Jégkorong: kettővel is vezettünk az oroszok ellen, a szétlövés döntött

2016.04.30. 21:46
A magyar válogatott helytállt az oroszok ellen (Fotó: Szabó Miklós)
Az oroszországi elit-világbajnokságra készülő magyar jégkorong-válogatott a Hokimaraton végére ért, ötödik felkészülési mérkőzésén kétgólos előnyről 2–2-es döntetlent játszott Oroszország B-csapatával, majd szétlövésben alulmaradt a Tüskecsarnokban.

Sorozatban ötödik felkészülési meccsét az orosz B-válogatott ellen vívta Rich Chernomaz szövetségi kapitány csapata, amely ezúttal sem vallott szégyent.

Az első harmadban Kevin Wehrs találatával előnybe kerültünk, a második játékrészben pedig Sofron István révén 2–0-ra vezettünk. A Magyarországon először jégre lépő orosz válogatott Sofron gólját követően négy percen belül egyenlített.

A rendes játékidőben nem született döntés, így ötperces hosszabbítás következett, amelyben négy a négy elleni játék volt, de itt sem esett gól.

A szétlövésnél elsőként Vas János próbálkozott, de Ilja Szorokin, a KHL legjobb védési mutatójával büszkélkedő orosz kapuvédő hárított. A második párban Vas Márton betalált, négy rávezetés után 2–1-re az oroszok vezettek. Utolsó lövőnk a válogatottól visszavonuló Tokaji Viktor volt, de ő sem talált be, így Oroszország nyerte meg az összecsapást.

Chernomaz a meccs utáni este 25 fősre szűkíti harmincfős keretét. A magyar válogatott csütörtökön indul el Oroszországba. A mieink sorrendben a szlovák, a kanadai, a francia, a finn, az amerikai, a fehérorosz és a német nemzeti együttessel küzdenek meg Szentpéterváron.

JÉGKORONG, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–OROSZORSZÁG B 2–3 (1–0, 1–2, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Tüskecsarnok, 2100
néző. Vezette: Gebei, Mayer G., Németh M., Soós
Magyarország: HETÉNYI Z. (Vay) – Vas M., Orbán A. – Galló V., Sarauer, Kóger (1); Szirányi B., Sagert – Banham, Sebők, Erdély; Stipsicz, Garát – Magosi B., Vas J. Kovács Cs.; Kiss D., Wehrs 1 – Sofron 1, BARTALIS (1), Nagy G. (1); Tokaji – Könczei
Oroszország B: I. SZOROKIN – Ljubuskin, V. SZOROKINS 1 – LJUBIMOV (2), APALKOV 1, Mamin; Jarulin, Pajgin – SALUNOV 1, Tkacsjov, Karpov; Ozsiganov, Manuhov – Guszev, Prohorkin, Kaprizov; Koledov, Rafikov – Kartyajev, Kraszkovszkij, Galimov; Korskov
Gólok. 10:10: Wehrs (Kóger, Nagy G., 1–0). 27:34: Sofron (Bartalis, 2–0). 29:01: V. Szorokin (Ljubimov, 2–1). 31:51: Apalkov (Ljubimov, 2–2). Győztes lövés: Salunov (2–3)