Férfi kézi BL: a Szeged szélsője lett a forduló legjobbja

2018.02.28. 11:57
A Mol-Pick Szeged jobbszélsője, Mario Sostaric lett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 13. fordulójának legjobb játékosa. A szlovén légiós 9 gólt lőtt a PPD Zagreb elleni hazai találkozón (30–28), amivel a Tisza-partiak legeredményesebbje volt.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 13. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–PPD ZAGREB (horvát) 30–28 (11–15)
Szeged, 3000
néző. V: Geipel, Helbig (németek)
SZEGED: SIERRA 2 – SOSTARIC 9 (6), Zubai Sz., Källman 3, BLAZEVIC, Bodó, SKUBE 5. Csere: Sego (kapus), BÁNHIDI 6, Sigurmannsson, Srsen 3, Zsitnyikov 2, Fekete B. Edző: Carlos Pastor
ZAGREB:
Kastelic – Bozic 1, HORVAT 12 (3), J. Valcic, VORI 1, BICANIC 3, Ravnic 3. Csere: Jovic (kapus), T. Valcic, Kontrec 3, Pavlovic 2, Markovic 1, Susnja 1, Miklasic 1. Edző: Zlatko Saracevic
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 9. p.: 4–4. 12. p.: 4–6. 16. p.: 5–8. 19. p.: 6–10. 24. p.: 9–11. 28. p.: 9–14. 35. p.: 13–15. 39. p.: 16–17. 44. p.: 19–21. 49. p.: 23–22. 54. p.: 25–26. 58. p.: 28–27
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 3/3
Carlos Pastor:
– Nagyon erős csapat ellen nyertünk, mert javítottunk a rossz első félidő után. Erre a fontos sikerre főleg azért lehetünk büszkék, ahogyan kiharcoltuk. Szegedre sok problémánk dacára visszatért a győzelem szelleme, és ez mindennél fontosabb a BL-ben.
Zlatko Saracevic: – Csak dicséret illeti a Szegedet a harcos játékáért és a győzelemért. A szünetig mi irányítottuk a csatát, aztán fordulat következett, nem bírtunk a nagyon erős, kiemelkedő tudású Bánhidival, akinek kiváló a játékkapcsolata az irányítóval. A végén a kettős kiállítás túl nehéz terhét nem bírtuk el.