat a franciák támadása során, a Veszprémé a labda.

10. perc:
Jahja egyből válaszol, 5–7.

9. perc:
rossz veszprémi bejátszás támadásban, Balaguer büntet lerohanásból – 5–6.

9. perc:
Nilsson talál be kipattanóból, 4–6.

7. perc:
Cavalcanti előtt szabad az út, 4–5.

5. perc:
Borozan, Pechmalbec és Marguc is betalál egy percen belül, 3–5.

4. perc:
Minne válaszol szép csel után, 2–3.

4. perc:
Lékai tüzel talpról, 1–3.

3. perc:
Balaguer és Borozan gyors gólváltása után 1–2.

2. perc:
az első gól azonban a vendégeké, Marguc talál be a szélről. 0–1

1. perc: KEZDÜNK! A hazaiaké az első támadás.

ELŐZMÉNYEK (V. SZ.)

Több mint egy hónap után játszik újra Bajnokok Ligája-mérkőzést a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata, amely simán jutott túl a csoportkörön és a nyolcaddöntőn is. A kieséses szakasz első körében az északmacedón Vardart mosta le több mint magabiztos, 80–57-es gólkülönbséggel a pályáról és ejtette ki a sorozatból.

A Nantes ellen már a négyes döntőbe jutás a cél, David Davis együttesével szemben ezúttal nem is lehet más az elvárás, minthogy ott legyen Kölnben, ami az elmúlt hét évben hat alkalommal sikerült a klubnak, csak a 2017–2018-as idény maradt ki, akkor a dán Skjern bizonyult jobbnak két góllal. Ezúttal a veszprémi gárda ellenfele az erős mezőnyből talán kicsit lefelé lóg ki, a franciákkal azonban nem árt vigyázni: történetük során csak egyszer jutottak be a final fourba, éppen akkor, amikor a Veszprémnek nem sikerült ugyanez.

A csoportkörökben az Építők Petar Nenadics és Andreas Nilsson vezérletével 28–24-re legyőzte idegenben őket, aztán az egyik játékvezető pozitív koronavírustesztje miatt elhalasztott veszprémi visszavágót 5–5-tel írták jóvá, és Alberto Entrerríos (David Davis egykori csapattársa, három BL-trófeát és egy világbajnoki aranyat nyertek egymás oldalán) alakulata csak a 6. helyet csípte el a B-csoportban. A legjobb tizenhat között viszont a 2016-os BL-győztest, a Talant Dujsebajev vezette lengyel Kielcét győzte le, amelynek kulcsfigurája a sorozat góllövőlistájának vezetője, az edző fia, a spanyol Alex Dujshebaev. És ha már a góllövőlistánál járunk, a franciák balszélsője, a spanyol válogatott Valero Rivera a második helyen áll 76 találattal.

„Mindegyik csapat, amelyik elérte a negyeddöntőt, azért van itt, mert megérdemli – fogalmazott David Davis a klub honlapján. – Itt már mindenki úgy teljesít, mintha nem lenne holnap. A Nantes remekül játszik, és valószínűleg harmadik helyen fejezi be a francia bajnokságot. Nagyon jól támad, kiválóan kontrázik és a védelme is egyben van, továbbá jól lövi a büntetőket. Nehéz ellenfél, hiszen a játékosai remek formában vannak. Kemény negyeddöntő lesz!”

A szerdán Nantes-ba érkező Telekom Veszprém tehát esélyesebbnek számít, de egyáltalán nem lesz egyoldalú a harc: a franciák ugyan csak ritkán szereztek skalpokat a évadban, de akkor olyan nagyokat, mint a THW Kiel, az Aalborg és a Kielce, sőt, a francia bajnokságban idegenben a PSG-t is legyőzték.