Összeomlás! A hajrában kapott négy gólt a Volán

2011.10.30. 20:12
Munrónak egy ideig nem lehetett gólt lőni, aztán... (Fotó: Mirkó István – archív)
Fájdalmas vereséget szenvedett a Sapa Fehérvár AV 19 a Medvescak Zagreb otthonában az osztrák jégkorongbajnokság 17. fordulójában. A fehérvári csapat a lefújás előtt hét perccel még 2–0-ra vezetett, végül azonban 4–2-re kikapott.

Az előző fordulóban a Medvescak Zagreb 7–2-re legyőzte a Vienna Capitalst. A zágrábiak így önbizalomtól duzzadva várták az Alba Volán elleni hazai mérkőzésüket. A fehérváriaknak azonban nem volt okuk a félelemre, a horvátok ugyanis mindössze öt pontot gyűjtöttek saját otthonukban, és a tabellán is három hellyel a magyar csapat alatt tanyáztak a mérkőzés előtt.

A meccs eleje ennek megfelelően kiegyenlített küzdelmet hozott, különösebb keménység vagy durváskodás nélkül. Az első negyedórában mindössze egy kiállítás tarkította a párharcot: a Volán azonban nem tudta kihasználni az első emberelőnyét. Nem úgy a másodikat...

Alan Letangot a 16. percben kiküldte a játékvezető, egy perccel később pedig ezt Vas Márton használta ki, miután gólra váltotta Ladányi Balázs passzát. 0–1

A második harmadban aztán a Zagreb mindent elkövetett az egyenlítés érdekében, a horvátok gyakorlatilag egykapuztak ebben az időszakban. Adam Munro azonban lehúzta a rolót, a fehérvári kapus 18 lövést hatástalanított a középső játékrészben – összességében ekkor már 28 védésnél tartott, kapott gól nélkül.

A harmadik harmadban aztán ismét emberelőnybe került a magyar csapat, s a 47. percben ki is használta ezt. Ezúttal Christian Borgatello volt a gólszerző – bő 13 perccel a vége előtt tehát kettővel vezetett a Volán. 0–2

Az előny tudatában sem számíthatott könnyű végjátékra a magyar csapat, a hokiban ugyanis ennyi idő alatt szinte bármi megtörténhet. Sajnos meg is történt – a hazai egyenlítéshez mindössze 18 másodpercre volt szükség. 53:39-nél Frank Banham, 53:57-nél pedig Adam Naglich vette be Munro kapuját, s máris azért szoríthattunk, hogy legalább a hosszabbítás és a vele járó biztos egy pont meglegyen a Fehérvárnak. 2–2

De nem lett meg. A Volán ugyanis nem mindennapi összeomlást produkált a hajrában, és az 59. percben már 4–2-es hátrányban volt. Ráadásul mind a négy gólt egyenlő létszámnál kapta a Fehérvár...

Az utolsó egy percben már az sem segített, hogy a magyar csapat lehozta a kapust. A Fehérvár egy megnyert meccset bukott el.

JÉGKORONG, EBEL
17. FORDULÓ
MEDVESCAK ZAGREB–SAPA FEHÉRVÁR AV19 4–2 (0–1, 0–0, 4–1)
Zágráb, 7000 néző. Vezette: Fajdiga, Schimm, Hribar (mindhárom szlovén), Wallner (osztrák)
ZAGREB: Kristan – Waugh, Letang, Truhno, Day, Morency – Martinovic, Sertich, Kinasewich, Prpic, Naglich – Macaulay, Pokulok, Zanoski, Brine, Banham – Sijan, Rajsar, Kanaet, Blagus, Koren
FEHÉRVÁR: Munro – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Pratt, Borgatello, Palkovics, Johansson, Mihály Á. – Durco, Sille, Ryan, Sikorcin, Kovács Cs. – Láda B., Benk, Nagy G., Magosi
Gólok: 16:22: Vas M. (Ladányi, Tokaji, 0–1 – emberelőny). 46:48: Borgatello (Pratt, Palkovics 0–2 – ee.). 53:39: Banham (Prpic, Martinovic, 1–2). 53:57: Naglich (Waugh, 2–2). 55:22: Banham (Kinasewich, Prpic, 3–2). 58:24: Truhno (Naglich, Brine, 4–2)
Kiállítások: 8, ill. 4 perc

KEVIN PRIMEAU, a Fehérvár edzője: – Egy darabig minden rendben volt, bár mezőnyben már a második harmadban sem játszottunk olyan jól, kapusunk, Adam Munro versenyben tartott minket. A mezőnyjátékosok azonban nem éltek ezzel a lehetőséggel, nem használták ki a helyzeteket, az ellenfél pedig egy szerencsés góllal szépített, aztán pedig pillanatok alatt kicsúszott a meccs a kezünkből. Az ilyen vereség sohasem jó, de remélhetőleg mindenki hamar túlteszi magát rajta, mert kedden már otthon játszunk.
További eredmények: Salzburg–Linz 3–5, Jesenice–Graz 3–4 – hosszabbítás után, Znojmo–Klagenfurt 2–2-nél a használhatatlan jég miatt félbeszakadt, Vienna–Ljubljana 4–1. Szabadnapos: Villach

1. Linz 16 11 3 1 1 66–44 29
2. Klagenfurt 14 11 1 2 55–31 23
3. Ljubljana 16 8 2 2 4 46–35 22
4. Salzburg 15 7 2 1 5 53–51 19
5. FEHÉRVÁR 16 6 2 2 6 51–51 18
6. Vienna 16 3 3 3 7 58–63 15
7. Zagreb 15 4 2 2 7 44–47 14
8. Graz 16 5 2 9 48–58 14