Jégkorong: Fehéroroszország alaposan kitömte Ausztriát

2021.04.16. 19:49
A Budapesten zajló Három Nemzet Tornáján pénteken lejátszották az egyetlen olyan meccset, amelyen a magyar válogatott nem lépett jégre: a Sean Simpson csapatát tegnap 1–0-ra legyőző Ausztria Fehéroroszországtól 5–1-es vereséget szenvedett.

Az elit-világbajnokságra készülő és jobbára az orosz KHL-ben szereplő játékosokból álló fehérorosz jégkorong-válogatott az első 20 percben gyakorlatilag elrendezte az osztrákok elleni találkozón az érdemi kérdéseket a Vasas Jégcsarnokban, ahol már az első perc végén megszerezte a vezetést Mihail Sztyefanovics góljával. A Junoszty Minszk 31 éves csatára aztán a harmad vége felé is betalált, 2–0.

A második játékrészben is akadt egy duplázó fehérorosz: Sztanyiszlav Lopacsuk két találata után a 20 éves Ilja Szolovjov első felnőtt válogatottbeli gólja jelentette a fehéroroszok ötödik találatát.

A záró harmadban az osztrákok Stefan Gaffal góljával még szépítettek, de többre nem futotta az erejükből, a vége 5–1-es fehérorosz siker lett.

A torna a szombaton 16.00 órakor kezdődő Magyarország–Fehéroroszország találkozóval zárul.