Jégkorong: Melyik az Újpest igazi arca? Kiss Dániel megválaszolta

PUSZTAI VIOLAPUSZTAI VIOLA
2022.09.30. 06:14
Az Újpest már az első harmadban mattolta a DEAC-ot a jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján. Kiss Dániel a 4–0 ellenére sem nevezné tökéletesnek a játékrészt, legfeljebb az első cserét. A harmadik harmad miatt pedig még hiányérzete is van a rutinos hátvédnek. Melyik a lilák igazi arca? Erre rajta kívül Kovács Alex is választ ad videónkban.

„Sosem mondanám azt, hogy az első harmad tökéletes volt, mindig lehet min javítani, lehetne sokkal jobb kezdés. De az első cserénkre mondhatjuk azt, hogy tökéletes volt” – véli Kiss Dániel, aki a DEAC elleni 5–2-es győzelemből két góllal vette ki a részét, sőt, majdnem mesterhármast szerzett.– A harmadik harmadban volt egy lehetőségem, hogy lőjek még egy gólt, valószínűleg ez lett volna a karrierem első mesterhármasa. Nyilván örültem volna, de nekem az az elsődleges, hogy a csapat nyert, hoztuk ezt a mérkőzést, nagyon fontos volt nekünk ez a három pont.

Videónkban arról is beszél, hogy a harmadik harmaddal nem elégedett, s azt is elárulja, szerinte melyik az Újpest igazi arca. Ugyanerre választ ad Kovács Alex is, aki felidézi a találatát is, amiért igencsak meg kellett küzdeni Hetényi Zoltán kapuja előtt. Emellett szóba kerül a következő, FEHA 19 elleni mérkőzés is, ami a fiatal csatárnak érzelmileg is különleges lesz fehérvári nevelésként.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
ÚJPESTI TE
DEBRECENI EAC5–2(4–0, 1–1, 0–1)
Budapest, Újpesti Jégcsarnok, 388néző.Vezette:Rencz, Gangel, Kis-Király, Szabó D.
UTE:Rajna (Hetényi) – Jarvinen(1),Kiss Dániel2/ Kmec, Tornyai / Kiss P. J.(1),Pokornyi / Lászlóffy – Benk(2),Just(1),Pereszunko(1)/ Henttonen, Kiss Patrik, Shirley1/ Kovács Alex1,Németh Attila(1),Szabó R. M. / Balogh B.1,Madácsi(2),Nemes.Edző:Virág Csaba
DEAC:Gönczi – Jakabfy, Zalamai / Bogesics, Szoszunov /Bukor, Vokla / Sándor – Dalecky1 (1),Mihalik A., Spirko1 (1)/ Izacky, Novotny, Révész / Mazzag, Molnár, Sági /Kozma, Mihalik G., Szmirnov.Edző:György József
Kapura lövések:35–46
Gól – emberelőnyből:3/1, ill. 7/1
Virág Csaba:– Jól indítottuk a csütörtöki mérkőzést, nagy nyomást helyeztünk az ellenfélre és ellentmondást nem tűrően játszottunk. A négy-öt gólos előnynek megvan az a hátránya, hogy megnyugszik a csapat, és csütörtökön is ez történt, majdnem visszaengedtük a DEAC-ot a meccsbe. Jobban kezeltük ezt a helyzetet, mint a korábbi mérkőzéseinken, de nem tökéletesen. Csütörtökön kaptuk az idei szezon első emberhátrányos gólját, de ennek ellenére jól zártunk hátrányban.
Kecskeméti Áron (másodedző):– Annak örülhetünk, hogy megmutattuk a karakterünket, mert a nehéz első harmad után a második döntetlen lett, a harmadikat pedig megnyertük. Hazamegyünk, elemzünk és javítjuk a hibákat. Megpróbáltuk hangsúlyozni a játékosoknak az első szünetben, hogy nincs veszítenivalójuk. Próbáljuk játszani a játékunkat és kihasználni a helyzeteinket, de ilyen kezdés után nehéz visszajönni a meccsbe. Az emberelőnyös játékunk rendben volt, csak Rajna Miklóson múlt, hogy nem lőttünk több gólt.