Férfi kézi: a litvánok közel voltak a hatalmas bravúrhoz

2018.06.13. 23:41
Az osztrák férfi kézilabda-válogatott az idegenbeli 28–28-as döntetlen után hazai pályán 31–26-ra legyőzte a fehéroroszokat, ezzel kijutott a 2019-es világbajnokságra.

Az osztrákok ráadásul úgy harcolták ki a vb-részvételt, hogy a visszavágó félidejében háromgólos hátrányban voltak.

A svédek Hollandiában meglepetésre kikaptak egy góllal, otthon azonban megmutatták, melyik a jobb csapat.

A macedónok nyolcgólos előnnyel utazhattak Romániába, így az egygólos vereség is belefért nekik.osztrákok ráadásul úgy harcolták ki a vb-részvételt, hogy a visszavágó félidejében háromgólos hátrányban voltak.

A macedónok nyolcgólos előnnyel utazhattak Romániába, így az egygólos vereség is belefért nekik.

Az utolsó keddi mérkőzésen Izland 27–27-es idegenbeli döntetlen után fogadta a litvánokat, akik a visszavágón is jócskán megnehezítették esélyesebb ellenfelük dolgát. Hét perccel a vége előtt csak egy találatra voltak a vb-részvételtől (29–28), ám néhány elhibázott támadás és abból kapott lerohanásgól megpecsételte a sorsukat, Izland utazik a vb-re.

A 2019 januárjában rendezendő dán-német közös rendezésű világbajnokság győztese kijut a tokiói olimpiára, míg a 2–7. helyezettek részt vehetnek annak selejtezőjén.

A kvalifikáció következő versenye a 2020-as, immár 24 csapatos norvég-osztrák-svéd közös rendezésű Európa-bajnokság, amelynek győztese részt vehet az olimpián, míg a további két legjobb helyen végző együttes – amely korábban még nem szerzett részvételi jogot a kvalifikációs tornára – szintén ott lehet az ötkarikás selejtezőn 2020 tavaszán.