Jégkorong-vb: cseh fricska az oroszok nyitányán

2016.05.06. 21:34
A csehek kapusa, Dominik Furch az összes orosz próbálkozást hárította (Fotó: Reuters)
Az Oroszországban zajló jégkorong-világbajnokság nyitó napján a házigazda három góllal bukta el a csehek elleni – egyik – csoportrangadót. A klasszisokkal felálló vb-favorit még gólt sem szerzett. A szentpétervári csoportban – itt mutatkoznak majd be a magyarok holnap 11.15 órától Szlovákia ellen – a finnek érvényesítették a papírformát a fehéroroszok ellen. Amint arról délután már beszámoltunk: Kanada az Egyesült Államokat győzte le négy góllal, a svédek a letteknél bizonyultak jobbnak, de csak a túlórában.

NÉMETORSZÁG – május 16. (hétfő), 19.15
A magyar válogatott mérkőzéseit a (Tv: Sport1) a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!
További menetrend!
Töltse le a vb szurkolói szoftverét!
A VB-KERET TAGJAINAK RÉSZLETES ADATLAPJA!

Csehország–Oroszország

Három kiállítással kedveskedett az orosz házigazda a cseheknek az első harmadban. Így öt az öt ellen hiába voltak kapura jóval veszélyesebbek, a 13. percben a csehek szereztek vezetést. Az oroszokon viszont az emberfór sem segített. A második harmad elejére áthúzódó orosz kiállítás végén megduplázta előnyét a cseh együttes, amely óriási erőre kapott.

Az erővel az oroszoknál sem volt baj, nem úgy a befejezésekkel. Hiába volt benne a játékukban a gól és a veszély is, nem tudtak felzárkózni a második harmad végére. Ez a harmadik felvonás elején sem sikerült, pedig akkor két cseh is kiült a büntetőpadra, de hiába orosz részről a létszámfölényes percek, az eredmény nem változott. A hajrában levitték a kapusukat is, ezt a csehek üres kapus góllal használták ki, és állították be a végeredményt.

Finnország–Fehéroroszország

A fehéroroszok jól meglepték a „korán lefekvő” finneket. Előbbiek sokat és gyorsan koriztak, agresszívan letámadtak. Nem engedték kibontakozni az ellenfelet, és még kapura is veszélyt jelentettek. A finnek első lövése előtt ők már négyszer tüzeltek. A finneket két emberhátrány ébresztette fel a harmad középső részében, amit simán kivédekeztek, majd öt az öt ellen igazán veszélyes akciókat is vezettek. A fehéroroszok bírták a tempót, de a gólveszélyes területről egyre távolabb szorultak.

A második harmadra egészen más felfogású és tempójú finn csapat jött ki, amely gyorsan megszerezte a vezetést. Sőt, utána is támadásban maradt a fonalat elveszítő fehéroroszok ellen. Utóbbiak sorra kapták a kiállításokat, bár az egyikben ziccerhez jutva szépítettek. A végjátékban azonban jött két finn fórgól – előbbi kettős emberelőnyben –, így a záró harmad kötelező pluszt ígért. A finnek is visszavettek a tempóból, a fehéroroszokban talán nem is volt több. A favorit ziccerből és lecsorgóból növelte az előnyét. Az utolsó tíz percnek nem volt már éle.

JÉGKORONG-VB
A-CSOPORT (Moszkva)
Csehország–Oroszország 3–0 (1–0, 1–0, 1–0)
G:
14:48 Kundrátek (Kovar, Kempny – 1–0), 20:48 Cervenka (Jerabek, Pastrnak – emberelőny, 2–0), 59:04 Birner (üres kapus, 3–0)
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
KORÁBBAN
Svédország–Lettország 2–1 – h.u.

B-CSOPORT (Szentpétervár)
Finnország–Fehéroroszország 6–2 (0–0, 4–1, 2–1)
G: 21:45 Laine
(Barkov – 1–0), 32:28 Koivu (Granlund, Lindell – 2–0), 37:55 Stas (Pavlovich – emberhátárny, 2–1), 38:36 Laine (Koivu, Jokinen – kettős emberelőny, 3–1), 39:56 Granlund (Laine, Barkov – ee., 1–0), 42:59 Pihlström (5–1), 47:51 Granlund (Salmela, Aho – 6–1), 51:01 Kaljuzsnyij (A. Kaszcicin, Sz. Kaszcicin – 6–2),
Kiállítások: 8, ill. 8 perc