Férfi kézi: a hajráig tartottuk a lépést a franciákkal

2016.04.09. 18:08
Xavi Sabaté szövetségi kapitány bemutatkozó mérkőzésén a magyar férfi kézilabda-válogatott 28–25-ös vereséget szenvedett Toulonban az olimpiai és világbajnok francia csapattól.

FÉRFI KÉZILABDA
FELKÉSZÜLÉSI VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉS
FRANCIAORSZÁG–MAGYARORSZÁG 28–25
(13–13)
Toulon, 4000
néző. V: K. Gasmi, R. Gasmi (tunéziaiak)
FRANCIAORSZÁG:
Omeyer – Abalo 1, Porte 3, L. Karabatic, Sorhaindo 2, N’GUESSAN 3, Honrubia. Csere: GÉRARD (kapus), Narcisse 2, MAHÉ 6 (3), O. Nyokas 3, Fabregas 1, Dipanda 1, REMILI 6. Szövetségi kapitány: Claude Onesta
MAGYARORSZÁG:
MIKLER – Iváncsik T. 4 (3), ANCSIN G. 8, LÉKAI 6, Zubai Sz., Ilyés 2, Iváncsik G. 1. Csere: Fazekas (kapus), Schuch, Balogh Zs. 1, Harsányi, Nagy K., Császár, Bánhidi 3, Bóka, Dzsamali. Szövetségi kapitány: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 4. perc:
0–2. 9. p.: 2–5. 12. p.: 5–5. 21. p.: 5–10. 25. p.: 9–11. 32. p: 15–14. 40. p.: 16–19. 45. p.: 19–20. 49. p.: 22–20. 55. p.: 24–24
Kiállítások:
4, ill. 10 perc
Hétméteresek:
5/3, ill. 4/3FÉRFI KÉZILABDA
(13–13)
5/3, ill. 4/3

Remekül alakult a magyar csapat számára a meccs eleje: a feszes védekezéssel szemben a Nikola Karabaticot (is) nélkülöző franciák az 5. percben szerezték az első gólt hetesből, a mieink pedig jól kezdtek támadásban is, Ancsin Gábor többször is átlőtte a hazai falat kiszolgáltatott helyzetbe hozva Thierry Omeyert. Mikler Roland védései következtében – a kapuvédő az első félidőben 50 százalék körüli hatékonysággal hatástalanította a kapu felé érkező labdákat – a mieink indulni is tudtak, 5–5 után pedig öt gólt is dobtak sorozatban, így a félidő nagy részében a kezünkben volt az előny.

A kékek ugyan a szünetre felzárkóztak (13–13), de Xavi Sabaté játékosai a második játékrészben is jól tartották magukat. A visszatérők közül Ilyés Ferenc és Lékai Máté is hozzá tudott tenni a játékhoz, Bánhidi Bence pedig jól élt a helyzetekkel beállóban. A hazaiak a félidő közepén átvették a vezetést, különösen Nedim Remili volt elemében, aki szórta ekkor a gólokat, ám Claude Onesta olimpiai címvédést megcélzó gárdája nem tudott elhúzni.

Bő négy perccel a vége előtt Lékai emberhátrányból egyenlített bravúros csel után, de a franciák visszavették a vezetést, és Cédric Sorhaindo egy perccel a vége előtt kettőre növelte az előnyt, Omeyer védése pedig eldöntötte a meccset.

Xavi Sabaté bemutatkozó találkozóján jó játékkal rukkolt ki a magyar csapat, végül azonban alulmaradt a tartalékaikat is jól mozgósító franciákkal szemben.