Nemzetisport.hu nyomtatott 2007.08.21 14:33 Frissítve: 2012.02.04 03:11

A Cornexi belga, a Dunaferr luxemburgi vagy azeri csapat ellen kezd

Kisorsolták a nemzetközi kézilabda kupák második fordulójának párosítását, a férfiaknál a KEK-ben a PLER Airport szlovén csapat ellen kezdi meg szereplését, míg az EHF-kupában érdekelt DKSE-Airport Debrecen gárdája belga vagy holland ellenféllel találkozik. A nőknél két EHF-kupa résztvevő csapatunk volt ezúttal érdekelt: a fehérvári Cornexi belga, a Dunaferr luxemburgi vagy azeri együttes ellen kezdheti meg kupaszereplését a 2007-2008-s idényben.

Kenyeres Fannit (középen) és a fehérváriakat a 2006-2007-s  KEK-sorozat későbbi győztese, a román Oltchim Valcea búcsúztatta 2. fordulóban
Mirkó István
Kenyeres Fannit (középen) és a fehérváriakat a 2006-2007-s KEK-sorozat későbbi győztese, a román Oltchim Valcea búcsúztatta 2. fordulóban
Az első mérkőzéseket szeptember végén, egészen pontosan 29-30-án rendezik, míg a visszavágókra egy héttel később, október 6-7-én kerül majd sor.

Az első forduló mérkőzéseit még nem játszották le, ott először jövő hét végén, szeptember elején mérkőznek meg a továbbjutásért, míg a visszavágókra két hét múlva, szeptember közepén kerül sor. Ekkor derül ki: melyik csapatok jutnak tovább és így konkretizálódnak a magyarok adott esetben kérdéses ellenfelei is.

Nem minden esetben a győztesek kerülnek azonban besorolásra, hiszen a férfiaknál az EHF-kupa második fordulójába nem csak az első forduló párharcainak győztesei kerülnek be, hanem ott folytatják azok a csapatok, amelyek a Bajnokok Ligája selejtezőjéből kiesnek.

További kupaszereplős csapatainknak ezúttal semmilyen izgulnivalójuk nem akadt. A férfiaknál a bajnok Szeged és a második helyezett Veszprém alanyi jogon főtáblás és szerepelhet egyből a csoportkörben, amelynek küzdelmei szeptember 26-tól kezdődnek.

Az EHF-kupában a dunaújvárosi férficsapat kiemeltként csak a harmadik fordulóban kapcsolódik be a küzdelmekbe.

A nőknél a bajnoki címvédő Ferencvárosnak csak a csoportkörben kell játszania először, az ezüstérmes Győrnek viszont ehhez sikerrel kellene vennie a második selejtezőkört. Az erről döntő négyes tornát a Rába partján rendezik.

A KEK-ben a debreceniek női együttese, a DVSC-Aquaticum kiemelt, csak a második fordulóban játszik először, ellenfele egyelőre nem ismert.

FÉRFI KEK

2. FORDULÓ (JÁTÉKNAPOK: SZEPTEMBER 29-30. ÉS OKTÓBER 6-7.):
RK Trimo Trebnje (szlovén) PLER-Airport
RK Borac Banja Luka (bosnyák) Bologna United (olasz)
H.C. Pelister - Bitola (macedón) Milli Piyango SK (török)
A.C. Filippos Veriasz GR (görög) Paris Handball (francia)
UMF Stjarnan (izlandi)-TENAX Dobele (lett) győztese HC "Bydivelnik Brovary" (ukrán)
Sandefjord TIF (norvég) Kaunas "Lusis" (litván) - Olimpus-85 UTM Chisinau (moldovai) győztese
TV Suhr Handball (svájci) UHC Goldmann Druck Tulln (osztrák)
KIF Kolding Elite A/S (dán) HC "Berane" (montenegrói)-HC Berchem (luxemburgi) győztese
HRK Karlovac (horvát) SKA Minszk (fehérorosz)-HC Gumarny Zubri (cseh) győztese
RK Partizan Si&Si Belgrad (szerb) HC Tallas (észt)
Wisla Plock S.A. (lengyel)-DIN HK Baku (azeri) győztese C.S.A. "Steaua" MFA Bukarest (román)
Sungul Cselabinszk (orosz) Cyprus College (ciprusi)-Riihimäen Cocks (finn) győztese
F.C. do Porto/Vitalis (portugál) Eurotech Bevo HC Panningen (holland)-KH Kastrioti-Ferizaj (koszovói) győztese

FÉRFI EHF-KUPA

2. FORDULÓ (JÁTÉKNAPOK: SZEPTEMBER 29-30. ÉS OKTÓBER 6-7.):
DKSE-Airport Debrecen United HC Tongeren (belga)-HV KRAS/Volendam (holland) győztese
HC Portovik Juzsnyij (ukrán) GTU Shevardeni-Telavi (grúz)-HC Vilnius (litván) győztese
Youth Union SPE Strovolos (ciprusi)-HC Dukla Praha (cseh) győztese Aarhus GF (dán)
HCM Constanta (román)-KV Sasja HC (belga) vesztese RK Proleter Naftagas Zrenjanin (szerb)
KH BESA Famiglia-Pejä (koszovói)-Mersin Yenisehir BSK (török) győztese RK "Crvena Zvezda" Beograd (szerbia)-HC Meshkov Breszt fehérorosz) vesztese
MSK Povazska Bystrica (szlovák)-H/C "Tbiliszi" (grúz) győztese Italgest Casarano (olasz)-A1 Bregenz (osztrák) vesztese
Dinamo Baumit Bucuresti (román) AEK Athens (görög)
SPE Sztrovolosz (ciprusi)-Drammen HK (norvég) vesztese HC Metalurg-Skopje (macedón)
Maccabi Rishon Le Zion (izraeli) ABC de Braga-Andebol SAD (portguál)-FC Barcelona (spanyol) vesztese
HK Kopavogs (izlandi) PallamanoConversano.it (olasz)
Madeira Andebol SAD (portugál) HC "Lovcen" - Cetinje (montenegrói)-HB Dudelange (luxemburgi) győztese
Panevezio "Viking Malt" (litván)-Valur Reykjavik (izlandi) vesztese HC Dobrudja - Dobrich (bolgár)-HC Lokomotiv Metaleks Bild Varna (bolgár) győztese
RK Gold Club Kozina (szlovén) HC "Sutjeska" Niksic (montenegrói)-HC Bosna Szarajevo (bosnyák) győztese
Aon Fivers WAT Margareten (osztrák) HC Vardar PRO-Szkopje (macedón)-Pölva Serviti (észt) vesztese
HC Victory Regia Minszk (fehérorosz) Viborg HK A/S (dán)-Besiktas JK Isztambul (török) vesztese
Chocolate Boys Tallinn (észt) ASK-AB.LV Riga (lett)

NŐI EHF-KUPA

2. FORDULÓ (JÁTÉKNAPOK: SZEPTEMBER 29-30. ÉS OKTÓBER 6-7.):
Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn Handball Femina Vise (belga)
CHEV Handball Diekirch (luxemburgi) -Garadag HC Baku (azeri) győztese Dunaferr NK
TSV Bayer 04 Leverkusen (német) HBC Bascharage (luxemburgi)
WHC "Niksic" (montenegrói)-Stjornan (feröeri) győztese HC Dinamo Volgograd (orosz)
Itxako-Navarra (spanyol) Gil Eanes/Lagos (portugál)
KH Vicianet Vushtrri (koszovói) BL-selejtezőből kieső csapat
Üsküdar B. S. K. Istanbul (török) HC "Kuban" Krasnodar (orosz)
DHC Slavia Praha (cseh) Tecton WAT Atzgersdorf (osztrák)
Ikast Bording Elite Handbold (dán) Pelplast Handball Salerno (olasz)
BL-selejtezőből kieső csapat LC Brühl Handball (svájci)
SC "Galytchanka" Lviv (ukrán) HC Lokomotiv Metaleks Bild Varna (bolgár)-Spono Nottwil Handball (svájci) győztese
BL-selejtezőből kieső csapat ZRK "Borac" Banja Luka (bosnyák)
Panellinios Lefkosias (ciprusi) Interferie Zaglebie Lubin (lengyel)
Levanger HK (norvég) HC Druts-University Belinichi (fehérorosz)
HCM Baia Mare (román) Skövde HF (svéd)
BL-selejtezőből kieső csapat Egle-Sviesa Vilnius (litván)
Orsan Elda Prestigio (spanyol) Randers HK (dán)
"Dinamo Petrohemija" Pancevo (szerb) O.F.N. Ionias (görög)
NP GK Rostov-Don (orosz) ZRK "Trogir" (horvát)
RK Kale Kicevo (macedón) U.S. Mios Biganos HB (francia)
2019.10.20 15:05:20

Kézilabda B. L.

A házigazda a második félidőben visszajöhetett volna a mérkőzésbe, de Mikler lehúzta a rolót.

2019.10.19 19:13:09

Kézilabda nemzetisport.hu

Az ETO minden mezőnyjátékosa gólt lőtt, a Krim sokáig jól helytállt, de a végére elfáradt.

2019.10.19 17:08:32

Kézilabda MURÁNYI DOMONKOS

Az első félidőben Nilsson, a másodikban Lauge parádézott, a címvédő szkopjei alakulat ismét nagy verést kapott.

2019.10.19 13:59:50

Kézilabda B. Á.

Az első félidőben semmi nem jött össze, a másodikban már hengereltek Klujber Katrinék.

2019.10.16 19:19:44

Kézilabda R. Gy.

Igyekezett az Érd, de ez is kevés volt a kiváló formában játszó hazaiak ellen.