Vereség lett a vége, nem ment Bukarestben a Veszprémnek

2021.10.28. 18:35
Hiába harcoltak a veszprémiek (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Veszprém kikapott a Dinamo Bucuresti otthonában, zárt kapuk mögött.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
B-CSOPORT
DINAMO BUCURESTI (román)–TELEKOM VESZPRÉM 31–29 (14–13)
Bukarest, zárt kapuk mögött. Vezette:
Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
BUCURESTI: GHEDBANE – Gavriloaia 1, Gurbindo 1, NANTES 6, Sorhaindo 3, Nasralla 1, G. Pascual 3. Csere: Heidarirad (kapus), Militaru, Mamdouh 2, Mousavi, Negru, GHIONEA 9 (5), Dissinger 1, Bizau, BANNOUR 4. Edző: Xavier Pascual
VESZPRÉM: Corrales – Gasper Marguc 6 (5), Maqueda 3, Sipos A., B. Blagotinsek 2, Lauge, Strlek 5. Csere: CUPARA (kapus), NENADICS 9, A. Nilsson, J. Omar 3, Ligetvári, Mahé 1, Lékai. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 4–6. 16. p.: 6–7. 22. p.: 11–8. 27. p.: 13–9. 37. p.: 19–17. 44. p.: 23–19. 50. p.: 26–22. 55. p.: 27–27
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 6/5

Másfél évtizede nem találkozott egymással hivatalos mérkőzésen a Telekom Veszprém és a Dinamo Bucuresti férfi kézilabdacsapata, de elvághatatlan szál köti össze a két klubot, ugyanis mindkét csapatban játszott a 2009-ben, Veszprémben meggyilkolt román beálló, Marian Cozma, akinek bukaresti sírját meglátogatta a vendégcsapat.

Igaz, nem is nagyon volt lehetőségük összefutni, hiszen a bukaresti gárda 2005 után sokáig nem is indult a sorozatban, az elmúlt években pedig a gyengébb C és D-csoportok valamelyikében kapott helyet, így sosem került össze a veszprémiekkel.

A BL-ben a legutóbbi négy csoportmeccsét elveszítő, a Barcától igazolt sikeredző, Xavi Pascual irányította hazai csapat nagyon felszívta magát a veszprémiek elleni zárt kapus mérkőzésre, és az első félidő nemhogy szoros volt, de a szünet előtt három perccel már négy góllal is vezettek a vendéglátók.

Ráadásul végleg kiállították Sipos Adriánt, miután olyat odacsapott Amin Bannurnak, hogy a tunéziai jobbátlövőnek jegelni kellett a fejét. Rodrigo Corralesnek ezúttal nem ment a védés a vendégkapuban, a helyére beugró Vladimir Cupara jó teljesítménnyel tartotta meccsben a csapatát, és a félidőben így csak egygólos hazai előnnyel mentek pihenni a csapatok.

A találkozó második fél órája is szorosan alakult, ami viszont a vendégek szempontjából ijesztő volt, hogy a gárda motorját, a súlyos sérülésből visszatért dán Rasmus Laugét a második félidő nyolcadik percében ölben kellett levinni a pályáról, mert kifordult a bokája. Onnan a hazaiak vették át az irányítást, és bár hajrában a vendégek kétszer is kettős emberelőnybe kerültek, így sem sikerült a felzárkózás.

Csak azután, hogy az utolsó tíz perc kezdetén, négygólos hazai vezetésnél a balátlövő Robert Militaru is piros lapot kapott, ezután Gasper Marguc hetesével és Petar Nenadics góljával 27–27-re egyenlítettek a vendégek. Ekkor időt kért a hazai kispad egy utolsó rohamra, Ligetvári Patrik kétperces kiállítása után pedig a fordítás még nehezebbé vált, és bár Nenadics góljával még visszajöttünk, végül maradt a kétgólos hátrány és vereség, a Dinamo Bucuresti 31–29-re nyerte a két csapat hatodik idei csoportmeccsét a BL-ben.

Fotó: ehfcl.eurohandball.com

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Bannur eredményes Cupara védése után, tényleg ennyi volt. 31–29!

59. perc Vagy mégsem? Nenadics egy labdaszerzés után üres kapus gólt dob.

59. perc Marguc kihagyja, erről ennyit akkor.

59. perc Nilsson jól védekezik, és máris passzív. De kilencről ballal a kapuba talál Ghionea. Fel sem ugrott. Nilsson kiharcol egy hetest, és két perc a túloldali kollégájának, Sorhaindónak!

59. perc Hosszas magyar támadás, a végén egy Gedban-védéssel! Nenadicsot ellökték lövés közben.

57. perc Na, ez nem kellett, Ligetvárinak kettő perc. Ghionea a jobb szélről csoda pontos gólt lő a hosszú felsőbe. 29–28

56. perc Lékai szép passzát Nenadics bevetődve a jobb felsőbe varázsolja! 28 egyenlő.

55. perc Bannur első átlövését blokkolja Ligetvári, de a második bent van.

55. perc Hazai időkérés.

54. perc Bannur lövése a kapusé, Nenadics a jobb szélről eredményes. A lövőcselre elszállt a védő, de a kapus is! EGYENLŐ!

54. perc Nantes felugrásból a jobb sarok mellé lő, Lékai passzát Nenadics a a lécre pattintja, de hetes! Marguc mágus nem rontja el ezt sem!

53. perc Elmarad egy jogos román hetes. Majd passzívban sokat passzolnak. Strlek a bal szélről most a rövid alsóba talál, megy ez. 27–25!

52. perc Nenadics passzát Strlek szélről nem rontja el most sem, jobbal a rövid felsőbe.

51. perc Kettő perc vagy piros lap? Piros lap Militarunak, fejre ütésért. Militarunak egyébként is ez lett volna a harmadik két perce.

51. perc Azonban Nantesé dettó.

50. perc Bannur átlövése Cuparáé, ám hetes. Jogos. Ghioane nem ront most sem, Nenadics átlövésből azonnal válaszol. 26–23

Ez a kettős előny is elszállt a szélben.

48. perc Bannur tízről lő a léc alá, Nenadics jobbról, hatról ront ziccert.

48. perc Magyar időkérés.

47. perc Cupara nagyot véd, Nenadics egy csel után ziccert dobhat. 24–22!

Kettős emberelőny ismét, most egy percre.

47. perc De Nantes bombája sem különb, Nenadics azonnal válaszol átlövésből. Gedban reklamál, mert belemenés, két perc a kapusnak!

46. perc Mahé passzát Strlek szélről végre gólra váltja, a kapus feje fölé. 23–20!

46. perc Maqueda kiharcol egy hetes, és kettő perc Sebibnek. Nem hetes, csak szabaddobás.

45. perc Kellett már, a lécen csattan Nantes átlövése, és lecsorog a hátrány is.

45. perc Gedban csúcsformában, kirúgja ballal Mahé bevetődését!

44. perc Veszprémi időkérés.

44. perc Blagotinsek
ellöki Sorhaindót, két perc. Nantes azonnal büntet, góllal, Strlek első lövése a lécen csattan, a második Godbané. Ghionea kint van, de tovább, a passzából üres kapus gólt szerez Sebib. 23–19!

43. perc Strlek mérgében nagy gólt dob, két perc a Nenadicsot arcon csapó Militarunak. Kettős emberelőny!

42. perc Szép támadás, de a végén Marguc szélről jövő lövését fogja Gedban! Strleknek nem megy védekezésben most, Pascual köszöni szépen.

41. perc Dissingernek két perc kézre ütésért.

40. perc Ghionea most sem ront, ballal a bal felsőbe talál. 20–18!

39. perc Gurbindo és Jahja is ziccert ront. Rossz támadás után belülvédekezés Blagotinsektől.

38. perc Nenadics fordít jobbra Margucnak, fontos gól. Sorhaindo ellépi, Strlek szélről ziccert ron!

38. perc Lauge bokája kifordul. Leviszik a pályáról, ölben. Komoly az ügy.

A két csapat ezt megelőzően 2005-ben találkozott egymással, akkor a Veszprém több mint tíz góllal nyert itt.

37. perc Nenadicsnál belemenés, Sorhaindónál bevetődés. Egy perc, három hazai gól...

36. perc Naszralla emel Gurbindo elé, majd a Gurbindo indította Nantes kontrázik, máris 18–17.

35. perc Azonban Gurbindo csodás emelését gólra váltja Nantes. Nenadics átlövésből válaszol, 16–17!

Ilyen az, ha az alapemberek húzóemberek.

33. perc
Nantes ziccerezik Jahja rossz passza után, de bal lábbal hatalmasat véd Cupara. Majd elkapja vetődve a bal alsó előtt Sorhaindo közeli, bevetődéses lövését, a másik oldalon Nenadics sikeresen viszi végig a kontrát.

32. perc Nagyot véd Cupara, de szabaddobás. Nenadics átlövése eredményes most, sajnos előtte betalált így Naszralla is. Meg utána is...

31. perc Jahja-átlövéssel, egyenlő.

31. PERC FOLYTATJUK!

Alaposan átalakult a Dinamo a nyáron: a legnagyobb erősítés a Barcával 12 szezon alatt 60 (!) trófeát elhódító Xavi Pascual vezetőedző megszerzése volt, de a játékoskeretben is kicserélődött. Bukarestbe igazolt Cedric Sorhaindo és Alex Pascual (Barca), Christian Dissinger (HC Vardar 1961), Dan Racotea (Bidasoa Irun), Kamel Aluini (al-Naszr), Ahmed Hairi és Robert Militaru (SCA Steaua Bukarest), Raul Nantes (CSM Bukarest) és Calin Dedu (SCM Politechnica Timisoara) – írja a veszprémiek honlapja.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc
Cupara védi Gavriloaia szélről jövő lövését, de hetes. Ghionea a léc alá talál. 14–13!

29. perc Marguc ballal ismét a kapuba talál, majd Jahja kontrázik, ziccerezik, egyenlő!

29. perc Cupara nagyot véd, Lauge beállóból lő a kapusba, de lökik, hetes.

28. perc Blagotinsek gyorsan labdát, majd üres kapus gólt szerez! Godban sietett vissza, de nem érte el, hiába vetődött.

28. perc Marguc a léc alá pattintja a labdát, 13–10!

28. perc Mahé gólt lő betörésből, majd kiharcol egy hetes, két perc Militarunak.

27. perc Marguc eladja, üres kapus gól Pascualnak.

26. perc Piros lap Siposnak,
odacsapott Bannurnak. A légiós fejét jegelik.

26. perc Hazai időkérés.

26. perc Három rossz támadás közben felüdülés Marguc szép hetese.

24. perc Sebib szélről eredményes, de ellépte! Mahé megembereli magát, betör, ellökik, de hetes.

Cupara a pályán Corrales helyett.

23. perc Mahé lövése sem az igazi, Bannurt blokkolják... Strleknél meg belemenés amott.

22. perc Ideje volt.

22. perc Nem ront Ghionea, a harmadik gólja ma. A sokadik halovány magyar támadás, Dissinger szinte a kapuig kocoghat... Időkérés.

21. perc Látványos belemenés Ligetváritól, hetes a hazaiaknak, Bannurt fogták meg.

20. perc Bannur
átlövése élményszámba megy, kivéve Siposnak, akinek majdnem elvitte a labda az orrát. 9–8!

19. perc Jahja lövése a bal oldali kapufán csattan, Ghionea válaszol kontrából. Jahja átlövése a blokké... de a labda a jobb alsóba csorog.

18. perc Hárman is belülvédekeznek a hazaiaknál, szabaddobás.

18. perc Nenadics átlövésére Sebib betörésből válaszol.

16. perc Beállóból eredményes Sorhaindo, két perc Siposnak. 6–6

15. perc
Hazai hetes, a volt szegedi Gurbindo megvicceli Corralest. Lauge átlövését kivarázsolja a bal alsó elől Gedban!

14. perc Lauge lő ütemtelenül a jobb alsó felé, figyel azonban Gedban.

14. perc Páros lábbal ugrik fel Dissinger, de győz a sorfal. Egy dobás volt már csak hátra a hazai, egyperces támadásból.

13. perc Keményen védekezik most Maqueda, de Sipos is szigorú. Blagotinsek meg pláne!

12. perc Nenadics eladja, de Campos kétszer indul... szerencse! Maqueda átlövése meg zseniális, mese nincs. Először vezet kettővel az "Építők".

10. perc A földről, nyolc méterről eredményes egy csípő melletti dobással Campos, Maqueda bevetődve válaszol, középről, jó felismerés és lövőcsel után.

9. perc Corrales gyors indítását gólra váltja Strlek, 3–4.

8. perc Egymás után két nagyon rossz Veszprém-támadás.

Nem bírja a helyszíni óra az izgalmakat, áll a játék.

Sorhaindo 37 éves, világ- és Európa-bajnok. Francia.

6. perc A védekezés jó, de Sorhaindóé a lecsorgó, három veszpémi között. Köszöni a veterán klasszis.

5. perc Hazai büntető Sipos lökése miatt, de Corrales fogja Pascual tekerését. Blagotinsek válaszol könnyedén beállóból, nagyon egyedül maradt.

4. perc Erre már szólásra, ill. lövésre emelkedik Maqueda is, egyenlő.

3. perc Rossz lövés Laugétől és előtte Campostól is, majd jó a betörés Sorhaindótól, Pacual kontrázik remekül aztán, potya passzból. 2–1.

2. perc Marguc keze nem remeg meg, a kapu közepébe teker. 0–1!

1. perc Rossz román támadással és egy Benadics által kiharcolt hetessel.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a magyarok tiszta fehérben.

8. Flensburg (német)514123–145–221

A vírushelyzet a sporteseményekre is hatással van, ezért döntöttek arról is, hogy zárt kapus lesz a jövő csütörtöki Dinamo Bucuresti–Telekom Veszprém mérkőzés a férfi kézilabda BL-ben.

Az MTI beszámolója szerint a 19.3 milliós Románia lakosságának mintegy harmada vette fel eddig a védettséghez szükséges oltásokat. Csak szombaton 15 ezer új fertőzöttet jelentettek a bukaresti egészségügyi hatóságok.

A Dinamo hibátlanul vezeti hazája bajnokságát, és a BL-t is jól kezdte, de a Kielce legyőzése óta a PSG-től, a Portótól, a Barcától és a Motortól is kikapott, míg a bakonyiak bomba formában vannak.

A Barcával tizenkét év alatt hatvan trófeát szerző spanyol Xavier Pascual vette át a román csapat irányítását a nyáron, aki a katalánoktól magával vitte a beálló Cedric Sorhaindót, a Vardartól pedig két átlövőt – Eduardo Gurbindót és Christian Dissingert – igazolt.

Telekom Veszprém csütörtökön zárt kapuk mögött lép pályára Bukarestben a Bajnokok Ligája hatodik fordulójában.

A hírek szerint a korábbi Barcelona-játékos a Dinamo Bucuresti-hez igazol, amely 50 ezer eurót fizet a Vardarnak a spanyol kézilabdázó játékjogáért. Úgy tudni, Gurbindo kétéves szerződést köt a románokkal.

A 33 esztendős jobbátlövő és jobbszélső a nyáron a Nantes-tól érkezetta Vardarhoz, amellyel három évre szóló megállapodást kötött. A 2018-ban Európa-bajnoki aranyérmes Gurbindo egyetlen Bajnokok Ligája-meccsen sem lépett pályára új együttesében.

Nem is olyan régen történt. Távozik az északmacedón Vardar Szkopjétól Eduardo Gurbindo spanyol kézilabdázó, aki a román Dinamo Bucuresti-ben folytatja a pályafutását – számolt be róla a Hanbdall World.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában a Telekom Veszprém magabiztos játékkal 28–23-ra nyert a német Flensburg-Handewitt ellen hazai pályán. A találkozó hajrájában két fiatal játékosát, az egyaránt 19 éves Lukács Pétert és Ilic Zorant is pályára küldte Momir Ilics vezetőedző, ezzel a tehetségek először szerepelhettek a Bajnokok Ligájában hazai környezetben. Természetesen a találkozó után boldogan nyilatkoztak az NSO Tv kamerája előtt.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A DINAMO BUCURESTI–VESZPRÉM MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!