Jégkorong: 11 gólos meccsen nyertünk Ukrajna ellen

MTI MTIMTI MTI
2015.02.08. 19:06
A magyar férfi jégkorong-válogatott 6–5-re nyert Ukrajna ellen a lengyelországi Torunban zajló EIHC-torna utolsó napján.

JÉGKORONG, EIHC-TORNA (TORUN)
3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–UKRAJNA 6–5
(1–1, 3–3, 2–1)
Torun, 300 néző. V: Kepa (lengyel), Gergely L. (romániai), Polak, Kasprzyk (mindkettő lengyel)
MAGYARORSZÁG: Rajna – Gőz (1), Kiss D. – Kóger D. 3 (1), Sarauer 1 (1), Sofron 1 (1); Orbán, Pozsgai (1) – Kovács Cs., Sikorcin (1), Magosi B.; Varga, Reiter A. (2) – Metcalfe, Vas J. 1, Benk; Gröschl, Hüffner – Nagy K., Erdély, Sárpátki. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
UKRAJNA: Zaharcsenko – Rjabenko, Andrejkiv (2) – Varlamov, Ramazanov, Blagoj 1; Alekszjuk 1, R. Boriszenko – Nimenko (1), Bondarev (1), Donika 1; Tolsztusko, Scserbatjuk – Zabludovszkij 1, Gnidenko (1), P. Boriszenko; Pobedonoszcev – Ljalka 1, Zaharov, Csernenko (1), Kuzmik. Szövetségi kapitány: Alekszandr Godinjuk
Gólok. 8:11: Donika (Bondarev, Nimenko – emberelőny, 0–1). 13:10: Kóger D. (Sofron, Reiter A. – ee., 1–1). 24:09: Sarauer (Sikorcin, Reiter A. – kettős ee., 2–1). 29:43: Alekszjuk (Andrejkiv, 2–2). 35:02: Sofron (Gőz, Kóger D., 3–2). 35:15: Blagoj (3–3). 38:16: Kóger D. (Pozsgai, Sarauer, 4–3). 38:34: Zabludovszkij (Andrejkiv, Gnidenko, 4–4). 50:39: Vas J. (büntető, 5–4). 52:21: Kóger D. (6–4). 56:57: Ljalka (Csernenko, 6–5)
Fegyelmi büntetés: 10 perc fegyelmi (Nimenko)
Rich Chernomaz: – Ebben a meccsben tényleg minden benne volt, még ha a játék nem is volt tökéletes vagy éppen gyors. Három napon belül a harmadik meccsünket játszottuk, ezért az energiaszintünk alacsony volt, viszont a lengyelek elleni meccsel szemben most sokat lőttünk, és nagy forgalmat csináltunk a kapu előtt, Kóger így szerzett két gólt, plusz egyet fórból. Jót tett neki, hogy Sarauer volt a centere, mert sokat kommunikálnak, Sofront pedig régóta ismeri. Ha Sarauer megszerzi az állampolgárságot a világbajnokságig, ez a sor együtt maradhat. Egyébként hasznos lesz, hogy a fiúk megvívták ezt a küzdelmet, mert a tavaszi meccsünk sem lesz könnyebb Ukrajna ellen.JÉGKORONG, EIHC-TORNA (TORUN)
3. FORDULÓ

Ezt megelőzően mindkét gárda legyőzte a románokat és kikapott a házigazda lengyelektől, így a torna második helye volt a tét. Az elején sorra kapta a kiállításokat a magyar csapat, és a 9.
percben, amikor már a harmadik kisbüntetés volt érvényben, megszerezték a vezetést az ukránok. Sikerült rendezni a sorokat, Kóger Dániel egyenlített, majd, immár a középső játékrészben, a honosítás előtt álló, a válogatottban szombaton debütáló Andrew Sarauer – ugyancsak emberelőnyben – fordított.

Még a második szünet előtt gyors egymásutánban három ukrán és két magyar gól született, így 4–4-ről kezdődött a záró harmad. Az 51. percben büntetőt kapott csapatunk, ezt Vas János belőtte, aztán hosszú ideig állt a játék, mert betört a plexi, az esetnél Orbán Attila súlyos arcsérülést szenvedett. Kóger harmadik találatával kétgólosra hízott a magyar előny, és bár a végén az ukránok még szépítettek, egyenlíteniük nem sikerült.

A bírók összesen 50 perc kiállítást osztottak ki. Amennyiben az eddig veretlen lengyelek este a papírformának megfelelően legyőzik az eddig pont és lőtt gól nélkül álló Romániát, akkor megnyerik a tornát és a magyarok lesznek a másodikak.

Rich Chernomaz szövetségi kapitány együttese az áprilisi krakkói vb-n a lengyel és az ukrán együttesel is találkozik.

A másik vasárnapi mérkőzésen: Lengyelország–Románia 4–0 (0–0, 4–0, 0–0)
A torna végeredménye: 1. Lengyelország 8 pont, 2. Magyarország 6, 3. Ukrajna 4, 4. Románia 0