Osztrák hokiliga: továbbra is hibátlan és első a Fehérvár!

2021.09.26. 19:59
Továbbra is hibátlan a Fehérvár (Fejér Megyei Hírlap/Nagy Norbert)
A vasárnap este a Raktár utcába érkező Villach sem tudta megállítani a magyar ICEHL-csapatot, Kevin Constantine együttese Colin Jacobs duplájának és 3–2-es sikerének köszönhetően négy fordulót követően is százszázalékos mérleggel áll, ezzel vezeti az osztrák központú jégkorong-bajnokságot.

A Hydro Fehérvár AV19 szempontjából parádésan indult a mérkőzés a székesfehérvári csarnokban vasárnap kora este, szokás szerint szép számú közönség előtt: még három perc sem telt el, amikor előbb Timothy Campbell távoli lapos kapáslövése száguldott el minden láb között-alatt, és a bal kapuvasról a hálóba vágódott, majd mindössze 75 másodperccel később később Colin Jacobs pofozott be közelről egy kapu mögül betett centerezést.

A harmad felénél ugyan a villachiak svéd légióscsatára, Anton Karlsson ajtó-ablak helyzetben kilőtte a kulacsot, közelebb lopva ezzel csapatát a fehérváriakhoz, ám a középső játékrész megint a hazaiak szájíze szerint indult: Terbócs István és Jacobs játszott ki szépen egy kontrát, előbbi tökéletes keresztpassza után utóbbi másodszor is mattolta az olasz válogatott Andreas Bernard kapust, a Fehérvár pedig ezzel már 3–1-re vezetett.

A meccs felénél egy kakaskodás után Kevin Moderer kalapálta meg a neki odaütő Joshua Atkinsont, átrendezve némileg az arcberendezését, mindketten megkapták a maguk kisbüntetését, az osztrák pedig még mellé egy tíz percet is – a négy a négy elleni két perc során csak helyzetekig jutott a Volán, újabb gólig nem.

Ez igaz maradt az utolsó harmadra is, ami kis híján megbosszulta magát. Az 52. percben hiába voltunk emberelőnyben, a védők nem tudtak kitakarítani egy korongot a védekező harmadból, helyette a megszerzett pakkal Rick Schofield egy gólra hozta fel az osztrákokat, joggal dühöngött a Volán finn kapusa, Rasmus Tirronen. Szerencsére a végére nem maradt ok a bosszankodásra: a maradék nyolc percet már kihúzta a Fehérvár, amely így négyből négy rendes játékidős sikerrel vett álomrajtot az új ICEHL-idényben, s egyedüli hibátlan együttesként vezeti a 14 csapatosra bővült mezőnyt!

OSZTRÁK HOKILIGA (ICEHL)
4. FORDULÓ
Hydro Fehérvár AV19–Villach (osztrák) 3–2
(2–1, 1–0, 0–1)
Székesfehérvár, 1585 néző. V: Rezek, Zrnic (szlovénok), Jedlicka (szlovák), Váczi.
FEHÉRVÁR: Tirronen – Atkinson, H. Nilsson / Horváth M., T. CAMPBELL 1 / Fournier, Szabó D. / Szabó B. – Magosi B., Hári J. (1), Kuralt / Erdély Cs., Bartalis I., Petan / Shaw, JACOBS 2, TERBÓCS (2) / Rétfalvi, Sarauer, Mihály Ákos. Edző: Kevin Constantine
VILLACH: Bernard – FRASER (1), Brunner / Lindner, Flemming / Joslin, Zauner / Bacher, Moderer – A. KARLSSON 1, Schofield 1, Hughes / Richter, COLLINS (1), Kosmachuk / Krastenbergs, Broda, Lanzinger / Rebernig, F. Maxa, Pilloni. Edző: Rob Daum
Kapura lövések: 32–27.
Gól – emberelőnyből:
3/0, ill. 2/0.
Fegyelmi büntetések
: –, ill. 10 perc fegyelmi (Moderer)

Kevin Constantine:
– Nagyszerűen kezdtünk, elmentünk kettő nullra, az első harmadunk kulcsfontosságú volt. Miként az is, hogy a hátrányos védekezésünk ezúttal kiválóan működött, a záró harmadban kivédekeztünk egy kettő plusz két percet is. Nagyszerű munkát végeztek a srácok!
Rob Daum:
– Jobban játszottunk, mint az eddigi meccseinken, de túl könnyű gólokat adtunk az ellenfélnek. A végén megvolt a lehetőségünk az egyenlítésre, de nem sikerült, dolgozunk tovább, hogy meccsről meccsre javuljunk.

További eredmények: Vienna Capitals–Innsbruck 3–0, Graz–Pustertal Wölfe 5–2, Salzburg–Bratislava 5–2, Fehérvár AV19–Villach 3–2, Dornbirn–Klagenfurt 2–1, Bozen Südtirol–Znojmo 3–1, Olimpija Ljubljana–Linz 6–3

1. Fehérvár AV19 4 4 17–8 +9 12
2. Olimpija Ljubljana 4 3 1 20–11 +9 9
3. Bozen Südtirol 4 3 1 13–11 +2 9
4. Bratislava 5 2 1 2 20–16 +4 8
5. Klagenfurt 4 2 1 1 12–10 +2 7
6. Dornbirn 4 1 2 1 13–13 0 7
7. Znojmo 4 2 2 16–12 +4 6
8. Salzburg 4 2 2 14–11 +3 6