Az FTC is simán bejutott a női kézi MK négyes döntőjébe

2013.01.23. 21:44
Szucsánszki Zita öt góllal segítette a Fradit a sikerhez (Fotó: Tumbász Hédi – archív)
Kialakult a női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjének mezőnye, a tegnap továbbjutó Győri ETO után a Ferencváros, a Kiskunhalas és a Veszprém is győzött a negyeddöntőben.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria a Fehérvárral csapott össze hazai pályán, és már az első félidőben hatgólos előnybe került, végül pedig 38–26-ra nyerte meg az összecsapást.

A Kiskunhalas – szintén otthon – hasonlóan magabiztos sikert aratott a DVSC-Fórum felett: 35–24-ra győzött a negyeddöntős mérkőzésen.

A Veszprém Barabásnak valamivel nehezebb dolga volt a Békéscsabával szemben, de hatgólos győzelmet ért el, 31–25-re nyert.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
FTC-Rail Cargo Hungaria–Fehérvár KC 38–26 (19–13)
Elek Gyula Aréna, 1000 néző. V: Tomecskó, Unyatinszki
FTC: Abramovics – Kovacsicz 1, Pena 6 (3), Szucsánszki 5, Szamoránsky P. 7, Tomori 5, Vérten 3. Cs: Pastrovics (kapus), Cifra 3, Szarka, Such 4, Deáki 3, Dajka 1, Szekerczés. Edző: Elek Gábor
FEHÉRVÁR: Szikora – Azari 2, Emberovics 3, Tilinger 6, Horváth B. 6, Triscsuk 3 (1), Vaszari 2. Cs: Trimmel (kapus), Becséri 2, Kuhinkó 1, Lelkes, Siti E. Németh K. 1. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása. 10. p.: 4–5. 16. p: 9–8. 22. p.: 12–9. 26. p.: 15–11. 32. p.: 19–14. 39. p.: 25–15. 45. p.: 32–18. 53. p.: 33–23. 57. p: 36–24
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Továbbjutott: a Ferencváros
Pal Oldrup Jensen: Az első félidő védekezésével és a támadójátékával elégedett voltam. A játékrész végén azonban már könnyű gólokat lőtt az FTC, a szünet után próbáltam forgatni a csapatot, a fiatalok jól szálltak be, különösen Kuhinkó Vivien.
KISKUNHALAS NKSE–DVSC-FÓRUM 35–24 (16–9)
Kiskunhalas, 400 néző. V: Andorka, Hucker
KISKUNHALAS: PETHŐ – STERBIK A. 6, Drávai 5 (3), Takács Bernadett. 1, Szamoránsky A. 4, BARNA 5, Fehér 4 (1). Cs: Lengyel (kapus), Földes, Tápai A., VALOVICS, Selmeci, Varga D. 4 (2), Csákovics 1, Fauszt 5. Edző: Golovin Vlagyimir
DVSC: Lajtos – Varsányi 1, Slakta 2, Karnik Sz. 2, Siska 1, DAKOS 11, Szilágyi. Cs: Makai (kapus), Bohus-Karnik, Vörös 1, Pál E. 2, Herr A. 2 (1), Mikola 1 (1), Som 1. Edző: Bíró Imre
Az eredmény alakulása. 9. p.: 6–2. 20. p.: 12–6. 35. p.: 21–11. 47. p.: 27–14. 55. p.: 31–20
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 4/2
Továbbjutott: a Kiskunhalas
Golovin Vlagyimir: – Győzelmünk a csapatjáték diadala volt.
Bíró Imre: – A hazaiak mind védekezésben, mind támadásban felülmúltak bennünket.
VESZPRÉM BARABÁS DTKC–BB-BÉKÉSCSABAI ENKSE 31–25 (17–13)
Veszprém, 400 néző. V: Hargitai, Markó
VESZPRÉM: Víg – Kokas 1, Tóth E. 1, PLANÉTA 14 (5), TAKÁCS BIANKA 1, TÓTH G. 8, SCHATZL 4. Cs: PÁSZTOR (kapus), Samu, Pelczéder 1, Bárány 1, Hosszú. Edző: Róth Kálmán
BÉKÉSCSABA: VERESS – Hajduch, NIKOLAJENKO 4 (2), Szögi 3, Tóth K. 2, GLUSICA 4, Kelemen 2. Cs: SIPEKI (kapus), CSÁKI 6, Hanczvikkel, Gávai 3, Dombi, Walfisch 1. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 8. p: 2–3.10. p.: 5–5. 16. p.: 6–8. 22. p.: 13–11. 27. p.: 17–13. 38. p.: 23–13. 52. p.: 26–23
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2
Továbbjutott: a Veszprém
Róth Kálmán: – Hiába vezettünk már tíz góllal is, kevesen vagyunk, a végére elfáradtunk, de óriási siker, hogy a legjobb négy között vagyunk a kupában.
Bakó Botond: – A második félidő elején nagyon nagy előnyhöz juttattuk a veszprémieket, akik a játék minden tekintetében felülmúltak bennünket.