Férfi kézi BL: a Kiel nyerte a német csatát, jöhet a Barca

2017.03.30. 20:35
Megszenvedett a Kiel, de továbbjutott a Löwen ellen (Fotó: AFP)
A Kiel 26–24-re nyert Mannheimben a Löwen ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, így 50–49-es összesítéssel továbbjutott a negyeddöntőbe, amelyben a Barcelona vár rá.

Lehetetlenség volt megtippelni, melyik német csapat jut a legjobb nyolc közé, de az idegenben aratott 25–24-es sikere után erre hajszálnyival a Löwennek volt több esélye. A Kielbe visszatért az első mérkőzést kihagyó és térdműtét előtt álló Domagoj Duvnjak, valamint a combsérüléséből felépülő René Toft Hansen. A dán beálló nem volt sokáig csapata hasznára, ugyanis már a hatodik percben piros és kék lapot kapott szándékos fejre ütésért.

Ezt követően szerezte meg első gólját a Löwen, amely 0–3-mal indított, de a 22. percben már 9–7-re vezetett. A szünetben 12–12-re álltak a felek, és a második félidőben is fej fej mellett haladtak. Döntőnek bizonyult, hogy a Löwen az utolsó hat percben nem talált a kapuba, Marko Vujin viszont két nagyon fontos gólt is lőtt (24–25). A továbbjutásról döntő gólt Patrick Wiencek szerezte az 58. percben.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Löwen (német)–Kiel (német) 24–26 (12–12)

50–49
Meskov Breszt (fehérorosz)–Flensburg (német)