Giro: Carapaz egy lépésre az összetett győzelemtől

MTI MTIMTI MTI
2019.06.01. 18:04
Az ecuadori Richard Carapaz megtartotta a rózsaszín trikót (Fotó: AFP)
Az ecuadori Richard Carapaz megtartotta a rózsaszín trikót a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny 20. szakaszán szombaton, így a vasárnapi záró időfutam előtt végső győztesnek tekinthető. A hegyi befutóval zárult etapot a spanyol Pello Bilbao nyerte.

A Feltre-Croce d'Aune és Monte Avena közötti 194 kilométeren már az első emelkedőn megrostálta a mezőnyt az Asztana. A szakasz további részében a Movistar kontrollálta a mezőnyt: az utolsó két hegyen a rendkívül jó erőben lévő Carapaznak még arra is volt energiája, hogy csapattársát, a spanyol Mikel Landát segítse.

Mivel az eddigi harmadik, szlovén Primoz Roglic leszakadt – 54 másodperc hátránnyal ért célba –, Landa előrelépett összetettben. Az olasz Vincenzo Nibali az utolsó kilométereken kétszer is támadott, ám nem bírt a Movistar kerekeseivel.

A szakaszgyőzelemért vívott sprintben végül Bilbao megelőzte Landát.

A nap krónikájához tartozik, hogy a legjobb fiatal versenyzőnek járó fehér trikót viselő Miguel Ángel Lópezt feldöntötte az út szélén futó egyik néző.

Vasárnap 17 kilométeres veronai egyéni időfutammal zárul a 102. Giro d'Italia, amelynek végén jelentős előnyének köszönhetően a 26 éves, tavaly negyedik Carapaz szinte biztosan megnyeri pályafutása első háromhetes körversenyét.