Férfi kézi BL: elbukott Zágrábban a Kiel, PSG-siker Szkopjéban

2014.09.28. 21:21
Jókora meglepetéssel zárult a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulója: az A jelű hatosban a PDD Zagreb hazai pályán 27–25-re legyőzte a THW Kielt. A horvát csapat győzelme azért is nagy fegyvertény, mert a német bajnok a szünetben még négy góllal, 13–9-re vezetett, a második játékrészben azonban a fanatikus közönség győzelembe hajszolta a zágrábi gárdát.

A csoportban győzelemmel kezdett a La Rioja: a spanyol csapat a nyolc gólig jutó Juanin García vezetésével Logronóban múlta felül 39–31-re a fehérorosz Meskov Bresztet, amelyben Rasztko Sztojkovics kilencszer köszönt be. La Rioja: a spanyol csapat a nyolc gólig jutó Juanin García vezetésével Logronóban múlta felül 39–31-re a fehérorosz Meskov Bresztet, amelyben Rasztko Sztojkovics kilencszer köszönt be.

A PSG sikerében meghatározó szerepet játszott a hatgólos Mikkel Hansen: a párizsiak Szkopjéban, a Metalurg vendégeként gazdagodtak két ponttal. Lino Cervar csapata szünetben még döntetlen álláson tartotta a francia együttest, amelynek a második félidőben viszont már gördülékenyebb volt a támadójátéka (22–27). Császár Gábor neve mellé gólt nem, csak kiállítást jegyeztek fel a vendégeknél.