Férfi kézi BL: a Kiel eldöntötte a továbbjutást Szkopjéban

2014.04.19. 20:28
Fölényes kieli győzelmet hozott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első szkopjei meccse: a német bajnok tíz góllal nyert a Metalurg vendégeként.

A Kiel jobban kezdett (0–3), de a Metalurg a 20. percig jól tartotta magát (8–8), az első félidőt azonban pocsékul zárták a hazaiak (9–14), és az ötgólos különbség körüli eredmény állandósult is a második játékrészben. A hajrában viszont kis túlzással ismét csak egy csapat volt a pályán: az utolsó nyolc percet 7–1-re nyerte meg a THW, a 31–21-es alapján tekintetében pedig kijelenthető, hogy gyakorlatilag eldőlt a továbbjutás.

A vendégcsapatban a korábbi veszprémi átlövő, Marko Vujin 8, az izlandi Aron Pálmarsson 7 gólt szerzett, míg a hazaiak legjobbja a hatgólos Dejan Manaszkov volt.