Jégkorong-vb: elmaradt a nagy NHL-csata, a kanadai siker nem

2016.05.06. 17:35
Az Oroszországban zajló jégkorong-világbajnokság nyitó mérkőzésein Kanada az Egyesült Államokat győzte le a szentpétervári csoportban – itt mutatkoznak majd be a magyarok holnap 11.15 órától Szlovákia ellen –, Moszkvában a svédek a letteknél bizonyultak jobbnak, de csak a túlórában.

Matt Duchene gólt és gólpasszt jegyzett, s mezőnymunkája is erős volt (Fotó: AFP)

NÉMETORSZÁG – május 16. (hétfő), 19.15
A magyar válogatott mérkőzéseit a (Tv: Sport1) a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!
Töltse le a vb szurkolói szoftverét!
A VB-KERET TAGJAINAK RÉSZLETES ADATLAPJA!

Az emberhátrányt kivédekező amerikaiak pont a kiállításból visszatérő Patrick Maroon emberelőnyös találatával szereztek vezetést az 5. perc végén, aminek viszont nem sokáig örülhettek. Fél perccel később egyenlítettek a kanadaiak, akik a 9. percben a vezetést is átvették.

Megvolt a tempó, azonban kevés a tűz, így hiába voltak helyzetek, újabb gól sokáig nem született. Az amerikaiak különösen sokat koriztak, hogy távol tartsák az ellent a kapujuktól. Ez jórészt sikerült is, a 32. percben azonban rosszul osztották le a kapu előtt zavaró támadókat, Matt Duchene pedig olyan helyig siklott őrizetlenül, ami ezen a szinten ziccer.

A folytatásban inkább Kanada veszélyeztetett, az amerikaiak ritkán vezettek akciót, veszélyes lövésük pedig alig akadt. Az amerikaiaké volt a harmadik felvonás eleje, de gyorsan megkapták rá a választ, majd emberhátrányos kanadai ziccerből négyre nőtt a különbség. A hajrára így némi korizás maradt, feszültség, izgalom semmi, helyzet is alig. Az amerikaiak azzal vigasztalták magukat, hogy ütközésekkel próbálták lebontani a kanadaiakat.

Svédország–Lettország

A svédek korai góllal szereztek vezetést, majd két, kivédekezett emberhátránnyal tovább keserítették a lettek életét. A második harmadban összejött a fórjáték a skandinávoknak is, de a mezőnyfölény ellenére sem tudták növeli az előnyüket. Ki is húzták a lettek a második felvonást gól nélkül. Sőt, az 53. percben emberelőnyből egyenlítettek. A svédek akkor dupla annyi kapura lövéssel álltak, de hiába. A 65. percben azonban svéd gól esett, így elmaradt a még nagyobb meglepetés. A lettek azonban ponthoz jutottak a svédek ellen.

JÉGKORONG-VB
A-CSOPORT (Moszkva)
Svédország–Lettország 2–1 – h.u.
(1–0, 0–0, 0–1, 1–0)
G: 2:52 J. Ericsson (Backlund, Fransson – 1–0), 52:29 Sotnieks (Redlihs, Dzerins – emberelőny, 1–1), 64:06 Nyquist (Wennberg – 2–1)
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
A csoport másik meccsén
Csehország–Oroszország 3–0 (1–0, 1–0, 1–0)

B-CSOPORT (Szentpétervár)
Egyesült Államok–Kanada 1–5 (1–2, 0–1, 0–2)
G: 4:54 Maroon (Connor, Warsofsky – emberelőny, 1–0), 5:25 Hall (Brassard, Perry – 1–1), 8:48 Gallagher (O'Reilly – 1–2), 31:37 Duchene (Ceci, Murray – 1–3), 45:54 Jenner (O'Reilly – 1–4), 51:16 Marchand (Duchene – emberhátrány, 1–5)
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Finnország–Fehéroroszország 6–2 (0–0, 4–1, 2–1)