A Barca elsöpörte az Aalborgot a kölni kézi BL-döntőben

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2021.06.13. 17:45
A győztes Barca ünnepel (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében a Barca ellentmondást nem tűrően játszott a dán Aalborg ellen, és a kölni négyes döntők történetének legnagyobb különbségű finálébeli győzelmét aratta.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NÉGYES DÖNTŐ, KÖLN
DÖNTŐ

AALBORG (dán)–BARCA (spanyol)23–36 (11–16)
Köln, 1000 néző. Vezette: C. Horacek, Novotny, (csehek)
AALBORG:Aggefors – Samuelsson2,SANDELL8,M. Jensen2,Claar2,Möllgaard, Barthold3 (1).Csere:Gade (kapus), N. Christensen4,Christiansen, A. Jakobsen1,Antonsen, Juul-Lassen1.Edző:Stefan Madsen.
BARCA: PÉREZ DE VARGAS 3 – Janc 3, Mem 2, FABREGAS 3, Thiagus Petrus, N'GUESSAN 6, Mortensen 1.Csere: K. Möller (kapus), CINDRIC 5, Dolenec, A. GÓMEZ 9 (5), R. Entrerríos 1, Frade 1, Sorhaindo, Makuc 2.Edző: Xavier Pascual.
Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–2. 15. p.: 5–9. 27. p.: 9–15. 40. p.: 15–24. 46. p.: 18–28. 56. p.: 21–33.
Kiállítások:6, ill. 2 perc
Hétméteresek:3/1, ill. 6/5

A 3. HELYÉRT
Paris Saint-Germain (francia)–Nantes (francia) 31–28 (17–13)

A VÉGEREDMÉNY
Bajnok
: Barca (Aitor Arino, Luka Cindric, Jure Dolenec, Raúl Entrerríos, Ludovic Fabregas, Luís Frade, Aleix Gómez, Jordi González, Blaz Janc, Haniel Langaro, Domen Makuc, Dika Mem, Casper Mortensen, Kevin Möller, Timothey N'Guessan, Aron Pálmarsson, Artur Parera, Alex Pascual, Thiagus Petrus, Gonzalo Pérez de Vargas, Cédric Sorhaindo, Mamadou Soumare, edző: Xavier Pascual), 2. Aalborg, 3. PSG, 4. Nantes

EDDIGI GYŐZTESEK
10: Barca (spanyol)
5: VfL Gummersbach (német)
4: THW Kiel (német)
3: Ciudad Real (spanyol), SC Magdeburg (német), SKA Minszk (fehérorosz)
2: CSA Steaua Bucuresti (román), Dukla Praha (cseh), Göppingen (német), Metaloplasztika Sabac (szerb), Montpellier (francia), PPD Zagreb (horvát), TV Großwallstadt (német), Vardar 1961 (északmacedón)
1: Bidasoa Irún (spanyol), Borac Banja Luka (szerb), BP. HONVÉD, Celje PL (szlovén), CS Dinamo Bucuresti (román), CSZKA Moszkva (orosz), Frankfurter HC (német), HSV Hamburg (német), IK Göteborg (svéd), Lomza Vive Kielce (lengyel), MAI Moszkva (orosz), Prága válogatottja (cseh), Portland San Antonio (spanyol), RK Bjelovar (horvát), SC DHfK Leipzig (német), SG Flensburg-Handewitt (német), Teka Santander (spanyol)

A kölni kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében a Barca ellentmondást nem tűrő játékkal nyert az elődöntő meglepetéscsapat, a PSG-t legyőző dán Aalborg ellen. Igazából a dánoknak egyáltalán nem volt esélyük, végig sokkal élesebben játszott a Barca.

Bár az első hét percben jól alakult a meccs az Aalborg szempontjából, hiszen 5–2-re vezetett, de ekkor megrázta magát a spanyol csapat, és hosszú perceken át nem kapott gólt. Megfordult a meccs, és innentől kezdve elég egyoldalúvá vált a küzdelem. Szépen eloszlottak a gólok, de a legjobban Aleix Gómez termelt, aki nemcsak indításokból volt eredményes, hanem a heteseket is biztos kézzel dobálta be. Összesen kilenc gólig jutott.

Félidőben már öt góllal vezetett a Barca (11–16), és az volt a kérdés, hogy vajon hogy jön ki az Aalborg a második játékrészre, vissza tud-e jönni a meccsbe. Nem tudott. Hiába állt át a hét a hat elleni játékra, csak annyit ért el, hogy egyre-másra kapta a gólokat üres kapura. A találkozó a 46. percre lényegében eldőlt, ekkor vezetett először tíz góllal a Barca. 18–28

A második félidőben N'Guessan keze sült igazán a Barcában, remekül játszott a francia, de nála is jobb volt a kapuban Gonzalo Pérez de Vargas, aki számos lövést kifogott, ugyanakkor három gólt is szerzett. Ő lett az MVP.

Az utolsó tíz perc már arról szól, hogy ellazsálják-e a barcások a találkozó végét. Nem lazsálták el, hiszen már nagyon vágytak újra a BL-címre, ráadásul többen is győzelemmel szerettek volna búcsúzni. Így például az olimpia után a játéktól visszavonuló Raúl Entrerrios, vagy éppen a fantasztikus eredményeket produkáló edző, Xavi Pascual, aki a Dinamo Bucuresti-hez távozik, vagy éppen Sorhaindo, aki megy vele. Búcsúzott a Barcától a korábbi veszprémi Aron Pálmarsson is, aki ma nem lépett pályára, viszont ő éppen az Aalborgban folytatja.

Szóval inkább megszórták magukat a gránátvörös-kékek, így minden idők legnagyobb különbségű győzelmét aratták a kölni döntőkben, és 2015 után ültek fel ismét a csúcsra. A 13 gólos különbség önmagáért beszél. 23–36

Ahogy az is, hogy ebben az idényben a Barca mind a 60 tétmeccsét megnyerte, és hogy tizedszer lett a bajnokok bajnoka (9 BL-cím, 1 BEK).

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, BL-győztes a Barca! 23–36

60. perc: A Barca már ünnepel a vonal mellett, ráadásul Janc megint üres kapus gólt szerzett. 23–36

59. perc: Antonsent küldték ki két percre visszahúzásért, de ez már nem oszt, nem szoroz.

58. perc: Szép kínaival szépített az Aalborg, Christensen talált be. 23–35

58. perc: Kár volt erőltetni ezt a hét a hat ellenit, mert most éppen Janc lőtt az üres kapuba. 22–35

57. perc: N'Guessan nagyn jól játszik. Ez a lövése nem volt ugyan jó, de a kapus lábáról így is bepattant. 22–34

56. perc: N'Guessan tört be a védők közé, és nagy gólt szerezett, akárcsak a másik oldalon Jakobsen. 22–33

55. perc: Ez meg itt a harmadik gólja a Barca kapusának, Pérez de Vargasnak. Előbb védett, aztán bedobta! 21–32

55. perc: Möllgaard lövése a blokkról Pérez de Vargashoz került, aki messziről az üres kapuba lőtt. 21–31

54. perc: Nem sikerült ezúttal sem a góllövés a dánoknak, de a másik oldalon a spanyoloknak sem...

52. perc: Makuc tette a labdát Fradénak, aki befordult, és nagyon bevágta. 21–30

51. perc: Labdát lopott az Aalborg, majd gyors indítás után Samuelsson lőtt a jobb alsóba. 21–29

50. perc: Hetest kapott az Aalborg is, Barthold azonban a lécet találta telibe.

50. perc: Heteshez jutott a Barca, amelyet Aleix Gómez a hálóba pattintott. Nagyon széles a lövőrepertoárja. 20–29

49. perc: Labdát szerzett az Aalborg, Christensen pedig lerohanásból lőtte a huszadik dán gólt. 20–28

48. perc: Makuc lövése szállt fölé, a másik oldalon pedig Christensen lövését védte ki Pérez de Vargas.

47. perc: Samuelsson kapott labdát a jobb szélen, és megszerezte az első gólját. 19–28

46. perc: Üres kapuval a háta mögött támadott az Aalborg, de labdát vesztett, Pérez de Vargas pedig a saját hatosán belülről dobott gólt. 18–28

45. perc: Cindric harcolt ki hetest, amelyet Aleix Gómez a bal alsóba lőtt. 18–27

44. perc: Sandell lőtte el alulról, de éppen Pérez de Vargast találta el.

43. perc: Makuc szép csel után lőtt a kapu jobb oldalába. 18–26

43. perc: Sandell belőtte a nyolcadik gólját is, és ehhez csak kilenc kísérlet kellett neki. 18–25

42. perc: N'Guessan tört be, de hiába védett Gade, hetest kapott a Barca. A hetest Aleix Gómez bepattintotta. 17–25

41. perc: Sandell gyűjtögeti a gólokat, majd labdalopás után Juul-Lassen is betalált. 17–24

40. perc: Dán időkérés.

40. perc: Mortensen kapott a bal oldalon jó labdát, belőtte. 15–24

39. perc: Pillanatok alatt lőtt újabb gólt a Barca, Fabregas csapott le egy kóborolni készülő labdára, és a hatosról bevágta. 15–23

39. perc: Szép gól. Sandell talált be betörés után. 15–22

38. perc: Pérez de Vargas védése után a másik oldalon N'Guessan elhajlás után lőtt gólt. 14–22

37. perc: Kis szerencse is kell a sportban, ezúttal egy kihagyott Barca-helyzetből pattant a labda Aleix Gómes elé, ő pedig belőtte. 14–21

37. perc: Christensen ugrott fel messziről, és lőtt a jobb felsőbe. 14–20

36. perc: Fabregas kapott nagy labdát N'Guessantól, és bevetődve lőtt a hálóba. 13–20

35. perc: Sandellre nem léptek ki a barcások, szépen lőtt a jobb alsóba. 13–19

35. perc: Labdalopás után Aleix Gómez dobhatott ziccert, Gade viszont lábbal védett.

33. perc: Christensen lőtt szép gólt, de a másik oldalon pillanatok alatt betaláltak a spanyolok N'Guessan révén. 12–19

32. perc: Maradt még néhány másodperce a Barcának az emberelőnyből, és N'Guessan be is vágta a bal felsőbe. 11–18

32. perc: Sokáig kereste a rést az Aalaborg, aztán el is vesztették a labdát...

31. perc:Emberelőnyben támadhatott a Barca, és könnyedén gólt is szerzett Cindric révén. 11–17

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, sokkal jobb a Barca, öt góllal vezet. 11–16

30. perc: Tíz másodperce volt támadni a Barcának, Antonsen kapott kétperces büntetést, mert belenyúlt Dolenec szemébe.

30. perc: Barcelonai időkérés.

30. perc: Hetest kapott az Aalborg, Samuelsson harcota ki. A hetest Barthold biztosan belőtte. 11–16

29. perc: Rossz lövés Christensentől, nem sikerült közelebb férkőznie a dánoknak. Cserébe viszont a másik oldalon N'Guessan nagy erejű lövése vágódott a bal alsóba. 10–16

27. perc: Sandell talált rést a rendezetelen barcelonai védőfalon, és ezért gól lett a jutalma. 10–15

27. perc: Szlovén játékosok összjátéka végén Makuc lőtt gólt. 9–15

26. perc: Hetest kapott az Aalborg, Juul-Lassen lövését viszont Mortensen kivédte.

25. perc: Eladott labda az Aalborgnál, Entrerrios pedig a saját szaggatottja közeléből lőtt gólt az üres kapuba. 9–14

25. perc: Sandell lőtt gólt szemfülesen, aztán addig örültek a dánok, míg Aleix Gómez gyorsan indult, és belőtte a ziccert. 9–13

23. perc: Jól megjáratta a labdát a Barca, majd Makuc lövést védte a kapus, de szabaddobást kapott a Barca. Folytatódott a támadás, amelynek a végén kínai figurát védett Aggefors.

23. perc: Möllgaard lőtte el a szaggatottról, de magasan fölé.

22. perc: Hetest kapott a Barca, amelyet Aleix Gómez belőtt a léc alá. 8–12

21. perc: Claar vérszemet kapott az előző góljától, most szépen lőtt a jobb felsőbe. 8–11

20. perc: Cindric jól nyomja, a szaggatottról bevetődve talált be, ez volt a BL-ben az idénybeli ötvenedik gólja. 7–11

19. perc: Hét a hat elleni játékra állt át az Aalborg. Így is passzív játékot mutott a bíró, majd a tanácstalannak látszó Claar csak betalált talpról. 7–10

18. perc: Bajban az Aalborg, újabb elrontott támadása után Entrerrios lőhetett volna gólt, Aggefors viszont kirúgta a labdát az oldalvonalon kívülre. Utána a Barca egy ellőtt labdával jelentkezett.

17. perc: Újabb támadóhiba a dánoknál, de a másik oldalon megúszták, Aleix Gómez ugyanis a bal kapufára lőtte a helyzetét.

16. perc: Nem sokáig tartott, míg Cindric megtalálta a lyukat a védőfalon, és könnyű gólt pattintott. 6–10

16. perc: Megtört a jég, hosszú idő után gólt szereztt az Alborg, Barthold talált be. 6–9

15. perc: Sandell rontott ki Cindricre, elkapta az arcát is, két perc. A Barca üres kapuval a háta mögött támadott tovább, Aleix Gómez megint bevágta. 5–9

14. perc: Memet küldték ki két percre visszahúzás miatt, a dánok viszont rossz passzal döntötték dugába a támadásukat.

14. perc: Dán időkérés.

13. perc: Megint rontott az Aalborg, a másik oldalon Fabregas sorozatban a hatodik Barca-gólt lőtte. 5–8

12. perc: Eladott labda a Barcánál, eladott labda az Aalborgnál. Végül a Barca rendezte hamarabb a sorait, Aleix Gómez bevágta a jobb szélről. 5–7

11. perc: Elrontotta az Aalborg, de a másik oldalon Cindricnél is belemenést fújtak. Aztán az Aalborg megint rontott, ezúttal lépéshiba miatt.

11. perc: Mem lövését védte Aggefors, de a kipattanó is a Barcáé lett, no meg egy hetes. A hetest Aleix Gómez a léc segítségével lőtte be. 5–6

10. perc: Újabb védés Pérez de Vargastól, ezúttal Möllgaard próbálkozását ártalmatlanította.

8. perc: Sandell lövését védte Pérez de Vargas, az ellentámadásból Cindric a rosszul visszarendeződő védők között került helyzetbe, és a hálóba pattintott. 5–5

8. perc: Ügyetlenkedtek a dánok támadásban, Fabregas labdát szerzett, indította Jancot, aki bevágta a ziccert. 5–4

7. perc: Mem már megint úgy ment át a védőkön, mint kés a vajon, nem is lehetett a gólt megakadályozni. 5–3

7. perc: Sandell eresztett el egy lövést, amely a kapfáról a Barca kapusára, onnan pedig a gólvonal mögé vánszorgott. 5–2

6. perc: Mem pillanatok alatt közelebb hozta a spanyolokat. 4–2

5. perc: Möllgaard fantasztikus átadását Saugstrup Jensen vágta be. 4–1

4. perc: Saugstrup Jensen maradt egyedül a hatoson, kapta is a labdát, és biztosan belőtte. 3–1

4. perc: N'Guessan tört be a védőfalba, nem tudták megállítani, csak hetes árán. A hetesből Dolenec a kapus lábát találta el.

3. perc: A másik oldalon Cindric lövése talált utat a dán hálóba. 2–1

2. perc: Megfontoltan támadott az Aalborg, és Barthold a bal szélről egészen éles szögből is betalált. 2–0

1. perc: Janc kapott labdát a jobb szélen a Barcában, nem volt valami jó a szög, védett is a kapus.

1. perc: Az első támadás a dánoké volt, Sandell mindjárt meg is szerezte a vezetést. 1–0

1. perc: Elkezedődött a találkozó, az Aalborg tiszta fehérben, a Barca gránátvörös-kék csíkos mezben és kék nadrágban játszik.

A HARMADIK HELYÉRT

ANanteskezdte jobban a mérkőzést, de aPSGfolyamatosan tapadt ellenfelére, 10–10 után pedig sebességet váltott és ellépett, s a szünetben 17–13-as vezetésre tett szert.

A fordulás után a PSG sokáig tartotta 2–3 gólos vezetését, de az 52. percben a Nantes kiegyenlített (24–24). A párizsi csapat azonban a mérkőzés hajráját megnyomta, s végül magabiztos győzelmet aratott.