Női jégkorong: a KMH kilenc gólig jutott a Gepárd ellen

2017.03.01. 08:47
A KMH Budapest női jégkorongcsapata kedd este 9–1-re legyőzte a vendég Gepárd együttesét női ob I-es mérkőzésen.

A találkozó negyedik percében a hazaiak szerezték meg a vezetést Grkovic Jelena góljával, amelyre a válasz egy perccel később érkezett a vendégektől: Gottlibet Zóra Vivien révén a Gepárd kiegyenlített. A harmad vége előtt Somogyi Vivien és Averi Nooren átadásaiból a KMH csapatkapitánya, Dabasi Réka lőtte az újbudaiak második gólját, ismét megszerezve ezzel a vezetést (2–1). válasz egy perccel később érkezett a vendégektől: Gottlibet Zóra Vivien révén a Gepárd kiegyenlített. A harmad vége előtt Somogyi Vivien és Averi Nooren átadásaiból a KMH csapatkapitánya, Dabasi Réka lőtte az újbudaiak második gólját, ismét megszerezve ezzel a vezetést (2–1).

A középső játékrész Averi Nooren duplázásával indult, a KMH kanadai származású csatára két góljával már 4–1-re vezettek a hazaiak. A két csapat közti különbséget tovább növelte Somogyi Vivien találata, így a záró etap 5–1-es KMH Budapest vezetéssel kezdődhetett.

A harmadik harmadban Nooren és Somogyi ismét betalált, majd Nooren újabb két góljával alakult ki a 9–1-es végeredmény.