nemzetisport.hu 2017.09.11 15:58 Frissítve: 2017.09.11 16:06

Jégkorong: Stanley-kupa-győztesekkel érkeznek a finnek a gálameccsre

A magyar jégkorongsport 90. születésnapja alkalmából szeptember 30-án gálameccset játszik egymással a „Szapporói Hősök” és a finn Golden Lions öregfiúkcsapata a Papp László Sportarénában. A finn együttest Stanley-kupa-győztes, világbajnok és olimpiai érmes hokisok alkotják.

A Papp László Budapest Sportarénában pályára lépők közül érdemes kiemelni Teppo Numminent, Esa Tikkanent, Jari Kurrit és Jere Lehtinent. Utóbbi a Dallas Stars színeiben közel 900 NHL-meccsen szerepelt és egy Stanley-kupa-győzelemmel büszkélkedhet.

Aligha kell bemutatni Teppo Numminent a magyar szurkolóknak, többszörös NHL All Star és olimpiai érmes játékos, 1372 NHL-meccs után, 2009-ben vonult vissza a Buffalo Sabres-tól. Esa Tikkanen és Jari Kurri pedig egyaránt öt-öt Stanley-kupát nyert a Wayne Gretzky által fémjelzett Edmonton Oilersszel.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.11.15 22:11:17

Jégkorong JAKAB ÁRPÁD

Lassan minden feltétel adott lesz ahhoz, hogy világklasszis játékosokat neveljenek ki.

2017.11.10 11:17:00

Jégkorong KOHÁN GERGELY

Amíg a klubidény rövid időre megáll, a legjobb játékosok már fel is kerekednek.

2017.10.29 00:08:18

Jégkorong BOBORY BALÁZS

NS-VÉLEMÉNY. A vetítés néhány képkockával kezdődne, negyven évvel ezelőtti felvételekkel az akkori fehérvári jégpályáról és környezetéről, a kietlen, sivár vidékről, ahol mindig fújt a szél, és bizony, aki nem itta meg a betétes teát, ráfagyott a földlelátóra.