Jégkorong-vb: szoros meccsek, fehérorosz és német siker

2015.05.02. 19:23
Németország és Fehéroroszország győzelemmel mutatkozott be a csehországi A-csoportos jégkorong-világbajnokság második játéknapján. A németek a franciákat, a fehéroroszok a szlovénokat győzték le.

FRANCIAORSZÁG–NÉMETORSZÁG 1–2FRANCIAORSZÁG–NÉMETORSZÁG 1–2

Kiegyenlített és izgalmas mérkőzést hozott a francia–német összecsapás, drámai véggel. Az első harmadban Michael Wolf szerzett vezetést a németeknek, akik sokáig őrizték is az előnyüket, ám a záró játékrészben a franciák – a játék képének inkább megfelelően – egyenlítettek. Damien Fleury gólja mégsem jelentett pontot nekik, a hajrában ugyanis Patrick Reimer bevette Cristobal Huet kapuját, a franciáknak pedig a hátralévő egy perc kevés volt a válaszra.

FEHÉROROSZORSZÁG–SZLOVÉNIA 4–2

A B-csoportban Fehéroroszország és Szlovénia várt utolsóként a bemutatkozásra, és a nyitó harmad előbbinek sikerült jobban, legjobbjai két gólt is összehoztak, igaz, a kettő között Ziga Jeglic is betalált szlovén részről. A beloruszok a második harmadban növelték az előnyüket, de az Anze Kopitar hajtotta szomszédaink Ziga Pance góljával izgalmassá tették a folytatást. A meccs végül csak a 60. percben dőlt el: a szlovénok hiába kerültek emberelőnybe és vitték le Robert Kristant is, nem ők, hanem üres kapura az ellenfél talált be.

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, CSEHORSZÁG
A-CSOPORT (Prága)
Franciaország–Németország 1–2 (0–1, 0–0, 1–1)
Gólütők:
M. Wolf (12.10 – 0–1), D. Fleury (50:44 – 1–1), Reimer (59.00, ee. – 1–2)
KORÁBBAN
Ausztria–Svájc 4–3 (0–1, 1–1, 2–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel

Gólütők: Du Bois (01:14 – 0–1), T. Raffl (22:12 – 1–1), Ambühl (25:54 – 1–2), Lebler (43:33 – 2–2), Bieber (51:01 – 2–3), M. Raffl (59:10 – 3–3), Komarek (4–3).
KÉSŐBB
Lettország–Csehország 20.15

B-csoport (Ostrava)
Fehéroroszország–Szlovénia 4–2 (2–1, 1–0, 1–1)
Gólütők: Sztasz (10.08 – 1–0), Jeglic (10:42 – 1–1), Kosztyicin (12:16 – 2–1), Kaljuzsnij (23:51 – 3–1), Pance (51:47 – 3–2), Kitarov (59:41, eh., ük. – 4–2)
KORÁBBAN
Szlovákia–Dánia 4–3 (0–0, 0–1, 3–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Gólütők: Bjorkstrand (25:05, ee – 0–1), Sersen (48:08, ee – 1–1), Viedensky (49:26 – 2–1), Hardt (49:57 – 2–2), Granak (51:11 – 3–2), D. Nielsen (57:46 – 3–3), Dano (4–3)