Jégkorong, EBEL: az eddigi utolsó nagy verést mért a Fehérvárra

2017.09.24. 20:30
A Fehérvár két nap alatt két vereséget szenvedett (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Nagy vereségbe szaladt a Fehérvár AV 19 az osztrák élvonalbeli jégkorongliga (EBEL) 6. fordulójában: a Bozen otthonában 7–2-re kikapott. A székesfehérváriak két nap alatt második vereségüket szenvedték, szombaton az Innsbruck otthonában maradtak alul.

Borzalmasan kezdődött a találkozó a fehérváriak számára, hiszen a forduló előtt még sereghajtó Bozen az első harmadban 14 lövéséből öt gólt szerzett, így húsz perc után 5–0 állt az eredményjelzőn. A második és a harmadik harmad is 1–1-re végződött, a hazaiak utolsó góljukat kettős emberelőnyben ütötték. A Fehérvár összesen 10 kiállítást kapott a találkozón, a Bozen hetet. A magyar csapatnál Hári János és Szabó Dániel volt eredményes.

A Fehérvár szombaton az Innsbruck otthonában kapott ki, a Bozen elleni zakó után az utolsó helyre csúszott vissza a tabellán a magyar csapat.

JÉGKORONG, EBEL
Bozen Südtirol–Fehérvár AV 19 7–2
(5–0, 1–1, 1–1)
Bozen, 2568 néző. V: Gamper, Stolc, Kaspar, Schauer (mind osztrák)
BOZEN: MELICHERCHIK – Egger, S. Marchetti (1) – Carlisle, GARTNER (2) – Tomassoni 1, Glira – Franza; Frank, Angelidis 1, Gander – Frigo 1 (1), Oleksuk 1 (1), HALMO 1 (1) – PETAN (2), DeSousa, M. Marchetti 1 (1) – Schweitzer, A. SMITH 1 (3), Monardo. Edző: Pat Curcio
FEHÉRVÁR: Visentin (Rajna) – Harty, Vidmar – Uotila, Jyrkkiö – Stipsicz, Szabó D. (1) – Szirányi B.; Szabó K., Reisz, Sárpátki (1) – Gilbert 1, Latendresse (1), Erdély 1 – Luttinen, Hári J. (1), LoVecchio – Kocsis, Music, Vincze. Edző: Benoit Laporte
Benoit Laporte: – Az első tíz percben tudat alatt még a szombati jó játékkal foglalkoztunk. Az első, a második és a harmadik cserében is elvesztettük a korongot, ez gólokba került. Nem mondom, hogy nem akartak jól játszani a srácok, de mentálisan nem álltunk készen arra, hogy harcoljunk, főleg az első harmadban. Gyorsan kaptuk a gólokat, nehéz volt reagálni. Az első harmadban 12 lövésből öt gólt kaptunk, olyan volt, mint a Bécs elleni meccsünk: szinte ahányszor támadást indítottak, gól lett belőle. Szerencsétlen találatokat kaptunk, az első háromnál blokkolni akartunk, de a saját ütőnkről pattant be a korong, a negyediknél pedig kapusunkat meglepte a távoli lövés. A második és a harmadik harmadban azért küzdöttek a srácok, hogy ne hozzanak szégyent a mezre, amelyet viselnek.