NHL: megállíthatatlan a Golden Knights; szenved a Rangers

2017.10.18. 08:13
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) keddi játéknapján folytatta remek szereplését a Columbus Blue Jackets és Vegas Golden Knights is, a Pittsburgh Penguins hosszabbításban győzte le New York Rangerst, míg a New Jersey Devils szétlövésben múlta fölül a Tampa Bay Lightningot.

A New York Rangers már zsebben érezhette a Pittsburgh elleni összecsapást ám 4–3-as állásnál, kevesebb mint egy perccel a rendes játékidő vége előtt Sidney Crosby kiharcolta a hosszabbítást, a ráadás 58. másodpercében pedig Jevgenyij Malkin is betalált, ezzel győzött a Penguins, a Rangers pedig kelet utolsó helyén szerénykedik. Érdekesség, hogy az orosznak ez volt a 11. gólja a ligában, amelyet hosszabbításban szerzett. Pittsburgh elleni összecsapást ám 4–3-as állásnál, kevesebb mint egy perccel a rendes játékidő vége előtt Sidney Crosby kiharcolta a hosszabbítást, a ráadás 58. másodpercében pedig Jevgenyij Malkin is betalált, ezzel győzött a Penguins, a Rangers pedig kelet utolsó helyén szerénykedik. Érdekesség, hogy az orosznak ez volt a 11. gólja a ligában, amelyet hosszabbításban szerzett.

A Philadelphia Flyers négy gólt lőve a második harmadban simán megverte a Floridát. Claude Giroux a 400. gólpasszát érte el az NHL-ben. A Columbusnak sem okozott gondot a Winnipeg legyőzése.

A Toronto visszavágott Washingtonnak az előző szezonbeli playoffpárharcért.

Nyikita Kucserov
sorozatban hetedik meccsén is betalált, ám csapata, a Tampa Bay 5–4-re kikapott a Devilstől.

Az Arizonának továbbra sincs győzelme, sorozatban hatodszor szenvedett vereséget. A Vegas Golden Knights viszont megállíthatatlan: David Perron alig több, mint egy perccel a hosszabbítás vége előtt szerzett találatával a Buffalót is legyőzte, így vezeti a Nyugati konferenciát.

NHL, ALAPSZAKASZ
New York Rangers–Pittsburgh Penguins 4–5 (0–2, 3–1, 1–1, 0–1) – hosszabbítás után
Philadelphia Flyers–Florida Panthers 5–1 (0–0, 4–0, 1–1)
Washington Capitals–Toronto Maple Leafs 0–2 (0–0, 0–0, 0–2)
New Jersey Devils–Tampa Bay Lightning 5–4 (3–2, 0–2, 1–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Ottawa Senators–Vancouver Canucks 0–3 (0–1, 0–1, 0–1)
Nashville Prdeators–Colorado Avalache 4–1 (0–0, 3–1, 1–0)
Winnipeg Jets–Columbus Blue Jackets 2–5 (0–0, 1–4, 1–1)
Dallas Stars–Arizona Coyotes 3–1 (1–0, 1–1, 1–0)
Edmonton Oilers–Carolina Hurricanes 3–5 (0–3, 1–0, 2–2)
Vegas Golden Knights–Buffalo Sabres 5–4 (1–1, 2–0, 1–3, 1–0) – hosszabbítás után
San Jose Sharks–Montreal Canadiens 5–2(1–1, 3–1, 1–0)