Jégkorong: Stanley-kupa-győztesekkel érkeznek a finnek a gálameccsre

2017.09.11. 15:58
A magyar jégkorongsport 90. születésnapja alkalmából szeptember 30-án gálameccset játszik egymással a „Szapporói Hősök” és a finn Golden Lions öregfiúkcsapata a Papp László Sportarénában. A finn együttest Stanley-kupa-győztes, világbajnok és olimpiai érmes hokisok alkotják.

A Papp László Budapest Sportarénában pályára lépők közül érdemes kiemelni Teppo Numminent, Esa Tikkanent, Jari Kurrit és Jere Lehtinent. Utóbbi a Dallas Stars színeiben közel 900 NHL-meccsen szerepelt és egy Stanley-kupa-győzelemmel büszkélkedhet.

Aligha kell bemutatni Teppo Numminent a magyar szurkolóknak, többszörös NHL All Star és olimpiai érmes játékos, 1372 NHL-meccs után, 2009-ben vonult vissza a Buffalo Sabres-tól. Esa Tikkanen és Jari Kurri pedig egyaránt öt-öt Stanley-kupát nyert a Wayne Gretzky által fémjelzett Edmonton Oilersszel.