Jégkorong: két sikerrel menetel tovább a Hokiklub Budapest

2017.12.11. 08:14
Szombaton Salzburgban, vasárnap Steindorfban lépett pályára a Hokiklub Budapest női csapata az EWHL bajnokság keretein belül. A budapesti csapat mindkét párharcból győztesen került ki.

A tabella negyedik helyén álló Salzburg otthonában 4–1-es győzelmet aratott a magyar csapat.
A találkozó 38. percében emberelőnyös helyzetüket kihasználva szerezték meg a vezetést a hazaiak, majd a 48. percben Ungár Rebeka jóvoltából egyenlített a Hokiklub. A harmadik harmad hátralévő részében Averi Nooren kétszer, Huszák Alexandra egyszer talált be a salzburgi kapuba, így kialakult a 4–1-es végeredmény.

Vasárnap a Southern Stars vendégeként játszott a Hokiklub Budapest, amely fölényes, 8–0-s győzelmet aratott. Az első harmadban Stacey Scott, Averi Nooren és Huszák Alexandra volt eredményes, majd a második harmadban Amie Varano emberelőnyben szerzett góljával már 4–0 volt a budapestiek javára. A záró játékrészben sem tört meg a magyar csapat lendülete; összesen négyszer talált az ellenfél kapujába. Sorrendben: Nooren, Dabasi, Somogyi, Dabasi. Ebből Dabasi első gólja emberhátrányból született.

A csapat jelenleg 12 lejátszott mérkőzés után 32 ponttal vezeti a tabellát, a második helyen a Bolzano áll 30 ponttal.