Kajak-kenu vk: Douchev-Janicsra szétlövés vár Lucz Dórával

MTI MTIMTI MTI
2016.05.21. 14:02
Lucz Dóra megelőzte Douchev-Janics Natasát a K–1 200 méter szombati döntőjében a duisburgi világkupán, így ebben a számban szerdán különverseny, úgynevezett szétlövés dönt majd a magyar olimpiai válogató győzteséről.

A múlt heti, szegedi válogatót a Graboplast Győr 33 éves, háromszoros ötkarikás bajnok kajakosa nyerte, a németországi vk volt a második forduló.

A magyarok a fináléban egymás melletti pályán lapátoltak, Lucz az 1-esen, Douchev-Janics a 2-esen, de egyikük sem teljesített kimagaslóan, a dobogós helyek elosztásába nem tudtak beleszólni. A 21 éves, korosztályos világbajnok Lucz az ötödik, rutinos riválisa pedig a hatodik helyen ért célba, a győzelmet az olimpiai és világbajnoki címvédő új-zélandi Lisa Carrington szerezte meg.

Az UTE kajakosa, Lucz Dóra így 1–1-re egyenlített Janics ellen, a K–1 200 méter olimpiai válogatójának győzteséről a szerdai, szegedi pótválogató dönt.

A magyarok még két vk-döntőben voltak érdekeltek szombaton: férfi K–2 200 méteren a világbajnoki címvédő Tótka Sándor, Molnár Péter duó rendkívül szoros versenyt követően második lett a szerbekkel holtversenyben, a fiatal Balaska Márk, Birkás Balázs kettős pedig hatodikként zárt, míg női C–1 200 méteren Devecseriné Takács Kincső a hetedik helyen végzett.