Jégkorong: Románia ellen sokkal szorosabb meccset várok – Tolvanen

PUSZTAI VIOLA (Nottingham)PUSZTAI VIOLA (Nottingham)
2020.02.06. 21:53
Az észtek magabiztos, 4–1-es legyőzésével nyitott a magyar férfi jégkorong-válogatott a nottinghami olimpiai előselejtezőn, amely után Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány mellett a triplázó Hári János és a negyedik gólt szerző Csányi Karol értékelt az NSO Tv-nek.

Mindenki tudja, hogy Hári János mennyire jó játékos, és ma is jól játszott, ütött néhány igen fontos gólt – méltatta Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány az észtek ellen triplázó csatárt, majd így értékelte a mérkőzést: – Elsősorban azonban azért vagyok boldog, mert az első harmadban úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna. Nagy tempót diktáltunk, sokat járattuk a korongot. A második harmadban csökkent a tempónk, ennek nem igazán örültünk. A harmadik harmad ismét jól sikerült, sok helyzetet alakítottunk ki, de ezúttal csak négyet sikerült ütnünk. A Románia elleni meccs szorosabb lesz, már csak a két szomszédország közti rivalizálás miatt, illetve azért is, mert a játékosok nagyon jól ismerik egymást.”

Hári szerint közepes teljesítményt nyújtottak az észtek ellen, de az ilyen meccseken nehéz is a fölé a nívó fölé menni. Az volt a lényeg, hogy nyerjenek, mindegy hány góllal.

Videónkban Csányi Karol is megszólal, aki a negyedik gólt ütötte.

JÉGKORONG
FÉRFI OLIMPIAI SELEJTEZŐTORNA, NOTTINGHAM
1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–ÉSZTORSZÁG 4–1 (1–0, 2–1, 1–0)
Nottingham. V: DiPietro (svájci), Smetana (osztrák) Beresford (brit), Szuszlov (kazah)
MAGYARORSZÁG:
RAJNA – STIPSICZ (1), Pozsgai – Szirányi B., Macaulay – Szabó B., Garát – Kiss D. (1) – ERDÉLY CS., HÁRI J. 3, TERBÓCS – Galanisz, Nagy G., Sofron I. – Kóger D., Sarauer, Papp K. – CSÁNYI 1, Benk, Szita – Tóth Richárd. Szövetségi kapitány: Jarmo Tolvanen
ÉSZTORSZÁG: Koitmää – Slessarevski, Lahesalu – Novikov, Ossipov – Jansson, Saskin – Sibirtsev, Arrak, Makrov – Usov, Andrejev, Aleksandrov – Kiik, Lodeikin 1, Hast – Puzarkov, Svartbro, Linde – Kuznetsov, Koll. Szövetségi kapitány: Jussi Tupamaki
Gólok. 9:21: Hári J. (Galanisz, Terbócs, 1–0). 26:20: Hári J. (Nagy G., Terbócs, 2–0 – emberelőny). 29:29: Lodeikin (2–1). 31:11: Hári J. (Stipsicz, Szabó B., 3–1). 56:10: Csányi (Kiss D., 4–1)
Jussi Tupamaki:
– Jó tapasztalat ez a fiataljainknak. Egész sokáig tudtuk tartani a taktikánkat, aztán persze hibázgattunk egy sokkal kiforrottabb csapattal szemben, ám összességében elégedett vagyok a srácokkal. A legfontosabb, hogy ezen a hétvégén jó, magas színvonalú mérkőzéseken teszteljük a játékosainkat, igyekszünk a legtöbbet kihozni belőlük. Az első három sorunkból három-négy ember hiányzik, főleg hátvédek, de a magyar válogatottból is hiányoztak az északi légiósok...