Mol Liga: a Fradi legyűrte az Újpestet a derbin

2016.09.30. 20:28
Vérbeli rangadót vívott egymással a Fradi és az Újpest (Fotó: MTI-archív/Kovács Tamás)
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a játéknap rangadóján a Ferencváros pályaválasztóként minimális különbséggel nyert az Újpest ellen.

Ferencváros–Újpest

A 12. percben félpályás korongszerzést követően Rafaj Attila vitt kettő az egyes akciót, amit éles szögből maga fejezett be góllal. Az Újpest még az első haramdszünet előtt egyenlített, majd a 26. percben átvette a vezetést: előbb Sikorcin Ladislav, majd Benk András volt eredményes. Nem sokáig játszott gólhátrányban a házigazda: Thomas Sumi éles szögből a rövid felsőbe lőtt pakkal lepte meg Ales Silát. A fordulatos játékot és a derbinek megfelelően az átlagosnál több kiállítást hozó, élvezetes találkozót Dubek Vladimir 53. percben szerzett gólja döntötte el.Zsinórban hatodszor nyert a Fradi, ebből negyedszer 3–2-re.

A Dunaújváros szétlövéssel nyert a Beograd ellen, az újonc szerbek első pontjukat szerezték meg. A Fehérvári Titánok előbb egy, majd debreceni egyenlítést követően kettővel vezetett, a vendégek az utolsó percben zárkóztak fel közte egyre, de többet már nem tudtak kihozni maguknak a meccsből. Gólgazdag meccset vívott egymással a Corona Brasov és a Dunarea Galati, amelyben a vendégek végig kapartak a házigazdák után.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ

FERENCVÁROS–UTE 3–2 (1–1, 1–1, 1–0)
Pesterzsébet, 520
néző. V: Babic, Kincses, Váczi, Bedő
FTC: Sevela; Hietamaki, Schwindt – Erdélyi, Jabornik (1) – Lengyel, Gerencsér – Egyed, Üveges; RAFAJ 1 (1), Tendler (1), SUMI 1 (1) – Gágyor, Kiss Á., DUBEK 1 – Németh, Fliszár, Hardi R. – Papp, Farkas, Inglis. Edző: Greg Lindqvist
UTE: Sila; N. Nagy (1), Gröschl (1) – Huba, Dósa – Hegyi, Kiss D. – Garbacz, Szalma; Dömötör, Pichler, Turbucz – BENK 1, Frolík, Hebar (1) – Csányi, Sikorcin 1, Tóth G. – Nemes, Virág, Pápa. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 6, ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (Kiss D.)
Greg Lindqvist:
– Végig szoros meccs volt, de úgy érzem, több nagyobb helyzetünk volt, mint az ellenfélnek. Igazi derbi volt, az a csapat tudott nyerni, amelyik kevesebb hibát követett el, az pedig szerencsére a miénk volt.
Szilassy Zoltán: – A sok felesleg kiállítás bosszulta meg magát. Felőröljük magunkat azzal, hogy nem az egyszerű megoldásokat választjuk, s ezekből következnek a büntetések. Legközelebb sokkal keményebben kell lábbal dolgoznunk, ha jobb eredményt akarunk elérni.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–HK BEOGRAD (szerb) 4–3 – büntetőkkel (2–2, 0–1, 1–0, 0–0, 1–0)
Dunaújváros, 500
néző. V: Varjú, Wolf, Kiss-Király, Juhász
DUNAÚJVÁROS: Duschek; Hruby, Pfeil – Lévai, Ladigin – Lencsés, Horváth D. – Pál Z., Mátyásy; DANSEREAU 2 (1), CSETER (2), Azari 1 (1) – Becze, NAGY M., Rubin – Odnoga, Tanka, Szepesi B. – NÉMETH P. 1, Borbás (1), Léránt (1). Edző: Gilbert Lee
BEOGRAD: RANKOVICS; Brkusanin (1), ÁRVAY 1 (1) – Crnogorac, Wills – Anics, Novakovics – Podunavacs; TURCOTTE 2, Filipovics (2), SALIJI (1) – Vucsurevics, P. Novakovics, KREZOVICS – Zwick, Vukicsevics, Szabados – Terzics, Bjelogrlics, Gravonics. Edző: Christer Dreberg
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Gilbert Lee:
– Az első harmad után elhittük, hogy már megnyertük a meccset, és mentálisan leálltunk. Ez csaknem megbosszulta magát. Nagy erény viszont, hogy sikerült újra felpörögni és fordítani. A tanulság: minden meccs az utolsó dudaszóig tart.
Christer Dreberg: – Az első harmadban elaludtunk, de a második húsz percben mindent beleadva sikerült fordítanunk. Kis szerencsével akár a győzelmet is megszerezhettük volna, de a két pontra is mindvégig esélyünk volt. Elégedetlen így sem lehetek, mert megszereztük a MOL Ligában az első pontunkat.

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–DEBRECENI HK 3–2 (1–1, 0–0, 2–1)
Székesfehérvár, 300
néző. V: Németh M., Mayer, Árkovics G., Solté
FEHÉRVÁR: LEMAY; KROGH (2), Reiter A. – Korbuly, Szaller 1 – Szabó B., LÁDAY (1) – Arany M., Hamvai; Just, Erdei Z., Vízi – Shupe (1), REISZ 1, Kiss P. 1 – Mazzag (1), Szász, Balogh B. – Varga B., Sofron Á., Reiter R. Edző: Kóger István
DEBRECEN: Gyenes; Varga A., Vorosnyin – Hetényi P., Wéber – Győrfy, Selujanov – Pados; KOCSETKOV 1, Piszkunov, Hári N. (1) – Dancsfalvi 1, Berta (1), VASZJUNYIN (1) – Kulesov, Kovács V.L., Saluga – Godó, Vincze P. T. Edző: Jevgenyij Muhin
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Kóger István:
– Szép győzelem volt, a játékkal nem, de az eredménnyel tökéletesen elégedettek lehetünk. Két harmadon keresztül a kapusunk tartotta bennünk a lelket, nem voltunk elég szervezettek és fegyelmezettek. A záró játékrészre a csapat átérezte, hogy többet kell hozzátenni, hogy győzni tudjunk.
Jevgenyij Muhin: – Rengeteg, helyzetet dolgoztunk ki, de ezekből csak kettőt tudtunk értékesíteni, míg az ellenfelünk kevés lehetőségével jól sáfárkodott.

CORONA BRASOV (romániai)–DUNAREA GALATI (román) 6–4 (3–1, 2–1, 1–2)
Brassó, 600
néző. V: Máthé, Péter V., Bandi (romániaiak)
BRASSÓ: Tőke; RAWLYK (3), FILÍP – Bíró O., Nagy I. – Csíki, Nagy Cs. – Mátyás, Imecs; KLEMPA 1 (4), MCDONALD 3 (1), GLIGA 1 – Mihály Á., Tranca, Molnár Zsolt – Fodor Cs., Petres, Zsók 1. Edző: Martin Lacroix
GALATI: A-B. Popa; Tamás, Durkech – Góga, Flinta – Hildebrand, Devecka 1 – A-C. Popa; KRAJCI 1 (2), SZŐCS (2), LŐRINCZ 2 – Rusnák, Bushbacher, Mihály E. – Lantos, A-C., Munteanu (1), Pál Zoltán – Pál Zsombor. Edző: Julius Penzes
Kiállítások: 6 perc + 10 perc fegyelmi (Rawlyk) + végleges fegyelmi (Zsók), ill. 22 perc

1. Ferencváros 8 6 1 1 31–19 +12 19
2. MAC Budapest 6 5 1 29–7 +22 17
3. DVTK Jegesmedvék 7 5 2 28–13 +15 15
4. Dunaújvárosi Acélbikák 7 4 1 2 25–16 +9 14
5. Corona Brasov 8 3 2 3 26–22 +4 13
6. Újpest 8 4 4 27–23 +4 12
7. Fehérvári Titánok 8 2 1 3 2 18–27 –9 11
8. Debrecen 7 2 1 4 24–23 +1 8