Férfi kézi BL: hatalmas verést kapott a Kiel, Császárék kikaptak

2017.09.24. 20:08
A Kielce mindent megtett a győzelemért (Fotó: Twitter)
A Telekom Veszprémmel azonos csoportban lévő THW Kiel második Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésén is kikapott, a német férfi kézilabdacsapat ezúttal Kielcében szenvedett 32–21-es vereséget. A PSG hazai pályán 32–28-ra legyőzte a fehérorosz Meskov Bresztet, míg a dán Aalborg 32–30-ra verte meg a Celjét.

A B-csoportban még akár tavaly is rangadónak számított volna egy Kielce–Kiel csata, az idén azonban a németek óriási hullámvölgybe kerültek. A Bundesligában hat forduló után három győzelemmel és három vereséggel csupán a 9. helyen állnak, míg a BL-t a PSG elleni hazai vereséggel kezdték.

A vasárnapi, kielcei idegenbeli összecsapásra ráadásul Alfred Gíslason vezetőedző sem utazhatott el, aki gerincsérve miatt műtéten esett át, így Christian Sprenger meccselt, kevés sikerrel.

A Kiel egyszer vezetett a mérkőzésen (1–2), 6–5 után azonban a hazaiak Karol Bielecki vezérletével egy 6–1-es szériával megléptek, és a félidőre hétgólos előnyre tettek szert (18–11). A szünet után tovább nőtt a lengyelek előnye, végül 32–21-re győztek, Bielecki nyolc, Michal Jurecki és Alex Dujshebaev egyaránt négy gólig jutott. A vendégektől Rune Dahmke volt a legeredményesebb hat találattal.

A Kiel messze volt a negatív csúcsdöntéstől, a csapat márciusban Párizsban szenvedte el története legnagyobb vereségét (24-42).

A C-csoportban egy góllal, 29–28-ra kikapott a Schaffhausen Spanyolországban, a svájci együttesben Császár Gábor három gólt dobott.