Jégkorong: újabb túlóra, újabb DVTK-siker a KK-ban

2017.11.18. 18:32
A fehér mezes magyar csapat közel került a szuperdöntőbe jutáshoz (Fotó: dvtk.eu)
Szombaton újabb győzelmet aratott a DVTK Jegesmedvék csapata a jégkorong Kontinentális Kupa 3. fordulójában: miután kazah ellenfelén szétlövéssel kerekedett felül, francia riválisát hosszabbítás után intézte el.

Az olaszországi Renonban (németül Rittenben) zajló tornát szétlövéses sikerrel kezdő miskolciak az első harmadban hátrányba kerültek ugyan, ám a második húsz percben Galanisz Nikandrosz egyenlített, majd gól nélküli harmadik játékrészt követően a ráadásban Vas János eldöntötte az összecsapást.

Ebben a csoportban a házigazda Ritten Sport és a kazah Nomad Asztana szerepel még, az első két helyezett jut a sorozat januári négyes döntőjébe.

Ha a vendéglátó dél-tiroli csapat szombat este a rendes játékidőben nyert volna az Asztana ellen, a DVTK már a harmadik meccs eredményétől függetlenül továbbjutott volna, de a kazahok 3–1-re győztek, így még lesz min izgulni.

A DVTK Jegesmedvék a vasárnapi záró fordulóban a rendező olasz gárdával mérkőzik.

JÉGKORONG KONTINENTÁLIS KUPA
3. kör, E-csoport, 2. forduló
DVTK JEGESMEDVÉK–GRENOBLE BRULEURS DE LOUPS (francia) 2–1
(0–1, 1–0, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Ritten, 250 néző. V: Birin (orosz), Meszynski (lengyel), Slaviero, Wiest (olaszok)
DVTK:
ADORJÁN
Leppänen (1), Rusk – Rantanen, Láda B. – JOE, Vojtkó – RUIKKA (1)
Miskolczi, GALANISZ 1, Magosi B. – Pavuk, VAS J. 1, Sakaris – Ritó, Kulmala (1), Tóth A. – Köllő, Berta, Tóth Gergő – Albert
Edző: Mikael Tisell
GRENOBLE: HORÁK
Shearer-Hardy, Dame-Malka – Bisaillon, Baazzi 1 – Kunnas, Tartari – Pascal
A. Giroux, Kara, CHAMPAGNE – D. Rodman, B. Golicic, Legault (1) – Ville, Hordelalay, LEBLOND – Baylacq, Rohat, Arnaud
Edző: Edo Terglav
Mikael Tisell:
– Nagyon kemény mérkőzésen vagyunk túl. Végig fegyelmezetten, a taktikai utasításokat betartva játszottunk, kevés lehetőséget hagytunk ez ellenfélnek. Az első tíz percet követően inkább a mi akaratunk érvényesült, erővel is mi bírtuk jobban. Óriási gratuláció jár az egész csapatnak, a fiúk hihetetlenül nagyot küzdöttek!

A nap másik meccsén
Nomad Asztana (kazah)–Ritten Sport (olasz) 3–1

A csoport állása: 1. DVTK 4 pont (4–2), 2. Asztana 4 (4–3), 3. Ritten 3, 4. Grenoble 1