nemzetisport.huonline 2004.09.07 16:00 Frissítve: 2014.11.20 11:48

Női kézilabda Eb 2004

A csoportküzdelmek után a négyesek utolsó helyezettjei hazautaznak, az első hármat pedig két hatos csoportba osztják. Az eredményeket az együttesek viszik magukkal.Ezt követik majd a helyosztók, az elődöntők és a finálé, amelyeket már Budapesten, december 18-19-én a Papp László Sportarénában rendeznek.

Fotógaléria:




Korábbi világesemények
Női Európa-bajnokságok, 1994-2004
A 6. női kézilabda Európa-bajnokság végeredménye:
1. Norvégia
2. Dánia
3. MAGYARORSZÁG
4. Oroszország
5. Németország
6. Ukrajna
5. Románia
8. Spanyolország
9. Szlovénia
10. Ausztria
11. Franciaország
12. Szerbia és Montenegró
13. Horvátország
14. Svédország
15. Csehország
16. Fehéroroszország
DÖNTŐ:
Norvégia-Dánia 27-25

A 3. helyért:
Magyarország-Oroszország 29-25


12.19. (vasárnap):
Az 5. helyért:
Ukrajna-Németország 24-25

12.18. (szombat):
Elődöntők, Budapest
Norvégia-Magyarország 44-29

Dánia-Oroszország 31-27

A 7. helyért:
Románia-Spanyolország 37-28


Középdöntő
(december 14-16.):

II. csoport, Debrecen:
Magyarország, Dánia, Németország, Románia, Ausztria, Franciaország
A csoport végeredménye:
1. Dánia 5 4 - 1 122-114 +8 8 pont
2. Magyarország 5 4 - 1 146-126 +20 8 pont
3. Németország 5 3 - 2 133-127 +6 6 pont
4. Románia 5 3 - 2 137-134 +3 6 pont
5. Ausztria 5 1 - 4 138-149 -11 2 pont
6. Franciaország 5 - - 5 124-150 -26 0 pont
12.16. (csütörtök):
Dánia-Magyarország 24-23

Németország-Franciaország 29-27
Románia-Ausztria 32-28

12.15. (szerda):
Románia-Magyarország 25-31

Németország-Ausztria 29-23
Dánia-Franciaország 22-20

12.14. (kedd):
Dánia-Ausztria 25-22
Magyarország-Németország 26-25

Románia-Franciaország 31-25


I. csoport, Győr:
Norvégia, Ukrajna, Spanyolország, Szlovénia, Oroszország, Szerbia-Montenegró
A csoport végeredménye:
1. Norvégia 5 5 - - 158-115 +43 10 pont
2. Oroszország 5 3 - 2 148-133 +15 6 pont
3. Ukrajna 5 3 - 2 124-127 -3 6 pont
4. Spanyolország 5 2 - 3 138-138 0 4 pont
5. Szlovénia 5 2 - 3 135-151 -16 4 pont
6. Szerbia-Montenegró 5 - - 5 131-170 -39 0 pont
12.16. (csütörtök):
Ukrajna-Szerbia-Montenegró 24-23
Spanyolország-Oroszország 24-27
Norvégia-Szlovénia 41-18

12.15. (szerda):
Ukrajna-Oroszország 24-28
Norvégia-Szerbia-Montenegró 39-24
Spanyolország-Szlovénia 30-28

12.14. (kedd):
Norvégia-Oroszország 25-24
Ukrajna-Szlovénia 24-22
Spanyolország-Szerbia-Montenegró 32-29

Csoportmérkőzések
(december 9-12.):


D-csoport (Győr):
Franciaország, Magyarország, Ausztria, Fehéroroszország
A D-csoport végeredménye:
1. Magyarország 3 3 98–74 6
2. Ausztria 3 2 1 91–84 4
3. Franciaország 3 1 2 81–95 2
4. Fehéroroszország 3 3 70–87 0
12.12. (vasárnap):
Franciaország-Magyarország 23-32

Ausztria-Fehéroroszország 26-21

12.10. (péntek):
Magyarország-Ausztria 34-29

Fehéroroszország-Franciaország 27-29

12.09. (csütörtök):
Magyarország-Fehéroroszország 32-22

Franciaország-Ausztria 29-36


A-csoport (Debrecen):
Norvégia, Csehország, Ukrajna, Spanyolország
Az A-csoport végeredménye:
1. Norvégia 3 3 83–71 6
2. Ukrajna 3 2 1 77–74 4
3. Spanyolország 3 1 2 71–72 2
4. Csehország 3 3 60–74 0
12.12. (vasárnap):
Ukrajna-Spanyolország 28-27
Norvégia-Csehország 30-22

12.11. (szombat):
Ukrajna-Csehország 25-20
Spanyolország-Norvégia 25-26

12.09. (csütörtök):
Csehország-Spanyolország 18-19
Norvégia-Ukrajna 27-24


B-csoport (Zalaegerszeg):
Oroszország, Szerbia-Montenegró, Szlovénia, Horvátország
A B-csoport végeredménye:
1. Szlovénia 3 2 1 96– 86 4
2. Oroszország 3 2 1 95– 82 4
3. Szerbia-Montenegró 3 1 2 89–105 2
4. Horvátország 3 1 2 82– 89 2
12.12. (vasárnap):
Oroszország-Szerbia-Montenegró 39-29
Szlovénia-Horvátország 29-30

12.11. (szombat):
Horvátország-Oroszország 22-26
Szerbia-Montenegró-Szlovénia 26-36

12.09. (csütörtök):
Oroszország-Szlovénia 30-31
Szerbia-Montenegró-Horvátország 34-30


C-csoport (Békéscsaba):
Dánia, Románia, Németország, Svédország
A C-csoport végeredménye:
1. Dánia 3 2 1 75–70 4
2. Németország 3 2 1 75–73 4
3. Románia 3 2 1 75–58 4
4. Svédország 3 3 61–75 0
12.12. (vasárnap):
Dánia-Románia 24-25
Németország-Svédország 25-22

12.10. (péntek):
Németország-Románia 26-24
Svédország-Dánia 21-24

12.09. (csütörtök):
Románia-Svédország 26-18
Dánia-Németország 27-24
2020.02.23 18:08:06

Kézilabda B. L.

A franciák a 45. percben néggyel mentek, az utolsó másodpercekben az egálért támadtak, de Kiss védett.

2020.02.23 15:10:55

Kézilabda H. D.

David Davis csapata az utolsó kör eredményeitől függetlenül biztosította a második helyét a csoportban.

2020.02.21 10:35:48

Kézilabda BACSKAI JÁNOS

Elek Gábor csapata túl sokat hibázott, a vereséggel biztosan lemondhat a BL-negyeddöntőbe jutásról.

2020.02.17 18:54:47

Kézilabda CSINTA SAMU

A kézilabdázás állócsillagát horrorsérülések hátráltatták – és a mieink ellen rendre remekel.

2020.02.19 14:39:20

Kézilabda T. D.

Juan Carlos Pastor csapata sok hibával, enerváltan játszott, így simán kikapott Németországban.