Magyarok a női világbajnokságokon, érmesek

Az eddigi női világbajnokságok érmesei és a magyar csapat helyezései.

 

MAGYAR VB-ÉRMEK 
ARANY EZÜST BRONZ
1 4 4

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁGOK
Év Helyszín Győztes Ezüstérmes Bronzérmes
1957 Jugoszlávia Csehszlovákia Magyarország Jugoszlávia  
1962 Románia Románia Dánia Csehszlovákia 5.Magyaro.
1965 NSZK Magyarország Jugoszlávia  NSZK  
1971 Hollandia  NDK Jugoszlávia  Magyarország  
1973 Jugoszlávia  Jugoszlávia Románia  Szovjetunió 4.Magyaro.
1975 Szovjetunió  NDK Szovjetunió Magyarország  
1978 Csehszlovákia  NDK Szovjetunió  Magyarország  
1982 Magyarország  Szovjetunió Magyarország  Jugoszlávia  
1986 Hollandia  Szovjetunió Csehszlovákia  Norvégia 8.Magyaro.
1990 Dél-Korea Szovjetunió Jugoszlávia  NDK Mo. nem kvalifikálta magát
1993 Norvégia Németország Dánia Norvégia 7.Magyaro.
1995 Ausztria/Magyaro. Dél-Korea Magyarország Dánia  
1997 Németország Dánia Norvégia Németország 9.Magyaro.
1999 Dánia/Norvégia Norvégia Franciaország Ausztria 5.Magyaro.
2001 Olaszország  Oroszország  Norvégia Jugoszlávia 6.Magyaro.
2003 Horvátország  Franciaország Magyarország  Dél-Korea  
2005 Oroszország Oroszország Románia Magyarország  
2007 Franciaország Oroszország Norvégia Németország 8.Magyaro.
2009 Kína Oroszország Franciaország
Norvégia
9.Magyaro.
2011 Brazília
Norvégia
Franciaország
Spanyolország
Mo. nem kvalifikálta magát
2013
Szerbia
Brazília
Szerbia
Dánia
8.Magyaro.

 

AZ EDDIGI NŐI KÉZILABDA VILÁGBAJNOKSÁGOK

1957 (Jugoszlávia)
1. Csehszlovákia
2. MAGYARORSZÁG
3. Jugoszlávia

1962 (Románia)
1. Románia
2. Dánia
3. Csehszlovákia
...5. MAGYARORSZÁG

1965 (NSZK)
1. MAGYARORSZÁG
2. Jugoszlávia
3. NSZK

1971 (Hollandia)
1. NDK
2. Jugoszlávia
3. MAGYARORSZÁG

1973 (Jugoszlávia)
1. Jugoszlávia
2. Románia
3. Szovjetunió
4. MAGYARORSZÁG

1975 (Szovjetunió)
1. NDK
2. Szovjetunió
3. MAGYARORSZÁG

1978 (Csehszlovákia)
1. NDK
2. Szovjetunió
3. MAGYARORSZÁG

1982 (Magyarország)
1. Szovjetunió
2. MAGYARORSZÁG
3. Jugoszlávia

1986 (Hollandia)
1. Szovjetunió
2. Csehszlovákia
3. Norvégia
...
8. MAGYARORSZÁG

1990 (Dél-Korea)
1. Szovjetunió
2. Jugoszlávia
3. NDK
(MAGYARORSZÁG nem vett rész)

1993 (Norvégia)
1. Németország
2. Dánia
3. Norvégia
...
7. MAGYARORSZÁG

1995 (Ausztria/Magyarország)
1. Koreai Köztársaság
2. MAGYARORSZÁG (Erdős Éva, Farkas Andrea, Farkas Ágnes, Hoffmann Beáta, Kántor Anikó, Kocsis Erzsébet, Kökény Beatrix, Mátéfi Eszter, Meksz Anikó, Nagy Anikó, Németh Helga, Pádár Ildikó, Siti Beáta, Szántó Anna, Szilágyi Katalin, Tóth Beatrix; szövetségi kapitány: Laurencz László)
3. Dánia

1997 (Németország)
1. Dánia
2. Norvégia
3. Németország
...
9. MAGYARORSZÁG

1999 (Norvégia)
1. Norvégia
2. Franciaország
3. Ausztria
...
5. MAGYARORSZÁG

2001 (Olaszország)
1. Oroszország
2. Norvégia
3. Jugoszlávia
...
6. MAGYARORSZÁG

2003 (Horvátország)
1. Franciaország
2. MAGYARORSZÁG (Sirina Irina, Sugár Tímea, Pálinger Katalin, Ferling Bernadett, Bohus Beáta, Mehlmann Ibolya, Kirsner Erika, Szrnka Hortenzia, Radulovics Bojana, Pigniczki Krisztina, Farkas Ágnes, Görbicz Anita, Siti Eszter, Tóth Tímea, Lovász Zsuzsanna, Kulcsár Anita; szövetségi kapitány: Mocsai Lajos)
3. Koreai Köztársaság

2005 (Oroszország)
1. Oroszország (Tatjana Alizar, Irina Bliznova, Ljudmila Bodnyijeva, Anna Karejeva, Anna Kurepta, Jekatyerina Marennyikova, Jelena Poljenova, Irina Poltorackaja, Ljudmila Posztnova, Okszana Romenszkaja, Natalja Sipilova, Jelena Szergejeva, Marija Szidorova, Emilija Turej, Jana Uszkova, Olina Vjahirjova; szövetségi kapitány: Jevgenyij Trefilov)
2. Románia
3. MAGYARORSZÁG (Balogh Beatrix, Borbás Rita, Ferling Bernadett, Görbicz Anita, Hornyák Ágnes, Kenyeres Fanni, Kindl Gabriella, Kovacsicz Mónika, Mehlmann Ibolya, Őri Cecília, Pálinger Katalin, Siti Eszter, Sugár Tímea, Szűcs Gabriella, Tóth Tímea, Vérten Orsolya; szövetségi kapitány: Németh András)

 

2007. december 2-16. (Franciaország)
1. Oroszország
2. Norvégia
3. Németország
...
8. MAGYARORSZÁG (Balogh Beatrix, Borbás Rita, Ferling Bernadett, Görbicz Anita, Herr Orsolya, Hornyák Ágnes, Kirsner Erika, Kovacsicz Mónika, Mehlmann Ibolya, Pálinger Katalin, Szamoránsky Piroska, Szucsánszki Zita, Szűcs Gabriella, Tomori Zsuzsanna, Tóth Tímea, Vérten Orsolya; szövetségi kapitány: Németh András)

 

2009. december 5-20. (Kína)
1. Oroszország (Jekatyerina Andrjusina, Jelena Dmitrijeva, Tatyana Dronyina, Tatyana Hmirova Marina Jarceva, Okszana Koroljova, Olga Levina, Nadezsda Muravjova, Maja Petrova, Ljudmila Posztnova, Anna Szedojkina, Inna Szuszlina, Emilija Turej, Viktorija Zsilinszkajtye, Jekatyerina Vetkova, szövetségi kapitány: Jevgenyij Trefilov)
2. Franciaország
3. Norvégia
...
9. MAGYARORSZÁG (Herr Orsolya /Vác, Pastrovics Melinda /Alcoa-Fehérvár, Triffa Ágnes /DVSC-Korvex – Bódi Bernadett /Mondi-Békéscsaba, Orbán Adrienn /Győri Audi ETO, Bulath Anita /DVSC-Korvex, Tomori Zsuzsanna /Győri Audi ETO, Kovacsics Anikó /Győri Audi ETO, Szucsánszki Zita /FTC-RightPhone, Szabó Valéria /DVSC-Korvex, Tóth Katalin /Mondi-Békéscsaba, Szekeres Klára /Mondi-Békéscsaba, Tóth Tímea /Vác, Zácsik Szandra /Krim Ljubljana, Vérten Orsolya Győri Audi ETO, Juhász Gabriella /DVSC-Korvex; szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter)

2011. december 2–18. (Brazília)
1. Norvégia (kapusok: Kari Grimsbö, Katrine Lunde Haraldsen; mezőnyjátékosok: Ida Alstad, Karoline Dyhre Breivang, Marit Malm Frafjord, Camilla Herrem, Kari Mette Johansen, Amanda Kurtovic, Heidi Löke, Kristine Lunde-Borgersen, Mari Molid, Tonje Nöstvold, Stine Bredal Oftedal, Linn Kristin Riegelhuth, Göril Snorroeggen, Linn Jörum Sulland; szövetségi kapitány: Thorir Hergeirsson)
2. Franciaország
3. Spanyolország
(Magyarország nem jutott ki.)

2013. december 6–22. (Szerbia)
1. Brazília (kapusok: Bárbara Arenhart, Mayssa Pessoa; mezőnyjátékosok: Eduarda Amorim, Amanda Andrade, Deonise Cavaleiro, Mariana Costa, Fabiana Diniz, Elaine Gomes, Alexandra Do Nascimento, Mayara Moura, Deborah Nunes, Daniela Piedade, Ana Rodrigues, Samira Rocha, Fernanda Da Silva, Karoline Souza; szövetségi kapitány: Morten Soubak)
2. Franciaország
3. Spanyolország
...
8. Magyarország (Herr Orsolya/Győri ETO, Kiss Éva/Fehérvár KC – Bognár-Bódi Bernadett/Győri ETO, Bulath Anita/Dunaújváros, Cifra Anita/FTC, Görbicz Anita/Győri ETO, Kovacsics Anikó/Győri ETO, Kovacsicz Mónika/FTC, Soós Viktória/Győri ETO, Szamoránsky Piroska/FTC, Szekeres Klára/Érd, Szucsánszki Zita/FTC, Tomori Zsuzsanna/FTC, Triscsuk Krisztina /Érd, Vérten Orsolya/FTC, Vincze Melinda/Dunaújváros, Zácsik Szandra/FTC; szövetségi kapitány: Hajdu János)

Vajon megnyeri a Benedek vezette magyar csapat a vízilabda EB-t? Hallgass a megérzéseidre és fogadj!

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2014.07.17 15:24:05

Kézilabda nemzetisport.hu

Rendelje meg jegyét a decemberi női kézi Eb magyarországi mérkőzéseire, legyen tanúja a sztárok csatáinak!

2014.07.12 14:54:19

Kézilabda nemzetisport.hu

Úgy tűnik – ahogy azt sejteni lehetett –, hogy a háttérben a pénz áll, és sokkal inkább arab, mint német.

2014.06.27 17:54:59

Kézilabda nemzetisport.hu

A Celje és a Csehovszkije Medvegyi is Veszprémbe jön, a Dunkerque és a Schaffhausen pedig Szegedre.

2014.06.27 17:39:22

Kézilabda nemzetisport.hu

Kedvező sorsolás: főtáblára kerülése esetén a Fradira sem várna megoldhatatlan feladat.

Magyarok a női világbajnokságokon, érmesek - NSO

Magyarok a női világbajnokságokon, érmesek

Az eddigi női világbajnokságok érmesei és a magyar csapat helyezései.

 

MAGYAR VB-ÉRMEK 
ARANY EZÜST BRONZ
1 4 4

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁGOK
Év Helyszín Győztes Ezüstérmes Bronzérmes
1957 Jugoszlávia Csehszlovákia Magyarország Jugoszlávia  
1962 Románia Románia Dánia Csehszlovákia 5.Magyaro.
1965 NSZK Magyarország Jugoszlávia  NSZK  
1971 Hollandia  NDK Jugoszlávia  Magyarország  
1973 Jugoszlávia  Jugoszlávia Románia  Szovjetunió 4.Magyaro.
1975 Szovjetunió  NDK Szovjetunió Magyarország  
1978 Csehszlovákia  NDK Szovjetunió  Magyarország  
1982 Magyarország  Szovjetunió Magyarország  Jugoszlávia  
1986 Hollandia  Szovjetunió Csehszlovákia  Norvégia 8.Magyaro.
1990 Dél-Korea Szovjetunió Jugoszlávia  NDK Mo. nem kvalifikálta magát
1993 Norvégia Németország Dánia Norvégia 7.Magyaro.
1995 Ausztria/Magyaro. Dél-Korea Magyarország Dánia  
1997 Németország Dánia Norvégia Németország 9.Magyaro.
1999 Dánia/Norvégia Norvégia Franciaország Ausztria 5.Magyaro.
2001 Olaszország  Oroszország  Norvégia Jugoszlávia 6.Magyaro.
2003 Horvátország  Franciaország Magyarország  Dél-Korea  
2005 Oroszország Oroszország Románia Magyarország  
2007 Franciaország Oroszország Norvégia Németország 8.Magyaro.
2009 Kína Oroszország Franciaország
Norvégia
9.Magyaro.
2011 Brazília
Norvégia
Franciaország
Spanyolország
Mo. nem kvalifikálta magát
2013
Szerbia
Brazília
Szerbia
Dánia
8.Magyaro.

 

AZ EDDIGI NŐI KÉZILABDA VILÁGBAJNOKSÁGOK

1957 (Jugoszlávia)
1. Csehszlovákia
2. MAGYARORSZÁG
3. Jugoszlávia

1962 (Románia)
1. Románia
2. Dánia
3. Csehszlovákia
...5. MAGYARORSZÁG

1965 (NSZK)
1. MAGYARORSZÁG
2. Jugoszlávia
3. NSZK

1971 (Hollandia)
1. NDK
2. Jugoszlávia
3. MAGYARORSZÁG

1973 (Jugoszlávia)
1. Jugoszlávia
2. Románia
3. Szovjetunió
4. MAGYARORSZÁG

1975 (Szovjetunió)
1. NDK
2. Szovjetunió
3. MAGYARORSZÁG

1978 (Csehszlovákia)
1. NDK
2. Szovjetunió
3. MAGYARORSZÁG

1982 (Magyarország)
1. Szovjetunió
2. MAGYARORSZÁG
3. Jugoszlávia

1986 (Hollandia)
1. Szovjetunió
2. Csehszlovákia
3. Norvégia
...
8. MAGYARORSZÁG

1990 (Dél-Korea)
1. Szovjetunió
2. Jugoszlávia
3. NDK
(MAGYARORSZÁG nem vett rész)

1993 (Norvégia)
1. Németország
2. Dánia
3. Norvégia
...
7. MAGYARORSZÁG

1995 (Ausztria/Magyarország)
1. Koreai Köztársaság
2. MAGYARORSZÁG (Erdős Éva, Farkas Andrea, Farkas Ágnes, Hoffmann Beáta, Kántor Anikó, Kocsis Erzsébet, Kökény Beatrix, Mátéfi Eszter, Meksz Anikó, Nagy Anikó, Németh Helga, Pádár Ildikó, Siti Beáta, Szántó Anna, Szilágyi Katalin, Tóth Beatrix; szövetségi kapitány: Laurencz László)
3. Dánia

1997 (Németország)
1. Dánia
2. Norvégia
3. Németország
...
9. MAGYARORSZÁG

1999 (Norvégia)
1. Norvégia
2. Franciaország
3. Ausztria
...
5. MAGYARORSZÁG

2001 (Olaszország)
1. Oroszország
2. Norvégia
3. Jugoszlávia
...
6. MAGYARORSZÁG

2003 (Horvátország)
1. Franciaország
2. MAGYARORSZÁG (Sirina Irina, Sugár Tímea, Pálinger Katalin, Ferling Bernadett, Bohus Beáta, Mehlmann Ibolya, Kirsner Erika, Szrnka Hortenzia, Radulovics Bojana, Pigniczki Krisztina, Farkas Ágnes, Görbicz Anita, Siti Eszter, Tóth Tímea, Lovász Zsuzsanna, Kulcsár Anita; szövetségi kapitány: Mocsai Lajos)
3. Koreai Köztársaság

2005 (Oroszország)
1. Oroszország (Tatjana Alizar, Irina Bliznova, Ljudmila Bodnyijeva, Anna Karejeva, Anna Kurepta, Jekatyerina Marennyikova, Jelena Poljenova, Irina Poltorackaja, Ljudmila Posztnova, Okszana Romenszkaja, Natalja Sipilova, Jelena Szergejeva, Marija Szidorova, Emilija Turej, Jana Uszkova, Olina Vjahirjova; szövetségi kapitány: Jevgenyij Trefilov)
2. Románia
3. MAGYARORSZÁG (Balogh Beatrix, Borbás Rita, Ferling Bernadett, Görbicz Anita, Hornyák Ágnes, Kenyeres Fanni, Kindl Gabriella, Kovacsicz Mónika, Mehlmann Ibolya, Őri Cecília, Pálinger Katalin, Siti Eszter, Sugár Tímea, Szűcs Gabriella, Tóth Tímea, Vérten Orsolya; szövetségi kapitány: Németh András)

 

2007. december 2-16. (Franciaország)
1. Oroszország
2. Norvégia
3. Németország
...
8. MAGYARORSZÁG (Balogh Beatrix, Borbás Rita, Ferling Bernadett, Görbicz Anita, Herr Orsolya, Hornyák Ágnes, Kirsner Erika, Kovacsicz Mónika, Mehlmann Ibolya, Pálinger Katalin, Szamoránsky Piroska, Szucsánszki Zita, Szűcs Gabriella, Tomori Zsuzsanna, Tóth Tímea, Vérten Orsolya; szövetségi kapitány: Németh András)

 

2009. december 5-20. (Kína)
1. Oroszország (Jekatyerina Andrjusina, Jelena Dmitrijeva, Tatyana Dronyina, Tatyana Hmirova Marina Jarceva, Okszana Koroljova, Olga Levina, Nadezsda Muravjova, Maja Petrova, Ljudmila Posztnova, Anna Szedojkina, Inna Szuszlina, Emilija Turej, Viktorija Zsilinszkajtye, Jekatyerina Vetkova, szövetségi kapitány: Jevgenyij Trefilov)
2. Franciaország
3. Norvégia
...
9. MAGYARORSZÁG (Herr Orsolya /Vác, Pastrovics Melinda /Alcoa-Fehérvár, Triffa Ágnes /DVSC-Korvex – Bódi Bernadett /Mondi-Békéscsaba, Orbán Adrienn /Győri Audi ETO, Bulath Anita /DVSC-Korvex, Tomori Zsuzsanna /Győri Audi ETO, Kovacsics Anikó /Győri Audi ETO, Szucsánszki Zita /FTC-RightPhone, Szabó Valéria /DVSC-Korvex, Tóth Katalin /Mondi-Békéscsaba, Szekeres Klára /Mondi-Békéscsaba, Tóth Tímea /Vác, Zácsik Szandra /Krim Ljubljana, Vérten Orsolya Győri Audi ETO, Juhász Gabriella /DVSC-Korvex; szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter)

2011. december 2–18. (Brazília)
1. Norvégia (kapusok: Kari Grimsbö, Katrine Lunde Haraldsen; mezőnyjátékosok: Ida Alstad, Karoline Dyhre Breivang, Marit Malm Frafjord, Camilla Herrem, Kari Mette Johansen, Amanda Kurtovic, Heidi Löke, Kristine Lunde-Borgersen, Mari Molid, Tonje Nöstvold, Stine Bredal Oftedal, Linn Kristin Riegelhuth, Göril Snorroeggen, Linn Jörum Sulland; szövetségi kapitány: Thorir Hergeirsson)
2. Franciaország
3. Spanyolország
(Magyarország nem jutott ki.)

2013. december 6–22. (Szerbia)
1. Brazília (kapusok: Bárbara Arenhart, Mayssa Pessoa; mezőnyjátékosok: Eduarda Amorim, Amanda Andrade, Deonise Cavaleiro, Mariana Costa, Fabiana Diniz, Elaine Gomes, Alexandra Do Nascimento, Mayara Moura, Deborah Nunes, Daniela Piedade, Ana Rodrigues, Samira Rocha, Fernanda Da Silva, Karoline Souza; szövetségi kapitány: Morten Soubak)
2. Franciaország
3. Spanyolország
...
8. Magyarország (Herr Orsolya/Győri ETO, Kiss Éva/Fehérvár KC – Bognár-Bódi Bernadett/Győri ETO, Bulath Anita/Dunaújváros, Cifra Anita/FTC, Görbicz Anita/Győri ETO, Kovacsics Anikó/Győri ETO, Kovacsicz Mónika/FTC, Soós Viktória/Győri ETO, Szamoránsky Piroska/FTC, Szekeres Klára/Érd, Szucsánszki Zita/FTC, Tomori Zsuzsanna/FTC, Triscsuk Krisztina /Érd, Vérten Orsolya/FTC, Vincze Melinda/Dunaújváros, Zácsik Szandra/FTC; szövetségi kapitány: Hajdu János)

Vajon megnyeri a Benedek vezette magyar csapat a vízilabda EB-t? Hallgass a megérzéseidre és fogadj!

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2014.07.17 15:24:05

Kézilabda nemzetisport.hu

Rendelje meg jegyét a decemberi női kézi Eb magyarországi mérkőzéseire, legyen tanúja a sztárok csatáinak!

2014.07.12 14:54:19

Kézilabda nemzetisport.hu

Úgy tűnik – ahogy azt sejteni lehetett –, hogy a háttérben a pénz áll, és sokkal inkább arab, mint német.

2014.06.27 17:54:59

Kézilabda nemzetisport.hu

A Celje és a Csehovszkije Medvegyi is Veszprémbe jön, a Dunkerque és a Schaffhausen pedig Szegedre.

2014.06.27 17:39:22

Kézilabda nemzetisport.hu

Kedvező sorsolás: főtáblára kerülése esetén a Fradira sem várna megoldhatatlan feladat.