Megint Ryan volt a Volán nyerő embere

2011.10.14. 22:09
Derek Ryan (jobbról a második) két góllal járult hozzá a Volán győzelméhez (Fotó: Korponai tamás, archív)
A vendég Sapa Fehérvár AV19 nagy csatában győzte le péntek este a Villachot az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) alapszakaszának 11. fordulójában. A magyar csapat nyerő embere megint Derek Ryan volt, aki 2–2 után kétszer is betalált.

SZAVAZÁS

Ön szerint a most zajló szezonban bejut a felsőházi rájátszásba a Fehérvár?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az előző körben szétlövés után kapott ki Bécsben a Volán a Capitalstől, ezúttal az utolsó helyen álló Villach otthonában nyílt lehetőség a „javításra". Jó hír volt a fehérváriaknak, hogy a múlt vasárnap remek teljesítménnyel visszatérő Ladányi Balázs után a vállsérülése miatt egy hónapot kihagyó Mihály Árpád is csatlakozhatott a kerethez (a harmadik sorban kapott szerepet), így a betegeskedő Benk András nélkül is erős összeállításban lépett jégre az együttes.

Az osztrákok a magyar csapattal ellentétben szenvednek eddig a bajnokságban, mégis ők szereztek vezetést a 18. percben. Úgy tűnt, hogy hátrányban mehet pihenőre a Volán, Palkovics Krisztián azonban máshogy gondolta, és 18 másodperccel az első harmad vége előtt egyenlített.

A folytatásban előbb Eric Johansson szerezte meg a vezetést Palkovics passzából, de nem sokáig örülhetett a Volán, ugyanis egy perc sem telt el, és már 2–2-t mutatott az eredményjelző. Ekkor azonban ismét beindult Derek Ryan, aki előbb a 40. percben, majd a záró harmad elején – nem sokkal azután, hogy visszajött a kiállításából – is betalált, kétgólos előnyhöz juttatva csapatát.

Az amerikai légiós ezzel a legutóbbi öt meccsén már a kilencedik gólját szerezte. Az utolsó negyed órában már nem esett több gól, a Fehérvár ezzel a győzelemmel megszilárdította negyedik helyét a tabellán.

EBEL, ALAPSZAKASZ, 11. FORDULÓ
REKORD-FENSTER VILLACH SV (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 2–4 (1–1, 1–2, 0–1)
Villach, 3209 néző. Vezette: Kamsek, Trilar, Hribar (mindhárom szlovén), Widmann (osztrák)
Villach: Starkbaum – Mitchell, Kuznik, Sleigher, Damon, Razingar – Unterluggauer, Wiedergut, PEINTNER, Kaspitz, B. Petrik – Bacher, Weller, Hartl, Martinz, N. Petrik – Ofner, Köfeler, Toff, Platzer.
Fehérvár: MUNRO – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Pratt, Borgatello, PALKOVICS, JOHANSSON, RYAN – Durco, Sille, KOVÁCS CS., Sikorcin, Mihály Á. – Láda B., Magosi, Nagy G., Tóth A.
Gólok: 17:18: Hartl (Martinz, Peintner, 1–0). 19:52: Palkovics (Kovács Cs., Horváth A., 1–1). 31:58: Johansson (Palkovics, Munro, 1–2). 32:14: Peintner (Wiedergut, Mitchell, 2–2). 39:59: Ryan (Johansson, Palkovics, 2–3). 44:10: Ryan (Pratt, 2–4)
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
További eredmények: Graz–Ljubljana 0–4, Klagenfurt–Jesenice 8–5, Linz–Vienna 5–3, Znojmo–Zagreb 8–2. Szabadnapos: Salzburg

1. Klagenfurt 10 9 1 46–16 19
2. Linz 10 6 3 1 47–34 18
3. Ljubljana 10 5 2 1 2 27–21 15
4. FEHÉRVÁR 11 5 1 2 3 37–34 14
5. Graz 10 5 5 31–31 10
6. Salzburg 9 4 1 4 33–34 10
7. Vienna 10 1 3 2 4 36–41 10
8. Znojmo 10 4 2 4 33–38 10