Jégkorong: a magyar lányok parázs csatában verték meg az Eaglest

2016.10.25. 17:15
Nem kell félteni a Hokiklub Budapest játékosait
A Kanadai Magyar Hokiklub Budapest EWHL-csapata az osztrák Salzburg Eagles-t fogadta a Tüskesátorban. A budapestiek az izgalmas, pörgős meccsen hosszabbításban, aranygóllal nyertek 3–2-re.

Az első gólt a Hokiklub Budapest szerezte az első harmad 8. percében. Az eredmény a harmad végéig változatlan maradt, így 1–0-s hazai vezetéssel kezdődhetett a második játékrész.

Habár a második harmadban a vendégcsapat kiegyenlített, az eredmény nem sokáig maradt 1–1, mivel a hazaiak fiatal válogatott játékosa, Szamosfalvi Petra megszerezte csapatának második gólját. A harmadik harmadban az osztrákok ismét kiegyenlítettek, a harmadban több gól nem esett, így a rendes játékidő 2–2-vel zárult.

Többször kemény ökölharc alakult ki a meccsen. A felfokozott hangulatban mégis összeszedettek maradtak a budapesti lányok.

Hosszabbítás következett, melynek huszadik másodpercében a hazaiak megszerezték a korongot, és Dabasi Réka csapatkapitány egy látványos szólógóllal befejezte a mérkőzést, s ezzel győzelemre vezette ismét a csapatát.

A mérkőzés után Fodor Zoltán, a hazaiak hátvédekért felelős edzője nyilatkozott.

„Nagyon kemény meccs volt, sok ütközéssel, néha már durvának mondható csapkodásokkal. Az első harmadban érezhetően mi uraltuk a mérkőzést, a második harmadban viszont kiegyenlített kemény küzdelmet láthattunk. Úgy gondolom, a mérkőzésen nyújtott kiemelkedő csapatteljesítmény és a taktikai fegyelem miatt sikerült a helyzeteinket jól kihasználni és végül megnyerni a mérkőzést” – mondta Fodor.

MI AZ AZ EWHL?
Az EWHL (Elite Women Hockey League) az osztrák női elit jégkorongliga, azaz gyakorlatilag a női EBEL. A Hokiklub Budapest felnőtt női csapőat ebben a bajnokságban szerepel.

1. EHV Sabres Vienna 4 4 26–4 22 12
2. EV Bozen Eagles 6 4 2 23–9 14 12
3. Aisulu Almaty 6 4 2 16–7 9 12
4. KMH Budapest 4 2 2 31–8 23 10
5. DEC Salzburg Eagles 4 2 1 1 11–9 2 7
6. HC SKP Bratislava 3 1 1 1 14–6 8 4
7. Neuberg Highlanders 2 2 3–11 -8 0
8. Southern Stars 9 9 7–77 -70 0