Jégkorong MK: nem lesz címvédés, döntőben a Miskolc

2015.03.27. 18:45
Hiába a dunaújvárosi túlerő, a Jegesmedvék jutottak be a döntőbe (Fotó: Mirkó István)
Nem lesz címvédés a jégkorong Magyar Kupában, mert az előző kiírásban győztes Dab.Docler az elődöntőben három góllal (6–3) kikapott a Mol Ligát és a magyar bajnokságot is megnyerő Miskolci Jegesmedvéktől.

A bajnokság alapszakaszában a dunaújvárosiak négyszer nyertek – ebben bíztak, hiszen a forma az ellenfél mellett szólt –, a miskolciak kétszer, viszont a végkifejlet már a Jegesmedvéknek sikerült jobban. Miként az elődöntő nyitánya is.

A 6. perc közepére már két góllal vezettek a miskolciak, a DAB-nak így kapaszkodnia kellett. A 14. percben, majd a 25. percben született góllal az újvárosiak fel is zárkóztak egygólos hátrányra, a Miskolcot viszont nem lehetett megingatni. Sőt a második harmad végjátékában 18 mp alatt kétszer is betaláltak a Jegesmedvék. A harmadik harmad előtt hárommal ment a favorit, eldőlt a mérkőzés. Az újvárosiak két játékrész után kapust cseréltek – a magyar válogatottban is számításba vett Sevela Petert Hajek Márk váltotta a ketrec előtt –, ez önmagában annyit segített, hogy legalább egy harmadot ikszre hoztak ki.

JÉGKORONG MAGYAR KUPA
ELŐDÖNTŐ
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–DAB.DOCLER 6–3 (2–1, 3–1, 1–1)
Székesfehérvár, 457
néző. V: Haszonits, Halassy, Soós, Muzsik
MISKOLC: Bálizs – Boyle (1), DUDAS 1 (1), Láda B. 1, Metcalfe, COHEN 1 (1) – Gőz, Sagert, DANSEREAU (2), HAJÓS (1), Tóth A. – Vojtkó, Dósa K., O’Donnell 1, Becze T. (1), Nagy K. (1) – Láda P., Roczanov 1, Miskolczi (1), Popovics (1), Ritó. Edző: Majoross Gergely
DAB: Sevela (Hajek) – Pozsgai (1), HÜFFNER 2, Szappanos, Galanisz (1), Azari – Martine, Erdélyi, Croteau 1, Somogyi B. (1), PAVUK (2) – Mestyán, Nagy R., Peterdi, Gröschl, Eskelinen – Hruby, Kovács V., Szepessy, Magosi E., Léránt. Edző: Robert Spisák
Kiállítások: 10 perc, ill. 10 perc+10 perc fegyelmi (Martine)
Majoross Gergely:
– Hosszú szünet után kellett újra tétmeccset játszanunk, de ebben a szezonban nem ez az első ilyen alkalom, úgyhogy kezdünk hozzászokni. Furcsa mérkőzés volt, hiszen egy csalódott és egy euforikus állapotban lévő csapat játszott – nem is volt jó a meccs, szerencsére mi játszottunk kevésbé rosszul, így meglett a győzelem.
Robert Spisák: – Megközelítőleg sem úgy kezdtünk, ahogy szerettünk volna. A Miskolc szinte pillanatok alatt kétgólos előnyt harcolt ki, ám felzárkóztunk, és volt is néhány lehetőségünk, ha ezek közül egyet-kettőt ki tudtunk volna használni, talán másképp alakul a mérkőzés. A második harmadban védekezési hibákat követtünk el, ez megbosszulta magát. Ellenfelünknél több jobb egyéni teljesítmény volt, ez döntött.

MAC–Debreceni HK 4–9 (1–2, 1–2, 2–5)
Újpesti TE–Debreceni HK 2–7 (1–0, 1–5, 0–2)
Dab.Docler–FTC-Bp. ESMTK4–2 (0–2, 2–0, 2–0)
MAC–FTC-Bp. ESMTK 2–7 (0–5, 1–1, 1–1)
Újpesti TE–Dab.Docler2–7 (1–2, 0–3, 1–2)
FTC-Bp. ESMTK–Újpesti TE 3–4 (0–1, 3–0, 0–3)
Debreceni HK–Dab.Docler 7–2 (1–0, 4–2, 2–0)
MAC Budapest–Dab.Docler 2–5 (1–3, 0–1, 1–1)
Debreceni HK–FTC-Bp. ESMTK
5–6 (3–1, 2–3, 0–2)
A végeredmény: 1. Debrecen 9 pont/3 mérkőzés, 2. Dab.Docler 9/4, 3. FTC 6/4 (18–15), 4. Újpest 6/4 (15–18), 5. MAC Budapest 0/4