MTI 2018.06.30 21:41 Frissítve: 2018.06.30 22:39

Kajak-kenu: Bordács Blanka aranyérmes a korosztályos Eb-n

Bordács Blanka az U23-asok között aranyérmet nyert K–1 1000 méteren az olaszországi Auronzóban zajló korosztályos kajak-kenu Európa-bajnokságon, melynek szombati döntőiben két érmet szerzett a magyar küldöttség.

A magyar szövetség beszámolója szerint Bordács a lengyel Paulina Paszekkal vívott óriási küzdelmet, s végül mindössze 4 századmásodperccel előzte meg riválisát.

Az 1000 méteres finálék másik magyar érme Kocsis Ádám nevéhez fűződik, aki az ifjúsági kenu egyesek között a harmadik helyen ért célba.

A kontinensviadalon vasárnap délelőtt az 500 méteres, délután pedig a 200-as döntőket rendezik meg.

2018.08.29 11:34:12

Kajak-kenu ROSKA EMESE BOGLÁRKA

Néhány hónapja még nem gondolta volna, hogy két győzelmet arat a portugáliai vb-n.

2018.05.05 11:40:08

Kajak-kenu PIRCS ANIKÓ, TUMBÁSZ HÉDI (fotó)

Az eddig öt olimpián három aranyat szerző 35 éves klasszis 2020-ban Tokióban is érmet szeretne nyerni.