Nemzetisport.hu nyomtatott 2006.11.14 19:53 Frissítve: 2010.10.28 02:39

Lapcsevics vezérletével biztos MKB-győzelem

Hazai pályán hatalmas, tizenhét gólos különbséggel győzte le az MKB-Veszprém a Pestszentlőrint-Elektromos együttesét a férfi kézilabda NB I 9. fordulójában. A PLER-nek ez volt a harmadik veresége, a Zovko-csapat továbbra is százszázalékos.

Ivan Lapcsevics (jobbra, fehérben) hat gólt szerzett
A három játékosát (Budayt, Perez, Puticsot) nélkülöző Veszprém Ivan Lapcsevics fantasztikus játékával 17 góllal verte hétközi mérkőzésen a negyedik helyezett, az EHF-kupában legjobb tizenhat közé jutott PLER gárdáját, amely ezt a mérkőzést a Dunaferr elleni újabb rangadó előkészületének tekintette.

Külön érdekesség volt a Lazarov-fivérek egymás elleni csatája, amely két szempontból is döntetlenre végződött: mindkét játékos négy gólt lőtt, és a második félidőben végig pihentették őket edzőik.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

9. FORDULÓ:
MKB-VESZPRÉM KC - PLER-AIRPORT 39–22 (19–11)
Veszprém, 1200 néző. V: Herczeg, Südi
VESZPRÉM: Perics – TOMBOR 3, GÁL 5, LAPCSEVICS 6 (1), Lusnyikov, IVÁNCSIK G. 5, Eklemovics 1. Cs: TATAI (kapus), K. Lazarov 4, Cosma 2, VUJIN 6, GULYÁS 4, Pásztor 3. Edző: Zdravko Zovko
PLER: Melus – Harsányi 3, Szabó 3, Lendvay 2 (1), JÓZSA 2, F. LAZAROV 4, Bakos. Cs: NOVÁK (kapus), Dobó 2, Rév 1, Forgács 1, Lékai 3, Pál 1, Balogh. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–1. 7. p.: 3–1. 11. p.: 6–3. 13. p.: 9–4. 15. p.: 9–6. 18. p.: 11–8. 26. p.: 16–10. 36. p.: 21–13. 40. p.: 25–13. 47. p.: 30–17. 52. p.: 33–19. 57. p.: 37–20

Kézilabda nemzetisport.hu

A magyar bajnok rosszul sikerült első félidő után a másodikban összekapta magát, és nyert.

2018.09.15 17:30:03

Még az utolsó percben is volt esélye a pontszerzésre a lengyel csapatnak, de Lékai lezárta a meccset.

2018.09.14 09:08:53

Kézilabda SIMON JÓZSEF

A válogatott balátlövő szerint a legfontosabb cél a bajnoki elsőség megvédése lesz.