Férfi kézi: a Barca jutott be elsőként a Super Globe döntőjébe

2018.10.17. 18:36
Dika Mem az al-Nadzsma ellen kedden négy gólig jutott, a Montpellier-nek szerdán hatszor talált be (Fotó: IHF)
A címvédő FC Barcelona 37–30-ra megverte a Bajnokok Ligája-győztes Montpellier-t a Katarban zajló férfi kézilabda Super Globe elődöntőjében. A katalánok a pénteki fináléban az EHF-kupa-győztes Füchse Berlinnel csapnak össze, amely hat góllal, 26–20-ra múlta felül a hazai közönség előtt szereplő al-Szaddot.

A nemzetközi szövetség (IHF) nem hivatalos klubvilágbajnokságán idén a címvédő Barcelona mellett az ázsiai (al-Nadzsma), az óceániai (Sydney University), a pánamerikai (Taubaté) és az európai (Montpellier) térség legrangosabb kupasorozatának győztese, valamint házigazdaként az al-Szadd, míg szabadkártyásként a Füchse Berlin és az afrikai BL negyedik (!) helyezettje, a tunéziai Hammamet vesz részt.

A keddi negyeddöntők során minden párharcból az esélyesebb csapat jutott tovább, szerdán pedig már a döntőbe kerülés (volt) a tét: a felső ágon a Barcelona úgy verte meg 37–30-ra a Bajnokok Ligája mostani kiírását öt vereséggel kezdő Montpellier-t, hogy a szünetben egy góllal még a francia gárda vezetett (19–18).

A BL-címvédőnél Melvyn Richardson tíz lövésből tíz gólt dobott, a spanyoloknál Casper Mortensen és Timothey N’Guessan hét-hét, míg Aleix Gómez és Dika Mem hat-hat találatig jutott. A találkozó a 46. percben még 27–27-re állt, a következő szűk tíz percben azonban a Barca 5–0-s szériát futott, ami megpecsételte a Montpellier sorsát.

A Super Globe-ot a Barcelona eddig háromszor, a Ciudad Real és a Füchse Berlin kétszer-kétszer nyerte meg.