Mol Liga: 8–3-ra nyert a Debrecen, 0–3-ról az Újpest

2015.11.27. 20:57
A jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján a Debrecen nyolc gólt szerezve győzött, az Újpest pedig háromgólos hátrányból felállva.

Az Újpest pocsékul kezdett Csíkszeredában, hiszen a hazaiak a 23. percben már 3–0-ra vezettek, de még a harmadban egyenlített a fővárosi gárda (3–3). A harmadik felvonásban ismét előnybe kerültek a csíkszeredaiak, de az Újpest újra egyenlített, így jöhetett a hosszabbítás, amelyet a 7. percben Kiss Dániel gólja döntött el (4–5).

A Debrecen ezzel szemben már a meccs elején belelendült, Berta Ákos a hatodik percben megszerezte a vezetést, az első harmadot pedig 4–1-gyel zárta a Dunaújváros ellen. Bár Philip Busbacher két találatával az Acélbikák egy gólra feljöttek a 33. percre (4–3), a lendület ekkor megtört, és végül a triplázó Berta keretbe foglalta a meccset (8–3).

A nap harmadik meccsén a MACBudapest 1–2-t követően három gólt szerzett sorozatban Fehérváron, ez pedig döntőnek bizonyult (3–4).