Vuelta: Benjamin King nyerte az első nagy hegyi szakaszt

MTI MTIMTI MTI
2018.08.28. 19:58
Benjamin King a szakaszgyőzelmével közelebb került az élbolyhoz (Fotó: AFP)
Az amerikai Benjamin King nyerte meg kedden a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana negyedik szakaszát, amely után továbbra is a lengyel Michal Kwiatkowski áll az összetett élén, igaz, már csak hét másodperces előnnyel.
A szakaszon két első kategóriás emelkedő is nehezítette a mezőny dolgát. A befutóig tartó második, 12 kilométer hosszú kaptató hajrájában King és a kazah Nyikita Sztalnov vívott nagy harcot a győzelemért. Végül az amerikai kerekes örülhetett, aki először nyert szakaszt nagy, háromhetes körversenyen.

Az éllovasok közül Kwiatkowski 3:15 perc hátránnyal ért célba King mögött, aki így már alig egy percre van tőle összesítésben. A lengyel közvetlen riválisai közül a brit Simon Yates 27, a német Emanuel Buchmann 25 másodperccel volt gyorsabb a listavezetőnél, míg a hazai Alejandro Valverde kettővel. Összetettben a német jött fel a második helyre, és csupán 7 másodperc a hátránya, míg Yates a harmadik, tízzel elmaradva Kwiatkowskitól.