MTI 2017.06.17 18:47 Frissítve: 2017.06.17 18:49

Kajak-kenu: ötszázon is a Korisánszky, Mike kettős nyert

Korisánszky Dávid és Mike Róbert nyerte a kenupárosok 500 méteres versenyét a kajak-kenusok első Európa- és világbajnoki válogatóján, Szegeden, ezzel a délelőtti 1000 méteres döntő után második győzelmét aratta szombaton.

 

A fél kilométeres finálé után ugyanaz a három duó állhatott fel a dobogóra, mint délelőtt, és ugyanolyan sorrendben: a győztesek mögött Sarudi Pál és Fekete Ádám lett a második, Vasbányai Henrik és Kiss Tamás pedig a harmadik.

A férfi kajak kettesek 500 méteres döntőjét az újpesti Tótka Sándor és a szegedi Nádas Bence párosa nyerte rendkívül magabiztosan, míg a női kajakpárosoknál 200-on Hagymási Réka és Szabó Ágnes, 1000-en pedig Farkasdi Ramóna és Medveczky Erika ért elsőként a célba.

A vasárnapig tartó, Maty-éri verseny a július 14-16-án sorra kerülő plovdivi Eb-re és az augusztus 24. és 27. közötti racicei vb-re válogat.

A mostani verseny egyik érdekessége, hogy ezúttal a megszokott kilences helyett hetes döntőket rendeznek, hogy elkerüljék az időjárásból fakadó pályaelőnyöket, ez szombaton abszolút indokolt is volt, mivel nagyon erős szél fújt a pályán.

KAJAK-KENU, EB- ÉS VB-VÁLOGATÓ, SZEGED
FÉRFIAK
C–2 500 m:

1. Korisánszky Dávid, Mike Róbert (KSI SE) 1:42.725 p 
2. Sarudi Pál, Fekete Ádám (Közgép SE, UTE) 1:42.856
3. Vasbányai Henrik, Kiss Tamás (KSI SE, Csepeli KKE) 1:42.879

K–2 500 m:
1. Tótka Sándor, Nádas Bence (UTE, Démász Szeged) 1:28.923 p 
2. Bogár Gábor, Noé Zsombor (Közgép SE, Dunafüred) 1:30.254
3. Dombi Rudolf, Bán Kristóf (UTE, FTC Rekontir) 1:30.815 

Korábban:
K–2 1000 m:
1. Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert (BHSE) 3:14.029 p  
2. Kammerer Zoltán, Bárdfalvi Márk (Graboplast Győr, Vasas) 3:14.298 
3. Kugler Attila, Pauman Dániel (Közgép SE, UTE) 3:14.898 

C–2 1000 m:
1. Korisánszky, Mike 3:35.593  
2. Sarudi, Fekete 3:36.809  
3. Vasbányai, Kiss 3:38.147 

NŐK
K–2 200 m:
1. Hagymási Réka, Szabó Ágnes (BHSE, KSI SE) 37.852 mp 
2. Malcsiner Eszter, Racskó Fruzsina (UTE, KSI SE) 38.067
3. Lucz Noémi, Szénási Zsófia (UTE) 38.167

K–2 1000 m:
1. Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika (BHSE, Démász Szeged) 3:36.481 p 
2. Bodonyi Dóra, Mihalik Sára Anna (Közgép SE, MULTI) 3:44.950
3. Lucz N., Szénási 3:52.481 

Korábban:
K–2 500 m:
1. Takács Tamara, Vad Ninetta (Vasas) 1:41.080  
2. Farkasdi, Medveczky 1:41.349  
3. Hagymási, Bodonyi 1:43.841 

C–2 500 m:
1. Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győr) 1:57.791  
2. Lakatos Zsanett, Molnár Csenge (UTE, Démász Szeged) 2:02.891
3. Nagy Bianka, Bragato Giada (Démász Szeged, Tiszaújvárosi KKSE) 2:04.576

A további program:
Vasárnap:
8.30: elő- és középfutamok
13.40: döntők

 

 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.01.17 00:45:23

Kajak-kenu PIRCS ANIKÓ

A háromszoros olimpiai bajnok kajakos 20 kilóval nyom fekve – 120 helyett…

2016.10.20 09:39:17

Kajak-kenu P. A.

„Követem a divatot, én is csak egy versenyzővel dolgozom. Ha úgy jobban tetszik, levezetek.”

2015.09.13 17:41:55

Kajak-kenu MTI

A házigazda magyar válogatott 12 első, 10 második és 5 harmadik hellyel zárta a győri versenyt.

2015.08.23 14:17:34

Kajak-kenu nemzetisport.hu

A 18 olimpiai kvótából 15-öt gyűjtöttünk be • Olimpiai mércével két arany- és négy ezüstérem a mérlegben.

2015.08.23 09:09:54

Kajak-kenu Krasz Emil (Milánó)

A két kajak négyesünk és az 1000 m-es férfi kenu páros is második lett • Nyolc érem vasárnap délelőtt.