Osztrák hokiliga: simán kikapott a Viennától a Fehérvár

2021.12.07. 21:23
A Fehérvár simán kikapott (Fotó: Fehérvár AV19, Facebook)
Egymást követő negyedik meccsét is sikerrel vette, 5–2-re legyőzte a Vienna a Fehérvárt az osztrák jégkorongbajnokság keddi játéknapján.

Az eseménytelen első harmad után – a Fehérvár szempontjából kedvezőtlenül – alaposan felpörögtek a történések.

A Vienna megszerezte a vezetést, majd a második etap végén még kétszer bevették a fehérváriak kapuját, nem sok esély mutatkozott tehát a vendég pontszerzésre.

Az utolsó harmadban csak rosszabbodott a helyzetük, hiszen a hazaiak az első percben újfent gólt szereztek. Ugyan két gól összejött a Fehérvárnak, így is 5–2-es vereséget szenvedtek.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA (ICEHL)
Vienna Capitals (osztrák)–Hydro Fehérvár AV19 5–2
(0–0, 3–0, 2–2)
Bécs, zárt kapuk mögött. V: Fichtner, Smetana, Gatol, Weiss (mind osztrák).
VIENNA: STARKBAUM – Wall (1), Lakos (1) / A. Karlsson, Prapavessis / Piff, M. Fischer (1) – N. MEYER 2, SHEPPARD 1 (1), Preiser (1) / Lowry (1), NEAL 2, HARTL (2) / Antal, Kromp, S. Bauer (1) / Maxa, Moncada, Artner. Edző: Dave Barr
FEHÉRVÁR: Kornakker – Fournier, T. Campbell / Horváth M. (1), Szabó Dániel (1) / Atkinson, Dobmayer – Erdély Cs. 1, Sarauer, Jacobs / Rétfalvi, Hári J., Kuralt / Shaw, Bartalis 1, Terbócs / Magosi B., Németh K., Mihály Ákos. Edző: Kevin Constantine
Kapura lövések: 22–37. Gól – emberelőnyből: 2/1, ill. 2/0
Dave Barr: Lassan kezdtünk, az első harmad egyértelműen a Fehérváré volt. A másodikban sem igazán nőttünk fölé, de szerencsénk volt, és hat lövésünkből három is a kapuban landolt. Jól használtuk ki a helyzeteinket, ezután a vendégeinknek nyitottabban kellett játszaniuk, és élni tudtunk az ezzel járó lehetőségekkel.
Kevin Constantine: A meccs korai szakaszában több előnyös helyzetet is kialakítottunk, de sajnos nem tudtuk belőni őket. A Vienna kapusa remekül védett, ő tartotta meccsben a csapatát az első harmadban, és ezzel a saját oldalukra is állította a lendületet. Sajnos a kiváló idénykezdést követően sok sérülés sújtott minket, és nem tudtuk úgy gyűjtögetni a győzelmeket, mint az első öt meccsen, de hiszek benne, hogy ha mindenki felépül és formába lendül, ismét domináns együttessé válunk.

További eredmények: Dornbirn (osztrák)–Bolzano (olasz) 3–5, Graz (osztrák)–Villach (osztrák) 4–3, Innsbruck (osztrák)–Znojmo (cseh) 6–3, Klagenfurt (osztrák)–HK Olimpija Ljubljana (szlovén) 2–3, Val Pusteria (olasz)–Black Wings Linz (osztrák) 7–3

1. Olimpija Ljubljana 23 14 1 3 5 84–62 +22 47
2. Salzburg 25 9 7 4 5 77–57 +20 45
3. Fehérvár AV19 24 12 2 3 7 82–62 +20 43
4. Vienna Capitals 24 12 3 1 8 64–55 +9 43
5. Innsbruck 21 9 4 8 65–67 –2 35
6. Bozen Südtirol 23 11 2 1 9 64–76 –12 38
7. Villach 22 9 3 3 7 85–66 +19 36
8. Klagenfurt 24 8 5 5 6 67–59 +8 39