Férfi kézi: a Veszprém 13 góllal győzött a Kiel ellen

2015.08.09. 18:32
A kupagyőztes veszprémi csapat (Fotó: facebook.com/mkbveszpremkc)
Az MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata nyerte meg az ehingeni Sparkassen-kupát – sorozatban harmadszor –, miután a döntőben 32–19-re nyert a THW Kiel ellen.

A május 30-i BL-elődöntőben a Veszprém 31–27-re nyert a Kiel ellen, most pedig még nagyobb különbséggel győzött. A magyar bajnok az elején 4–0-ra elhúzott – a klub honlapjának beszámolója szerint a 7. percben kapott először gólt –, és a szünetben már 18–9-re vezetett.

A Filip Jíchát nélkülöző Kielben csak a 22 éves Rune Dahmke nyújtott kiemelkedőt – nyolc gólig jutott a balszélső –, a veszprémieknél viszont több jó teljesítmény is akadt. A korábbi Kiel-játékosok közül Momir Ilics öt, Christian Zeitz négy, az idén nyáron érkező Aron Pálmarsson két gólt lőtt a magyar csapatban, amelynek kapuját Mikler Roland 53 százalékos teljesítménnyel védte.

A második félidőben 21–16-re felzárkózott a német gárda, ezután viszont 15 percen keresztül képtelen volt betalálni, a Veszprém 30–16-re elhúzott, eldöntve a meccset.

A torna legjobb játékosának Iváncsik Gergőt, míg a legjobb kapusnak Mikler Rolandot választották, taroltak tehát a veszprémiek.

FÉRFI KÉZILABDA, SPARKASSEN-KUPA
DÖNTŐ

MVM Veszprém–THW Kiel (német) 32–19 (18–9)
Gólszerzők: Iváncsik G. 7, Ilics 5, Lékai, Zeitz 4-4, Gulyás 3, Chema Rodríguez, Pálmarsson 2-2, Marguc, Nagy L., Nilsson, Sliskovic, Sulic 1-1, ill. Dahmke 8, Canellas 3, Duvnjak, Sprenger, Vujin 2-2, Dissinger, Williams 1-1